foto

Jess Weixler

  • nar. 8.6.1981 (36 let)
    Louisville, Kentucky, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Americká herečka Jessica Weixler se narodila 8. června 1981 v Louisville, USA a také tam vyrostla. Navštěvovala Atherton High School v Louisville, kterou úspěšně ukončila v roce 1999. Díky svému talentu pokračovala na prestižní konzervatoři Juilliard v New Yorku v oboru drama, kterou absolvovala spolu s kamarádkou Jessicou Chastain. Svůj talent úspěšně rozvíjela ještě za studií v hereckém a komorním pěveckém sboru.

První hlavní role ve filmu přišla v excentrické komedii CO TAKHLE ZAPLAVAT SI (2006), která byla přijata pozitivně. Mnohem širší uznání získala jako mladá panna, která je postižena anatomickou anomálií v hororu INTIMNÍ TAJEMSTVÍ (2007). Za tuto roli získala nominaci na cenu Objev roku na Gotham Award 2007 a získala Zvláštní cenu poroty v dramatické kategorii pro šťavnaté a strhující výkony na filmovém festivalu Sundance 2007. Jess se objevila mj. v několika seriálech např. ZÁKON A POŘÁDEK: ZLOČINNÉ ÚMYSLY (2001). V roce 2011 se podílela na natáčení nového filmu režiséra Jaye Gammilla FREE SAMPLES spolu s herci Jessem Eisenbergem a Madison Leisle.

Křehká 1.7 m vysoká kráska byla v roce 2009 poctěna časopisem New York titulem „New Indie Qiunn“ na jeden rok a vyhlášena jednou ze čtrnácti Newyorčanů, které je třeba znát. Aktuálně žije v Carroll Gardens, Brooklyn. O své roli v hororu tvrdí, že by nerada uvízla v jedné roli a jednom žánru typu „Rocky Horror Picture“, podobně jako před lety Susan Sarandon.

♥Milka "Roman.Ticka" K♥

Režijní filmografie

Filmy

2014 Apartment Troubles

Scenáristická filmografie

Filmy

2014 Apartment Troubles
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace