foto

John August

  • nar. 4.8.1970 (48 let)
    Boulder, Colorado, USA

Biografie

John August se narodil jako John Meise v Boulderu v Coloradu v roce 1970. Na univerzitě v Iowě vystudoval žurnalistiku, rovněž tam pak prováděl po kampusu jako turistický průvodce. Později vystudoval produkci v rámci prestižního The Peter Stark Producing Program na University of Southern California v Los Angeles.

Je znám především jako scenárista - debutoval snímkem GO (1999) režiséra Douga Limana. Film byl dobře přijat, a tak se otevřel prostor pro talentovaného vypravěče. Následoval animovaný sci-fi film TITAN A.E. (2000) a oba díly CHARLIEHO ANDÍLKŮ (2000 a 2003).

Jako zlomová se ukázala především spolupráce se slavným režisérem Timem Burtonem. Pro něj August napsal pohádkově laděný film VELKÁ RYBA, za nějž byl roku 2004 po právu nominován na cenu BAFTA za nejlepší adaptovaný scénář. Pro Burtona později napsal i adaptaci Dahlova populárního románu KARLÍK A TOVÁRNA NA ČOKOLÁDU nebo hororově-pohádkový animák MRTVÁ NEVĚSTA TIMA BURTONA (oba 2005). V současně době tahle výjimečná spolupráce pokračuje - August píše scénář k chystaným filmům FRANKENWEENIE a DARK SHADOWS (oba snad 2011).

V roce 2007 debutoval i jako režisér. Svůj scénář zrealizoval v nezávislém filmu DEVÍTKY, který mysteriózním způsobem pojednává o scenáristech videoher. V současné době žije John August se svým partnerem a adoptovanou dcerkou v Los Angeles.

Šimon "JimmyII" Slavík

Scenáristická filmografie

Režijní filmografie

Filmy

2007 Devítky

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace