foto

Evelyn Stewart

  • nar. 9.3.1939 (80 let)
    Sestola, Emilia-Romagna, Itálie

Biografie

Uprostřed druhé světové války, 9.4.1942, v den kdy na Filipínách začíná „Bataan“ pochod smrti amerických a filipínských vojáků, je alespoň v italské Sestole důvod k radosti. V rodině Galli se narodila malá dcerka, která dostává jméno Ida.

Ida Galli se proslavila jako italská herečka zejména v období šedesátých a sedmdesátých let minulého století ve „Spaghetti Westernech“. Za svoji kariéru byla obsazena ve více než 60-ti filmech. Poprvé se před kamerami objevuje ve známém Felliniho snímku LA DOLCE VITA (1960) s Marcellem Mastroiannim a Anitou Ekberg. Menší role Caroliny je ve hvězdně obsazeném filmu IL GATTOPARDO (1963). Další výborně herecky obsazený film s účastí Idy byla komedie LE PIACEVOLI NOTTI (1966). Hlavně ve westernech je ale Ida „jako doma“. V roce 1965 jako Judy O´Hara ve filmu JEDEN STŘÍBRNÝ DOLAR. Ve stejném roce hraje ještě ve westernech EROI DI FORT WORTH, GLI a ADIÓS GRINGO, po té přichází řada dalších filmů s touto tématikou. Kromě westernů se Ida Galli několikrát objevila i ve filmech s tématem hororu a mysteriózna jako byly LE REGINE (1970), SETTE NOTE IN NERO (1977) či MADAGLIONE INSANGNINATO (1975).

Ve své kariéře používala Ida Galli množství pseudonymů jako byly Arianna Galli, Ina Galli, Arianna Heston, Isli Oberon, Priscilla Steele, či několik obměn jména Eveline Stewart. Ze světa filmu se Ida Galli postupně „vytratila“ koncem osmdesátých let. Její zatím poslední rolí byla Malvina ve filmu A LA POURSUITE DE BARBARA (1991).

Ida je matkou příležitostného herce Alessandra Cocca.

Petr "Hennes" Hennebichler

Herecká filmografie

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace