foto

Jeff Nichols

  • nar. 7.12.1978 (40 let)
    Little Rock, Arkansas, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Jeff Nichols se narodil 7. Prosince v Little Rock, hlavním městě státu Arkansas. Pochází z umělecké rodiny, jeho bratr Ben Nichols je frontmanem kapely Lucero, která kombinuje prvky country, soulu a punk-rocku a přispěla svou hudbou do dvou ze tří dosavadních Nicholsových filmů. Jeff studoval filmové umění na umělecké škole v Severní Karolíně, kde také v roce 2001 úspěšně absolvoval.

Jeho prvním celovečerním debutem se v roce 2007 stal film SHOOTGUN STORIES, který vypráví o sporu dvou nevlastních bratrů v jihovýchodním Arkansasu a Nichols si ho mimojiné i sám napsal. Jeho inspirací byly filmy o gangsterech z prostředí New Yorku, později si ale uvědomil, že by se měl soustředit na věci, které zná a tak se rozhodl situalizovat  film na jih země. Odtud plyne i jeho další tvůrčí práce, dalším snímkem v jeho filmografii se stal TAKE SHELTER (2011), kde zopakoval spolupráci s jeho kamarádem Michaelem Shannonem a který získal tři významná ocenění na festivalu v Cannes v roce 2012. Zde Nichols vypráví příběh obyčejného muže, který začíná trpět intenzivními nočními můrami, které později přerostou v apokalyptické vize a začnou narušovat jeho běžný rodinný život. Zde také ukázal, jak výjimečné jsou jeho vypravěčské schopnosti, když se mu povedlo nastínit velká společenská témata i na tak malém prostoru. Jeho zatím poslední snímek MUD (2012) sleduje příběh uprchlíka "Muda" (hl. role Matthew McConaughey) a už nyní se mluví o dalším výjimečném filmu.

Jeff Nichols nyní žije v Austinu, kde je podle jeho slov spokojený a může se s klidným pocitem věnovat psaní a točení filmů, které si sám zvolí. Takové podmínky prý aktuálně LA nenabízí.

Ondřej "dO_od" Mrázek

Scenáristická filmografie

Režijní filmografie

Filmy

2018 Long Way Back Home
2016 Loving
Půlnoční dítě
2012 Bahno z Mississippi
2011 Úkryt
2007 Příběhy zbraní

Hudební videoklipy

2018 Lucero - Long Way Back Home (hudební videoklip)

Producentská filmografie

Herecká filmografie

Filmy

2006 Come Early Morning

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(40)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace