foto

Mélanie Thierry

  • nar. 17.7.1981 (37 let)
    St Germain en Laye, Francie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Mélanie Thierry se narodila 17. července 1981 v Saint Germain en Laye. V období dospívání se navzdory svému drobnému vzrůstu dala na dráhu modelky. Objevila se v několika reklamách a dokonce byla angažována věhlasnou značkou Hermès. Věnovala se také sportovní gymnastice. Teprve ve svých osmnácti letech se rozhodla změnit směr své životní dráhy a zúčastnila se několika castingů na filmové role. Její největší přednost spočívající v atypickém vzhledu jí výrazně pomohla k rychlému nastartování filmové kariéry.

Její první velká role byla Esmeralda po boku Patricka Timsita a Richarda Berryho ve snímku QUASIMODO D´EL PARIS (1999). S Richardem Berry se znovu setkala v komedii TŘI MUŽI V BRETANI (2001). O rok později si střihla titulní roli v režii Olgy Gambis ve filmu NE M´APPELLE PLUS BB. V roce 2004 si zahrála spolu s Thierry Lhermittem v televizním snímku L´ENFANT DE L´AUBE.

Mélanie Thierry neváhala pustit se i do dramatických a napínavých snímků. Za příklad poslouží filmy ÉCORCHÉS (2005), PARDONNEZ-MOI (2006) či americké drama z produkce HBO, POLOČAS ROZPADU TIMOFEJE BEREZINA (2006). Počínaje rokem 2007 vstoupila Mélanie Thierry na tenký led akčních a sci-fi snímků. Nejdříve se objevila ve futuristickém thrilleru CHRYSALIS (2007) a v roce 2008 natočila hned dva filmy podobného ražení. Pod režijní taktovkou Matthieu Kassovitze ztvárnila po boku Vina Diesela titulní ženskou roli v akčním sci-fi BABYLON A.D. a následně zamotala hlavu hlavnímu hrdinovi v adaptaci slavného comicsu LARGO WINCH. V roce 2009 se objevila ve vedlejší roli v dramatu JE VAIS TE MANQUER. V tomtéž roce přijala velkou výzvu v podobě spolupráce s francouzskou ikonou Gérardem Dépardieu ve snímku L´AUTRE DUMAS.

Mélanie Thierry se tu a tam objeví na divadelních prknech, v roce 2009 si vysloužila pochvalné kritiky za výkon ve hře Tennessee Williamse BABY DOLL. Od roku 2002 žije s populárním francouzským zpěvákem Raphaëlem. Mélanie Thierry se také objevila v několika jeho klipech. V roce 2008 se jim narodil syn Romain.

Michal "claudel" Fridrich

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace