foto

Leticia Dolera

  • nar. 23.10.1981 (37 let)
    Barcelona, Barcelona, Cataluña, Španělsko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Katalánská herečka Leticia Dolera se narodila 23.10. 1981 v Barceloně. Po střední škole odjela do Los Angeles, kde vystudovala herectví na filmové škole známého režiséra a pedagoga Juana Carlose Corazzy. V Americe se také věnovala studiím tance,zpěvu a jazzu.

První hereckou šanci dostala ve Španělském seriálu AL SALIR DE CLASE (1997) kde jako Angela ztvárnila jednu z hlavních rolí. Po pár letech strávených v televizi dostala první roli v kino filmu, a to v uznávaném romantickém muzikálu DRUHÁ STRANA POSTELE (2002). V roce 2005 se objevila ve svém prvním americkém filmu a to nezávislém snímku STÁNKAŘ (2005) o Palestinských přistěhovalcích. Po této zkušenosti se Leticia vrátila pracovat zpátky do televize, a to vedlejší rolí v historickém kriminálním seriálu MALÉ RODINNÉ VRAŽDY (2006).

Po řadě televizních filmů se vrací na plátna kin až v roce 2009 a to hned ve dvou filmech. V bláznivé parodii SPANISH MOVIE a hororu IMAGO MORTIS. V roce 2010 si jí známý režisér Paco Plaza vybral do svého krátkometrážního hororu LUNA DI MIELE, LUNA DI SANGUE, tento krátkometrážní film byl tehdy vlastně ještě utajovaným scénáristickým konceptem k pokračování legendárního filmu REC (2007) a REC 2 (2009), které Paco Plaza režíroval spolu s Jaume Balaugerem. Tím se vlastně dostáváme k její zatím nejslavnější roli, když v roce 2012 ztvárňuje hlavní roli nevěsty Clary v dlouho očekávaném filmu Paca Plazy [REC]³ Génesis. Tato role jí zatím nejvíce proslavila a dostala její tvář do širšího povědomí publika i mimo Španělsko.

Leticia miluje tanec, zpěv,herectví a modeling. Objevila se na přední stránce časopisu Channel, kde pózovala ve svatebních šatech situovaná do podoby Mrtvé Nevěsty z filmu režiséra Tima Burtona. Momentálně natáčí historický film HOLMES, MADRID SUITE, kde si zahraje společně s hlavní hrdinkou filmů REC a REC 2 Manuelou Velasco.

Leticia je prozatím svobodná a bezdětná, její vášeň je její práce, která vede k její čím dál větší popularitě po celém světě.

korbitch22

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace