foto

Min-ho Lee

  • nar. 22.6.1987 (32 let)
    Soul, Jižní Korea

Biografie

Lee Min Ho se narodil v roce 1987 v hlavním městě Jižní Koreje v Soulu. Jeho kariéra začala v roce 2006, kdy začal hrát v různých korejských dramatech jako byly například SECRET CAMPUS (2006), MACKEREL RUN (2007), I AM SAM (2007) či GET UP (2008).

Po pár menších rolích v televizních seriálech a filmech dostal hlavní roli v seriálu BOYS OVER FLOWERS (korejsky KKOTBODA NAMJA), který se stal velmi populární i mimo Jižní Koreu. Jeho role Goo Jun Pyoa v tomto seriálu ho vynesla na post jednoho z nejoblíbenějších herců v zemi a získal za ni i několik ocenění, mezi nimi i KBS Drama Awards (Mužský objev roku a cenu za Nejlepší hereckou dvojici společně s Koo Hye Sun) nebo 45th Baeksang Arts Awards ( Nejlepší nováček). I když je obsazován především do televizních seriálů, má na svém kontě i pár rolí ve filmech, jako je například HUMMING (2007) či PUBLIC ENEMY RETURNS (2008).

Kristýna "Mičiko" Vojtová

Herecká filmografie

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace