foto

Kevin Anderson

  • nar. 13.1.1960 (60 let)
    Gurnee, Illinois, USA

Biografie

Kevin Anderson je americký herec narozený v Gurnee ve státě Illinois otci Josephu Andersonovi. Je bývalým studentem univerzity DePaul University. Své herecké umění vytříbil v divadelní společnosti Steppenwolf Theatre Company, ve které účinkovali třeba John Malkovich, Gary Sinise nebo Laurie Metcalf. Je držitelem ceny Theatre World Award a Joseph Jefferson Award za ztvárnění role ve hře Lylea Kesslera "Orphans". Anderson je nejvíc znám pro roli kněze v televizním seriálu NOTHING SACRED /1997-1998/, za kterou byl nominován na cenu Golden Globe Award. Dalšími z významných filmů na nichž se podílel byl snímek s Richardem Gerem MILES FROM HOME /1988/ nebo psycho-thriller s Julií Roberts SLEEPING WITH THE ENEMY /1991/.

V roce 1993 účinkoval Anderson v roli Joe Gillise v původní londýnské produkci hry Andrew Lloyd Webbera "Sunset Boulevard" s Patti LuPone, která by hrála postavu Normy Desmond. Oba dva byli nicméně z produkce bez varování vyhozeni s tím, že své role si zahrají v produkci na Broadwayi.

Pro počítačem animovaný film CHARLOTTE'S WEB namluvil postavu pana Arabla. Toto byla jeho druhá spolupráce s Julií Roberts, která namluvila postavu Charlotte.

V roce 1999 vyhrál Anderson cenu Drama Desk Award pro vyjímečný výkon v divadelní hře a byl nominován na cenu Tony Award za účinkování ve hře "Death of Salesman". V roce 2008 otvíral Broadwayskou sezónu hrou "Come Back, Little Sheba". Od září 2009 hraje Anderson v divadle Wyndhams Theatre roli Andyho Dufresne ve hře "Shawshank Redemtpion".

Vedle herectví se Anderson věnuje i zpěvu a bubnování. Žije v Malibu v Kalifornii.

Lukáš "gatuso" Častulík

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky