Reklama

Reklama

Josef Nechutný

Josef Nechutný

nar. 26.11.1946 (74 let)

Biografie

Herec Josef Nechutný patří již několik desetiletí k výrazným osobnostem plzeňského divadla, před kamerou se ale objevil jen dvakrát. Vystudoval herectví na pražské DAMU a hned po studiích získal angažmá v Divadle J. K. Tyla v Plzni, kde působí dodnes (od roku 1974). Se svým temperamentem se uplatnil především v komediálních postavách, jimž dokázal dodat bizarní až tragikomický rozměr. Velké příležitosti mu přinesla především domácí tvorba (Paličova dcera, Naši furianti, Strakonický dudák, Rozmarné léto).

V poslední době se Josef Nechutný s úspěchem věnuje především představením jednoho herce, opět jsou to adaptace českých her nebo literárních předloh (B. Hrabal, V. Vančura, O. Pavel). Za inscenaci Městečko, kde se zastavil čas, která tématicky navazuje na Hrabalovy Postřižiny, byl oceněn Českým literárním fondem. V Divadle J. K. Tyla Nechutný příležitostně působí jako asistent režie a je také tajemníkem činohry.

Před filmovou kamerou stál pouze dvakrát v sedmdesátých letech, byly to navíc jen malé role (LIDÉ Z METRA, 1974; DRSNÁ PLANINA, 1979).

Pavel "argenson" Vlach

Herec

Ovládací panel

Reklama

Reklama