foto

Sophia Lillis

  • nar. 13.2.2002 (17 let)
    Brooklyn, New York City, New York, USA

Biografie

Sophia Lillis je americká herečka. Je jednou z mladých hvězd, které zazářily v úspěšném prvním dílu přepisu hororu Stephena Kinga, To.

Její rodiče se rozvedli ještě když byla mladá. Možná právě to bylo pro ni paradoxně štěstím, protože nevlstní otec v ní probudil touhu po herectví. S kariérou začala v sedmi letech. Právě na popud otčíma chodila do hereckých kurzů v prestižních školách Lee Strasberga a Filmového institutu na Manhattanu. Tam si jejího talentu všimli učitelé a doporučili ji pro filmy studentů Newyorské univerzity. Sophia podepsala smlouvu s agentem a začala chodit na konkurzy.

Nejprve se objevovala v krátkých filmech. Úspěch slavila v broadwayském představení Snu noci svatojánské, které bylo zachyceno i na filmovou kameru. Po menší roli v dánsko - americkém snímku 37, dramatu podle skutečných událostí z 60. let minulého století, už následovalo To.

Mladá herečka si v rozhovoru trochu postěžovala, že její postavy mají zatím spíš temné a depresivní zázemí a že by nechtěla být v žádném případě do podobných rolí zaškatulkovaná. Mezi její koníčky patří četba fantasy románů nebo hudba. Hereckým idolem rusovlasé Sophie je Bill Murray, zálibu našla podle svých slov i ve starých klasických italských filmech jako Zloději kol nebo Silnice.

Black "Stoka" threat

Herecká filmografie

Filmy

2020 Gretel and Hansel
2019 Nancy Drew and the Hidden Staircase
To Kapitola 2
2017 To
2016 37
Tiny Mammals
2014 Sen noci svatojánské Julie Taymor (divadelní záznam)
2013 The Lipstick Stain

TV seriály

2018 Ostré předměty (TV seriál)
Milk (E08)
Falling (E07)
Cherry (E06)
další epizody (5)

Dokumentární

2017 Klub smolařů
Pennywise žije!

Hudební videoklipy

2017 Sia - Santa's Coming For Us (hudební videoklip)

Host

TV pořady

2017 MTV Movie & TV Awards 2017 (TV pořad)
2014 Movie Trivia Schmoedown (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(28)
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace