Veřejné lži (2019)

Precizní thriller s politickým podtextem. Jak moc Keiru Knightley nemůžu, tak tady mi sedla. Skvěle obsazeno, skvěle napsáno, skvěle natočeno i skvěle zahráno. Rozhodně jeden z filmů, co vás donutí se zamyslet nad tím, co byste na místě hlavní hrdinky udělali vy. Akci nehledejte, jen poctivou novinařinu, zdatnou právničinu a zkaženou politikařinu. |kino doma - aerovod|

Nymfomanka, část II. (2013)

Tak dlouho jsem s "Nymfomankou" otálela, až jsem si pustila rovnou prodlouženou 145 minutovou verzi. I přes vraženou stopáž jsem se ani minutu nenudila a naopak jsem si rovnou pustila i druhou část, která má je ještě o 35 minut delší. Strašně se mi líbila povídková rovina, která nás provázela životním příběhem nemocné ženy a rovina současného dialogu s cizím starším pánem, který byl schopen sofistikovaně jednotlivé epizody reflektovat. Sexuální scény (byť fejkové a digitálně upravované, odehrané za pomocí dabérů) byly natočeny lépe, než kterékoliv průměrné porno. To, co mě na nich překvapilo nejvíce bylo, že si vlastně samotný akt hlavní postava ani moc neužívala. Asi nejsem schopná hodnotit jednotlivé části odděleně, tak aplikuji komentář na celek. Jednotlivé střípky z života nymfomanky byly velmi zajímavé, místy velmi hluboké a pro diváka zraňující (smrt otce, potrat, voba mezi synem a vlastním uspokojením, aj.). Snaží se popsat nymfomanii ne jako zábavnou kuriozitku, ale opravdu složitou nemoc, která dokáže ničit lidské životy. Nejvíce bolestivý byl pro mne vlastně úplný konec. K filmům Larse von Triera zaujímám buď nadšený nebo odmítavý postoj. "Nymfomanka" je skvělá, jednoznačně zařazuji do kladného šuplíčku. Stejně tak si myslím, že se na filmy znovu nikdy nepodívám. Doporučuji těm, kterým se Larsova tvorba líbí, zbytek by se nejspíš nudil. |kino doma - aerovod|

Nymfomanka, část I. (2013)

Jejich nejlepší hodina a půl (2016)

Překvapivě vcelku povedené. Zaměřeno spíše na filmové prostředí namíchané s válečnou propagátorskou politikou. Válka zde byla jen okrajově. Na skromnou Gemmu Arterton, zamilovaného Sama Claflina a herce za zenitem Billa Nighyho se příjemně koukalo. Film je taková idylická oáza uprostřed bombardovaného Londýna. Trošku mě mrzel tragický konec, to se na lehce naivní romatické drama nehodilo a děj to moc neprohloubilo, ale jinak fajn pokoukání pro všechny, kteří mají rádi filmové prostředí i za kamerou.

Země nomádů (2020)

Kdyby byl film trošku pomalejší, tak už by to začala být nuda. Takhle jsem se na tempo zvládla naladit a užívala si nekonečné planiny, západy a východy slunce. Děj se neposouvá, "Nomadland" je indie film, který je o kráse okamžiku a hlubším zamyšlení než o dialozích nebo vyvíjejícícm se ději. Frances McDormand je jako vždy skvělá. A vlastně to celé takhle dokonale stačí.

Vyproštění (2020)

Bezhlavá akčárna, která je po vizuální stránce sakra dobře natočená. A Hemsworth tu není prkno! Pokud rádi odpočíváte nad hektolitry krve a rychlou akcí, tak doporučuji!

Odvlečen (2007)

Velmi dobrý politický thriller, ale časem bohužel kapku zestárl.

Na Chesilské pláži (2017)

Téma je to rozhodně zajímavé, ale příběh se dle mého příliš nepovedl. První část byla na můj vkus moc zdlouhavá, prostřední odbytá a závěr možná trošku zbytečný. Hodně linek se náznakem nastínilo, ale nikdy nedošlo k jejich odhalení. Zajímavé, ale chladné a místy zdlouhavé. |kino doma - aerovod|

Černý víkend (2019)

Zprvu chladné a povrchní, ale jak se v příběhu posouvá, přestává klouzat po povrchu a postupně se potápí hlouběji a hlouběji.. Odkrývá emoce i staré křivdy.. Hlavní trio Sarandon-Winslet-Wasikowska rozehrávají herecký koncert. "Blackbird" není pro každého, ale kdo má rád hořkosladká dramata, tak neprohloupí.. |kino doma - aerovod|

Frčíme (2020)

Důkaz, že Disney Pixaru příliš nepomáhá.. Moderní pohádkový svět je lehce odfláknutý.. Příběh je prázdná bláznivá road movie.. Humoru si tu divák neužije, srdceryvné scénky tlačí na pilu.. Hlavní postavy nejsou moc sympatické.. Popravdě jsem čekala o hodně víc.. Zapomenutelný průměr..