Reklama

Reklama

Jakub Krumpoch

Jakub Krumpoch

nar. 03.10.1989 (32 let)
Přerov, Československo

Biografie (1)

Scenárista a režisér pocházející z Přerova natočil svůj první film v roce 2012, a to středometrážní dokument Unhappy Happy Life. Svůj debut uvedl v kině Hvězda Přerov a na řadě malých nezávislých tuzemských festivalů a akcí. Po premiéře ukončil studium na Univerzitě Palackého v Olomouci, kde studoval Filmovou a Divadelní vědu a odstěhoval se natrvalo do Prahy. Od roku 2013 se věnuje natáčení autorských videoklipů pro české kapely (např. Penzistor, Jaroslav Wykrent,… (více)

Zajímavosti (4)

EVA (2021)

  • Ještě než vznikl scénář, vznikla k filmu ústřední píseň. Nazpívala ji Věra Špinarová a hudbu k písni složila kapela Penzistor. Věra darovala Jakubovi Krumpochovi píseň zadarmo. Byla to její první filmová píseň a zároveň poslední, kterou udělala. Film je věnován její pamatáce. (Kroup4)

EVA (2021)

  • Soundtrack k filmu obstaraly kapely, kterým v minulosti Jakub Krumpoch natáčel videoklipy. Jedná se o kapely Penzistor a Hannibal Lecter. Dále se na sountracku podílel Jakubův bratr Ondřej a dokonce i Norbert Lichý. (Kroup4)

EVA (2021)

  • S původní produkcí usilovali tvůrci o finanční přispěvek Státního fondu kinematografie. Fond reagoval, že jde o adaptaci Bukowského, na kterou nemají práva, nacož Jakub zaslal námitku, že nejde o adaptaci, ale inspiraci a poctu Bukowskému. Navíc podle něj Fond přispěl už dříve na adaptaci Bukowského, a to film Petra Zelenky, Příběhy obyčejného šílenství (2005), který má totožný název jako kniha Bukowského a používá přímé adaptace některých jeho povídek, což mimochodem ani Zelenka, ani ostatní tvůrci snímku nezmiňují. Fond na tuto námitku reagoval pozváním Jakuba do užšího výběru, přesto však snímek nepodpořil. (Kroup4)

Reklama

Režisér

Filmy
2022

Krvavý Johann!

Dokumentární
2012

Unhappy Happy Life (studentský film)

Hudební videoklipy
2020

Hannibal Lecter: Hate

 

Penzistor: Kabrio

 

Veselé Vánoce přeje FOK

2015

Arrhytmia & Jaroslav Wykrent: Mám v srdci mrak a šrám

Krátkometrážní
2021

EVA

2020

V dobrém i zlém

Scenárista

Ovládací panel

Reklama

Reklama