foto

Mélanie Doutey

  • nar. 22.11.1978 (40 let)
    Paříž, Francie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Mélanie Doutey se narodila 22. Listopadu 1978 v Paříži. Oba její rodiče Alain Doutey a Arielle Séménoff se věnovali herectví. Po středoškolských studiích nastoupila Mélanie Doutey na Národní konzervatoř dramatických umění v Paříži, kde úspěšně odpromovala v roce 2002.

Svůj první významnější filmový krůček zaznamenala ve snímku LES GENS QUI S´AIMENT (2000) po boku Jacqueline Bisset a Richarda Berryho. Výrazněji na sebe upozornila ve filmu BRATRSTVO BOJOVNÍKŮ, kde si zahrála se slavnými hereckými kolegy Vincentem Lindonem, Guillaumem Canetem a Francois Berléandem. Za svůj herecký výkon obdržela cenu za ženský herecký objev na Festivalu v Cabourgu. Jejího talentu si všimnula legenda francouzské kinematografie, Claude Chabrol, a nabídnul jí roli Michèle, dívky chovající city k vlastnímu bratrovi ve snímku KVĚT ZLA (2003). Rovněž tato role se setkala s kladným ohlasem kritiky a Mélanie Doutey získala Cenu Suzanne-Bianchetti. V roce 2004 se opět objevuje před kamerou s Guillaumem Canetem v bláznivé komedii NARCO (2004). V tomtéž roce si střihla roli ve španělském thrilleru KRYCÍ JMÉNO: VLK (2004).

V roce 2005 se objevila v titulní roli seriálu CLARA SHELLER a v roli mladé aristokratky Cécile v adaptaci románu Alfreda de Musset IL NE FAUT JURER DE RIEN! Tato role ji přinesla tentokrát nominaci na Césara. Rok 2006 se pro Mélanie Doutey nesl ve znamení thrillerů PRÉSIDENT a FAIR PLAY a komedie ON VA S´AIMER. Svůj komediální talent potvrdila po boku Jean-Paul Rouva ve snímku CE SOIR JE DORS CHEZ TOI (2007). V roce 2009 se Mélanie Doutey pustila do žánrově odlišných snímků: dramatu s hvězdným obsazením RIEN DE PERSONNEL, akční komedie R.T.T., komedie UNE PETITE ZONE DE TURBULENCE a dramatické komedii s dokumentárními prvky LE BAL DES ACTRICES.

Životním partnerem Mélanie Doutey je francouzský herec Gilles Lellouche, s nímž vychovává dceru Avu.

Michal "claudel" Fridrich

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace