foto

Eva Herzigová

  • nar. 10.3.1973 (45 let)
    Litvínov, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Modelka, návrhářka a herečka Eva Herzigová se narodila do rodiny sekretářky a elektrikáře. V roce 1989 jí k úspěšné kariéře pomohla náhoda. Během výletu do Prahy se zastavila za kamarádkou, která ji přemluvila, ať se s ní zúčastní konkurzu pro mladé krásky, který pořádala francouzská modelingová agentura. Eva Herzigová konkurz agentury Metropolitan Models vyhrála a odjela do Paříže. Úspěch se dostavil, když Eva Herzigová vystřídala v reklamní kampani značky Guess slavnou Claudii Schifferovou. Rázem se stala modelkou světového formátu. Dostala přezdívky Marilyn Monroe Východu a Miss Wonderbra. Začala se  objevovat na stránkách módních časopisů jako jsou Harper´s bazaar, Elle, Woman, Kleopatra, pařížské i italské Vogue, Amica nebo americký Playboy.

Její popularita a krása přilákaly i filmové tvůrce. První malou roli dostala ve francouzském filmu Strážní andělé (1995), kde se objevila po boku Gérarda Depardieuho. O tři roky později se objevila v titulní roli italské komedie Vincenza Salemmeho Žena mého přítele (1998). Režisér Stanley Kubrick jí nabídl roli Mandy ve Spalující touze (1999), ale pro rozsah nahých scén tuto roli odmítla a nakonec ji získala Julienne Davis. V roce 2001 se objevila i ve vědomostní soutěži Who Wants to Be a Millionaire?, získanou výhru věnovala dětem v Afghánistánu. Objevila se v koprodukčních filmech Modigliani (2004) a Cha Cha Cha (2013). I v české kinematografii se jí podařilo zanechat svoji stopu. Účinkovala ve filmu Pohádkář (2014) v roli Karly a ve filmu Masaryk (2016) roli Madly.

V letech 1996 až 1998 byla vdaná za Tico Torrese, bubeníka popového zpěváka Bon Joviho. Manželství skončilo rozvodem. V současnosti je jejím partnerem turínský podnikatel Gregorio Marsiaj, 1. června 2007 se jim narodil v Paříži syn George, 13. března 2011 druhý syn Philipe a 21. dubna 2013 třetí syn Edward. Společně se svou neméně slavnou kolegyní Terezou Maxovou pořádá charitativní akce především pro děti.

Jiří "Ampi" Amler

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace