foto

Marwan Kenzari

  • nar. 16.1.1983 (36 let)
    The Hague, Zuid-Holland, Nizozemsko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Marwan Kenzari má po rodičích tuniské kořeny. K herectví se Kenzari dostal poté, co jej jeho tehdejší přítelkyně společně zapsala na konkurz na muzikál „Chicago“. Kenzari v roce 2009 vystudoval Maastrichtskou akademii dramatických umění (Toneelacademie Maastricht) a hrál v několika divadelních hrách.

Od roku 2008 se objevoval ve vedlejších rolích v nizozemských filmech jako Katia's Sister, Poslední dny Emmy Blankové, Loft, Rabat nebo Okno. Do povědomí diváků a kritiků se však dostal až po ztvárnění hlavní role ve filmu Wolf, za kterou získal na Nizozemském filmovém festivalu cenu Golden Calf za nejlepšího herce.

Jeho první hollywoodská role byla ve filmu Srážka, kde si zahrál po boku Anthony Hopkinse. V menších rolích se také objevil ve filmech Ben Hur, Příslib, 7 životů nebo rebootu Mumie s Tomem Cruisem.

Větší role se mu dostalo ve filmu Vražda v Orient expresu nebo ve špionážním thrilleru, založeném na skutečných událostech, The Angel, který vznikl ve spolupráci se streamovací službou Netflix, kde si zahrál hlavní postavu Ashrafa Marwana. Jeho doposud největší hollywoodská role je bezpochyby v hrané verzi Aladina, kde si zahrál hlavního záporáka Jafara.

Kenzari mluví čtyřmi jazyky a to anglicky, arabsky, francouzsky a nizozemsky.

Jiří "JorgeK" Kotlár

Herecká filmografie

Filmy

2019 Aladin
2018 The Angel
2017 7 životů
Mumie
Vražda v Orient expresu
2016 Ben Hur
Příslib
Srážka
2014 Bloedlink
Hartenstraat
Pak van mijn hart
Vina Lucie de B.
2013 Wolf
2012 Okno
2011 Rabat
2010 Loft
2009 Maite was hier (TV film)
Poslední dny Emmy Blankové

TV seriály

2011 Van God Los (TV seriál)
2010 Kuplířka (TV seriál)
2007 Flikken Maastricht (TV seriál)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace