foto

Teddy Dunn

Biografie

Edward „Teddy“ Wilkes Dunn se narodil v Torquay v Austrálii, vyrůstal ale v Durhamu v Severní Karolíně. Už na škole hrál divadlo, zahrál si například Jerryho ve hře Edwarda Albeeho Stalo se v Zoo (The Zoo Story), nebo Alcesta v Moliérově Misantropovi.

V roce 2004 se objevil v seriálu GILMOROVA DĚVČATA, ve čtvrté sérii, jednadvacáté epizodě Nejdřív hádky, potom svátky (Last week tights, This week fights) jako Graham Sullivan, ne zrovna zdvořilý mladík, s nímž si Rory jeden večer vyrazila.

Nejvíce se ale do povědomí diváků bezpochyby vepsal rolí Duncana Kanea v seriálu VERONICA MARS, bývalého přítele Veroniky a bratra její nejlepší kamarádky Lilly (Amanda Seyfried). S hercem Percy Daggsem III., který v tomto seriálu hrál Wallace Fennela, jsou stále velmi dobří přátelé.

Dále se objevil v remaku MANCHURIANSKÝ KANDIDÁT (2004) a v roce 2006 hostoval v dalším úspěšném seriálu, CHIRURGOVÉ, konkrétně v druhé sérii, dvacáté epizodě, s názvem Band Aid Covers the Bullet Hole (do češtiny přeložené jako Kamarádi) jako Heath Mercer, pacient se zlomeným prstem, nad nímž se sbližují Callie a George. Jeho další rolí byl Mark Kobold ve filmu JUMPER a mihl se též v sérii KRIMINÁLKA NEW YORK, v epizodě Dost (Enough) v roli Kevina Halla. Teddyho zatím posledním filmovým počinem je Brent ve HŘE NA VRAHA (Kill theory).

Teddy má rád nejrůznější sporty, zejména baseball.

Lolita

Herecká filmografie

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace