foto

Sophie Vavasseur

  • nar. 1992
    Dublin, Irsko

Biografie

Původem Irka, narozená roku 1992 v hlavním městě Dublinu, se již od svých brzkých let objevovala v reklamách a účastnila se voiceoveringu.

Přestože jí lze nalézt v "davu dětí" filmů TWANG či REIGN OF FIRE, teprve titulní rolí ve filmu EVELYN udělala díru do světa, když si za stejnojmennou postavu, Evelyn, po boku Pierce Brosnana vysloužila ocenění Phoenix Film Critics Society Awards: "Best Performance by a Youth in a Leading or Supporting Role".

Dva roky poté se objevuje ve filmu RESIDENT EVIL 2: APOCALYPSE jako dcera vědce vynaleznuvšího T-virus (hlavní pojítko filmů RE). Zápletkou tohoto snímku je její záchrana.

Poté se na několik let filmu vzdala, aby se mohla "naplno" věnovat divadlu. V roce 2007 se mihne ve vedlejší roli filmu BECOMING JANE a získává hlavní roli v romantickém dramatu THE OLD CURIOSITY SHOP natočeném britskou komerční televizí ITV.

V současnosti natáčí béčkový horror EXORCISMUS, kde má hrát hlavní roli dívky posedlé ďáblem.

Jan "h0n24" Šablatura

Herecká filmografie

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace