foto

Conan Stevens

  • nar. Austrálie

Biografie

Conan se narodil a vyrůstal v Austrálii, přestože v něm koluje britsko-německá krev. Studoval drama na univerzitě v Newcastlu. Na obrazovce se poprvé objevil v komediální show místní televize SUPER HUBERT CANCER FUND RAISER, nedlouho poté se Conan objevil na jevišti vedle britského komika Juliana Clearyho.

O několik let později měl Conan možnost se setkat s Greame Murphym, ředitel a choreografem taneční společnosti v Sydney (Sydney Dance Company). Zároveň byl pozván na zkoušky nového moderního baletu, Conan konkurzem prošel, což mu umožnilo šesti sezónní působení v prestižním Opeře v Sydney (Sydney Opera House). Během působení v Opeře Conan také vyhrál australský profesionální wrestlingový šampionát. Od získání vysněné smlouvy WCW (World Championship Wrestling) ho dělil kousek. Zranění však zapříčinilo vzdát se wrestlingové kariéry a nastartovat kariéru hereckou.

V roce 2006 se přestěhoval do Thajska, kde měl možnost pracovat na thajských, indických a čínských filmech. Jeho největším zdejším úspěch byl BANGKOK ADRENALINE, na kterém se podílel i jako scénárista a producent. Film byl úspěšný jak v tamních kinech, tak na DVD a to i v mezinárodním měřítku.

V roce 2011 dostal roli v úspěšném fantasy seriálu HRA O TRŮNY, kde ztvárňuje sera Georga Cleganea. V nejbližší době Conana uvidíme ve třetí sezóně SPARTAKUSE. V roce 2012 a 2013 bude možno Conana vidět v HOBITOVI, kde se objeví v roli skřetího krále Morie – Azoga.

Conan byl během univerzitního života rekordmanem v pití piva (1989-1993), dokud ho jeho spolubydlící neporazil. Kromě auta se občas rád projede na koni či motorce. Má více jak dvanáctileté zkušenosti s bojovým uměním a s wrestlingem. Dorozumí se thajsky a francouzsky. Je členem Mensy.

iampatrik

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky