foto

Patrycja Volny

  • nar. 5.2.1988 (32 let)
    München, Západní Německo

Biografie

Patrycja Volny je umělecký pseudonym polské herečky a zpěvačky, jejíž otcem byl legendární básník, textař a písničkář spojený s hnutím Solidarita Jacek Kaczmarský.

Narodila se v roce 1988 v Mnichově v Západním Německu, vyrůstala však v Perthu v Západní Austrálii. Zde vystudovala Akademii múzických umění (obor divadlo a film). Magisterský titul dokončila na mezinárodní filmové škole Leon Schiller v polské Lodži. V tomto období se potýkala se zdravotními potížemi spojenými s bulimií a anorexií. Coby zpěvačka vystupovala mj. s repertoárem tvořeným písněmi svého otce Jaceka Kaczmarského.

Na filmovém plátně debutovala ve filmu Agnieszky Holland Přes kosti mrtvých (2017). „Mnozí z nás se v životě jednou setkají s člověkem, skrze něhož mohou získat uznání a respekt. Tito lidé mají morální páteř z oceli, ale jsou také plní porozumění a tolerance. Postava Dobré Nowiny je pro mě příkladem takovéto postavy, která navzdory, a možná i dokonce vzhledem k těžkým rozhodnutím, která musela v životě učinit, zůstává oním zrcadlem, ve kterém můžeme vidět jak své dobré tak i špatné charakterové vlastnosti.“, říká Volny o své roli v tomto filmu.

Honza "HonzaBez" Bezděkovský

Herecká filmografie

Filmy

2019 Kurýr
Pan Jones
2018 Zlatý podraz
2017 Přes kosti mrtvých

TV seriály

2018 1983 (TV seriál)
Requiem (E08)
Zrada (E06)
Azyl (E05)
další epizody (5)
2012 Prawo Agaty (TV seriál)
Episode 11 (S01E11)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky