Uteč (2017)

Z námetu mohla vzniknúť príma epizóda nejakého mystery/sci-fi seriálu... našťastie tento autorský projekt skončil v kinách, kam patrí, okrem iného vďaka kvalitnej réžii a premyslenému scenáru (niektoré pasáže mali Kubrikovské kvality bez pocitu plagiátorstva. Čo povedať viac bez spoilerov?). Film je plný nesilených prekvapení a perfektná kamera, casting a hudba tvoria osobitú hororovú atmosféru pre príbeh o ľudskej bezohľadnosti a egoizme.

Můj pes Killer (2013)

Už sú to roky, čo som prestal sledovať slovenské televízie. Ešte dlhšie nepočúvam slovenské rádiá (už si ani nespomeniem, kedy som si naše rádio pustil so skutočným úmyslom počúvať). Dom som nevidel, a tak som skutočne rád, že Killer existuje. Že to naozaj niekto natočil. Že tu konečne točil niekto niečo, čo sa vryje, čo napriek malým chybám funguje, niečo aktuálne a svetové, a pritom tak slovenské. Máme toľko dôvodov na spytovanie svojho svedomia, ale omámený mediálnou banalitou sme uverili hovnu. Killer otvára oči i keď slepím maznákom neotvorí vnímanie ani jeho surový kusanec. Nevadí, i tak dobre.

Magnum Force (1973)

Najlepší z piatich filmov s Dirty Harrym - Clint v životnej forme, Schifrin detto, atmosféra San Franciska a 70s, drsné a pritom funky. Made my day.

Obojek (1991)

Béčko v najlepšej forme s Rutgerom Hauerom, ktorý je vždy v najlepšej forme, čiže aj tu.

Kancl (2001) (seriál)

Za 31 rokov života som nevidel nič kvalitnejšie, čo vzišlo z televízie (alebo si to už iba nepamätám.)

Kids (1995)

Fucking real trip with another doomed generation and some classic tunes.

3-iron (2004)

It's hard to tell the world we live in is either a reality or a dream.

Nelítostný souboj (1995)

Tak to ale trvalo, kým som sa k tejto lahôdke dostal. Chutila lepšie než vyprážané kurča a vôbec nezostarla. Kto má podobný rest, a film mu z nejakého dôvodu unikol, nech začne okamžite zháňať!