foto

Ben Younger

  • nar. 7.10.1972 (47 let)
    New York City, New York, USA

Biografie

Ben Younger je americký scénárista a režisér, který se narodil v Brooklynu a vyrůstal v moderní židovské domácnosti ve čtvrti Eltingville na Staten Island.

Vystudoval politické vědy na univerzitě Queen College v New Yorku, kde si i občas zahrál stand-up comedy. Po univerzitě odstartoval politickou kariéru, v roli právního analytika pro New York Citycomptroller's office, kde pracoval jako právní poradce pro Alana Hevesiho (politik). Po tom, co zvládl státní kampaň pro Queenskou demokratku Melindu Katz, se ve městě stal nejmladším kampaň-managerem.

I přes všechny úspěchy se rozhodl politiku opustit a vrhl se na dráhu filmu. Režíroval dva krátké filmy MAESTRO a L&M, videoklipy a reklamy. V roce 2000 byl propuštěn jeho první film RIZIKO, ke kterému napsal i scénář. O pět let později natočil romantický film PRIME, který je o vztahu mladého židovského muže (Bryan Greenberg) se starší ženou (Uma Thurman).

Má bratra Davida Youngera, který je herec a mohli jsme ho zahlédnout ve zmiňovaném filmu Prime. Ben je také závodní motocyklový nadšenec a v budoucnu by chtěl na toto téma natočit film.

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

2016 Krev šampiona
2011 Bush Basher
2005 Prime