Reklama

Reklama

Carl Foreman

Carl Foreman

nar. 23.07.1914
Chicago, Illinois, USA

zem. 26.06.1984 (69 let)
Beverly Hills, Los Angeles, California, USA

Zajímavosti (6)

Děla z Navarone (1961)

  • Carl Foreman, producent a scénárista, byl ve 30. letech členem Komunistické strany, jejíž členové houfně podporovali španělské Republikány a v 50. letech se dostal na hollywoodskou „černou listinu“. Odjel poté do Anglie, kde pokračoval ve filmové práci. (džanik)

Děla z Navarone (1961)

  • Bylo překvapením, jakou poměrně malou roli zde přijal v té době velmi populární britský filmový herec Stanley Baker. Jak sám uvedl, chtěl ve filmu hrát poté, co byl unešen tím, jak protiválečný byl scénář Carla Foremana. (džanik)

Most přes řeku Kwai (1957)

  • Autor původní povídky Pierre Boulle byl sice uveden i jako scénárista, přestože neuměl vůbec anglicky. Stalo se tak pouze proto, že skuteční tvůrci Carl Foreman a Michael Wilson byli toho času zapsaní na černé listině. Oscar za scénář tak byl dvojici přiznán až zpětně roku 1984. Bohužel Wilson už nebyl mezi živými a Foreman zemřel následujícího dne po udělení. (JayZak)

V pravé poledne (1952)

  • Scénárista Carl Foreman se po uvedení filmu ocitnul na nechvalné “černé listině“ vládního Výboru pro vyšetřování neamerické činnosti (HUAC). (džanik)

Scenárista

Producent

Režisér

Filmy
1963

Vítězové

Host

Ovládací panel

Fanklub

(3)

Reklama

Reklama