Godzilla II Král monster (2019)

Jeden z najstupídnejších filmov aké som kedy videl, ale inak fajn, triky boli dobré.

Všude dobře, doma nevím (2019)

Na hodinu a pol som sa preniesol do pre mňa neznámej krajiny a bola to veľmi príjemná teleportácia. Charizmatická hrdinka je obklopená panoptikom rozmanitých postáv a denne bojuje s predsudkami a bizarnosťami reality a aby bolo jasné, komédia to nie je, milý pane. Ťažiskom sú tu najmä osobité charaktery a ich vnútorné problémy, čierny humor stavia na absurdite činov a rečí postáv, zatiaľ čo film si drží príjemnú "letnú" atmosféru a hýri farbami. Nechcem tu robiť hĺbkovú analýzu, veď každý divák je zodpovedný sám za seba a za to, čo na ňom jednotlivé filmy zanechajú. Len si dovolím dať odporúčanie ľudom, čo tu hodnotili jednou a dvoma hviezdami - nechajte si svoje marvelovky a všetky tie prázdne preefektované lunaparkové jazdy pre seba a možno sa radšej vyhýbajte skutočným filmom. Sklamanie z nepochopenia sa nedostaví a ušetrený čas môžete venovať iným aktivitám.

Uteč (2017)

Z námetu mohla vzniknúť príma epizóda nejakého mystery/sci-fi seriálu... našťastie tento autorský projekt skončil v kinách, kam patrí, okrem iného vďaka kvalitnej réžii a premyslenému scenáru (niektoré pasáže mali Kubrikovské kvality bez pocitu plagiátorstva. Čo povedať viac bez spoilerov?). Film je plný nesilených prekvapení a perfektná kamera, casting a hudba tvoria osobitú hororovú atmosféru pre príbeh o ľudskej bezohľadnosti a egoizme.

xXx: Návrat Xandera Cage (2017)

Úúúuuuúú! To čím by chcelo FastFurious byť, čiže mega cool zábavou, je XXX The Return of Xander Cage! Zdravá stupidita premiešaná s veľkou porciou prehnanej akcie je drink pre mňa, najmä ak sa pánom a slečnám vydarilo v svižnom tempe striedať exotické a iné lokácie, bojové polohy, iné polohy, zväčša nenudiť a byť tak strašne mega cool.

Buchty a klobásy (2016)

Škoda prvej polky filmu, ktorej chýba spád a samotná premisa vulgárne hovoriacich potravín to neutiahne. Chápem snahu tvorcov dať šancu aj pomalším divákom s prihliadnutím na to, že sa snažili nejako pomenovať každý významnejší spoločenský fenomén posledných rokov a nie len ich. Party je nápadmi nabitá, často až príliš ukecaná komédia, ktorá náboženským fanatikom (a netolerantným blbom všeobecne) vcelku pekne nakope rozkrok. Ó, a aby som nezabudol - posledná hyperkinetická (v každom možnom význame slova) polhodinka nechá takmer úplne zabudúť na pomalší rozjazd.

We Are Still Here (2015)

Fúha! Som podľa tunajších hodnotení čakal aspoň akú-takú kvalitu... ale asi som už príliš starý a priveľa som toho videl.... Pre tých čo to zaujíma: slabý film, neoriginálny a nestrašidelný, veľmi až bolestivo amatérske herectvo a vôbec celkovo strata času. Avoid!

Divoké historky (2014)

Prázdne a nudné. Nesvoj som sa cítil už sediac v sále pred filmom, pretože bola neobvykle plná. A tí ľudia nevyzerali ako obvyklý návštevníci kinoklubu, ale ako multiplex people. Takže tak.

Klan (2013) (seriál)

Nevidel som ani sekundu a ani neuvidim, ale ukradnutie loga prveho CD casaku u nas Klan si mohli odpustit. Svine!

Můj pes Killer (2013)

Už sú to roky, čo som prestal sledovať slovenské televízie. Ešte dlhšie nepočúvam slovenské rádiá (už si ani nespomeniem, kedy som si naše rádio pustil so skutočným úmyslom počúvať). Dom som nevidel, a tak som skutočne rád, že Killer existuje. Že to naozaj niekto natočil. Že tu konečne točil niekto niečo, čo sa vryje, čo napriek malým chybám funguje, niečo aktuálne a svetové, a pritom tak slovenské. Máme toľko dôvodov na spytovanie svojho svedomia, ale omámený mediálnou banalitou sme uverili hovnu. Killer otvára oči i keď slepím maznákom neotvorí vnímanie ani jeho surový kusanec. Nevadí, i tak dobre.