foto

Pio Marmaï

  • nar. 13.7.1984 (34 let)
    Francie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Pio Marmaï je francouzský filmový, divadelní a televizní herec, jenž se narodil 13. července 1984. Herectví se věnoval již na studiích, po konzervatoři v Créteil a italské Scuola Internazionale della Commedia dell’arte Antonio Fava nastoupil na École nationale supérieure de la Comédie v Saint-Étienne. Zde se objevil v divadelních hrách klasických i současných autorů. K jeho mentorům patřili význační režiséři jako Eric Massé, Angélique Clairand, François Rancillac či Jean-Yves Ruf.

V roce 2006 se přidává ke kvartetu umělců Pauline Laidet, Benjamin Villemagne, Riad Gahmi a Charlotte Duran, s nimiž zakládá společnost Quincaillerie moderne. V této společnosti Pio zaznamenává své první úspěchy v inscenaci À quoi pensent les agneaux ?, jež se hrála v Paříži a Saint-Étienne. Následně se podílá na sérii představení s názvem Les chroniques, které jsou typické předváděním více uměleckých disciplín (hudba, tanec, divadlo) a zapojením diváků do děje.

Jeho filmové začátky sahají do roku 2008. První filmovou roli mu svěřil režisér Vincent Dietschy v komedii s dramatickými prvky DIDINE. Následně doplnil řadu francouzských filmových hvězd ve snímku PRVNÍ DEN ZBYTKU TVÝHO ŽIVOTA. Hned druhou filmovou rolí si vysloužil nominaci na Césara. V roce 2009 jej diváci mohli spatřit v komediích BAZAR a LA LOI DE MURPHY. V první zmíněné si zahrál mladého svůdníka šedesátileté dámy v podání Bernadette Lafont. Druhá komedie v režii Christopha Campose mu umožnila projevit komediální talent v celé parádě. Zahrál si mladého delikventa Eliase, jemuž zbývá několik hodin do odpykání trestu obecně prospěšných prací, zatímco jej zastihne kriminální minulost a tím i poslední překážka ke svobodě. Úplně v jiné herecké poloze se představil v televizním snímku MON PERE FRANCIS LE BELGE (2010). Střihl si roli obávaného mafiána Francise Vanverbergha přezdívaného 'Francis le Belge'. Příběh sledujeme očima jeho dcery, ve vedlejší roli Francisovy manželky se objevila Vahina Giocante. V tomtéž roce si připsal další vážnou roli v dramatu CONTRE TOI po boku Kristin Scott-Thomas. Do třetice si zahrál v romantickém dramatu O LÁSCE A VODĚ pod režijní taktovkou Isabelle Czajka. Za roli Bena byl podruhé v kariéře nominován na Césara.

V roce 2011 se vrátil ke komediálním rolím, nejdříve vedle čím dál populárnější Louise Bourgoin ve snímku UN HEUREUX ÉVÉNEMENT a následně v romantické komedii DÉLICATESSE, jíž vévodí Audrey Tautou.

Michal "claudel" Fridrich

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace