venison

venison

Veronika Z.

okres Praha

• 14.4.2016  10:33

Woodyho Allena jako tvůrce zrovna moc nemusím.. Sem tam se však objeví film, který je mému vkusu bližší.. Z těch posledních zejména "Jasmíniny slzy", "Půlnoc v Paříži" a grandiózní "Match Point - Hra osudu".. "Iracionální muž" si najde místo mezi nimi.. Odlehčené psychologické drama s prvky detektivního thrilleru, jakým tento snímek je, mě opravdu velmi bavilo.. Joaquin Phoenix byl obsazen více než dobře. Příjemná změna ve Woodyho tvorbě.. Malinko mi vadila Emma Stone, kterou mám ještě silně zafixovanou s předposledním filmem Woodyho "Kouzlo měsíčního svitu", ve kterém taktéž ztvárnila okouzlující naivku.. Viděla jsem také nedávno, takže místy mi její role poněkud splývají.. Rozhodně zajímavý a silný film protkán paradoxy jak už je u Woodyho zvykem..

• 31.3.2016  11:14

Cronenbergův film "Dějiny násilí" nebyl špatný, ale "něco" mi tam chybělo.. Možná větší sympatie a sžití s hlavními postavami.. U "Východních příslibů" jsem se cítila podobně.. Viggo Mortensen byl dobrý v obou filmech, ale mám s ním nejspíš stejný problém jako s Matthewem McConaugheym.. Oba podle mě své role natolik prožívají, že diváka nedokáží zapojit do postavy.. Divák si musí domýšlet a hledat v kamenném neosobním výrazu náznaky toho, co se hlavní postavě děje uvnitř.. Asi jako správná ženská na hercích obdivuji skvěle zahrané emoce, ale kde nejsou emoce, tam u mě končí herectví s velkým H.. Příběh ušel, nešlo o nic převratného.. Spíš je zrcadlem ruské mafie v Americe, což je pro mě hodně vzdálené téma, které mě příliš nechytlo.. Navíc Naomi Watts mám raději v odlehčených až komediálních rolích.. Vidět a s čistým svědomím zapomenout..

• 30.3.2016  08:32

Crazy komedie, která rozhodně stojí za povšimnutí.. Nevěděla jsem do čeho jdu a tak mě čekalo příjemné překvapení obdobně ulítlé jako třeba "Kick-Ass" :-D Z totálního huliče a budižkničemu se stane mašina na zabíjení a s jeho pěknou holkou to taky není tak růžové, jak se zdá být.. Do toho se přimíchá hromada prkenných agentů CIA, která si mezi sebou vyřizuje účty a komedie je na světě.. Sem tam jsem měla pocit, že jsem se vrátila v čase do devadesátých let.. Pobavilo, neurazilo.. Omluvila jsem i chatrnější scénář, protože tady víc než o příběh jde o tu drtivou parodii.. :-D Kopec zábavy pro černohumoristy :-D

• 24.3.2016  02:10

Před dlouhou dobou jsem viděla jako první filmovou adaptaci knihy Mistra Kinga právě "Stand by me".. Byla jsem tuším někdy na začátku pubertálního období a horor mě příliš nelákal.. Okolí hodnotilo Kinga jako brakovou literaturu, protože nic od něj nikdy nečetli a sem tam zahlédli v televizi nějaké zoufalé céčkové zpracování.. Po tomto filmu jsem se do Pana Kinga zamilovala a začala jeho knihy louskat jak na běžícím pásu.. Dodnes je jedním z nejoblíbenějších autorů a ráda filmové adaptace srovnávám.. "Stand by me" patří k těm nejlepším.. Nejde o horor.. Jde o příběh čtyř chlapců, kteří se vydávají za dobrodružstvím, užívají si chlapectví, raných přátelství a jiných nástrah.. Nejúžasnější na příběhu je, že opravdu divák cítí, že jde o velkou věc, i když očima dospělého se nic zvláštního dějově většinu filmu nestane.. Najde se v něm každý, kdo byl kdy malým dítětem.. Scéna s jezírkem ve mě vzbuzuje děs (dětskýma očima) i nyní.. Viděla jsem ho po několika dlouhých letech znovu a stále má své kouzlo i šťávu, i když bych asi vypustila celý dospělácký úvod se závěrem.. Taky bandička v čele s Kieferem Sutherlandem vyznívá trošku komicky.. Ale dá se to prožít stejně intenzivně.. Možná je to hlavně tím, že i v osmdesátých letech se jednalo o zachycení retro období a tomu se leccos odpouští ;-)

• 24.3.2016  01:51
    33 životů (2015)

Téma vypadalo velmi nadějně, ale celkové podání příběhu mě velmi zklamalo.. Příběh naprosto postrádá dynamiku.. Děj je naprosto plochý a obsahuje řadu hluchých míst, což by se u katastrofických true-story stávat nemělo.. Antonio Banderas a Juliette Binoche jsou jen zaplacená zvučná jména na plakát.. Herecky nevyčnívají ani nad no name herci, což je na jednu stranu dobře, ale bohužel si divák hlubšího herectví moc neužije.. Celé se to motá kolem záběrů na velkou "vrtačku" a filosofujícího špinavého Banderase.. Nuda bez špetky napětí.. Pokud nebyly peníze, neměli tvůrci točit.. Zajímavé béčko vhodné tak snad na televizní obrazovky :-(

• 22.3.2016  13:32

Asi to ode mě bude znítz trošku jako klišé, ale po parádních ponurých thrillerech jsem čekala i na pohádku něco více temného a peprnějšího.. Vyklubala se z toho však jen jednoduchá, hezky vyvedená pohádka spíše pro děti než dospělé.. Krkolomný příběh, minimum norské přírody a lehce předvídatelný děj.. Postrádá takovou tu kouzelnou atmosféru pohádek, poněkud ploše natočeno.. Charakteristiky hlavních postav jsou prvoplánové.. Efekty využity přiměřeně a velmi slušně.. Vědět dopředu, na co budu koukat, tak si jí asi nepustím.. Nebyla špatná, ale srovnatelná (pokud odmyslím vizuální efekty) s těmi českými.. Velké plus, že oproti těm našim postrádá afektovanost a obešla se bez vřeštění, hulákání, řvaní atd. Dětem bych pustila raději než Trošku, ale na naše „Tři oříšky pro Popelku“ nemá :-)

• 18.3.2016  10:08
    Zánik (2015)

Pro mě horůrek „Zánik“ byl velmi příjemným překvapením.. :-) Komorní vztahové drama, které plynule naváže na tvrdou zombie apokalypsu.. Lehce mi svým dějovým konceptem připomínal „Znamení“.. O bubáky tam ani tak nejde jako o dva na sebe naštvaný chlápky, které nekrotí žádné zákony, a malou holčičku, která je nucena žít v izolovaném světě.. Velmi solidní béčko, které má co nabídnout ;-)

• 17.3.2016  09:55

Mia Wasikowska je nejen nádherná viktoriánská tvář, ale také velmi talentovaná herečka.. Každý film, ve kterém se zhostí hlavní role, tak pozvedá o řád výš.. Guillermo del Toro je proslulý vytvářením nádherných světů a kulis (např. Faunův labyrint), takže jsem se „Purpurového vrhu“ rozhodně nebála.. A bylo to tak – nádherné a geniální zpracování „zámku hrůzy“, který byl vymazlený do posledního detailu mě nezklamal ani omylem.. Herecké obsazení taky super – prostě „Loki“ je bezva pomatenec všude a Jessica Chastain se pro záporácké role snad narodila ;-) Průser byl ovšem příběh.. Buď bych z toho udělala typickou viktoriánskou romanci bez bubáků v rozjásanejch barvičkách nebo barvy vyměnila za temnotu a bubáky pořádně vytunila.. Stylizace filmu neodpovídala žánru :-( Děj není nijak převratnej, absolutně postrádá tajemno, protože divák už dávno odhadne, kam se bude dále stáčet.. Bubáci spíš ruší než děsí :-( Ale jinak se mi na „Purpurový vrch“ koukalo velmi pěkně :-D Horor pro lidi, kteří se standardně u hororů hodně bojí, tak na ně nekoukají.. Tenhle si klidně můžou pustit i po setmění ;-)

• 15.3.2016  11:40
    Spotlight (2015)

„Spotlight“ vypráví o hodně kontroverzním tématu.. Příběh by se dal pojmout jako hodně zvrácený thriller s bulvárně naservírovanými ohavnostmi.. Naštěstí se autoři nezaměřili na skandální praktiky církve jako takové, ale spíše tento film nasměrovali na mravenčí práci investikativního novinářeského oddělní a rozhodli se vzdát jejich úsilí a houževnatosti hold. Ve „Spotlight“ se divák ani okrajově nesetká ani s dětmi, ani se zvrhlíky jako takovými.. Snaží se zaútočit (stejně jako novináři) na systém.. Dvě hodiny strhujícího vyšetřování mi přišly až krátké :-) Natočeno trošku s odstupem, nikdo divákovi neútočí na city a neservíruje mu labužnické brutality.. Spíše bych film zařadila na roveň „Erin Brockovich“ = politicko-právnicko-novinářský případ rozebraný do nejmenšího detailu.. Naprosto chápu oscarové ocenění! Chladná atmosféra podbarvená napětím, která diváka donutí cítit živočišnou zvědavost při nalezení nového dokumentu.. Výtečné herecké výkony.. Za mě je numero uno Mark Ruffalo, který s každou rolí roste v mých očích výš a výš! Samozřejmě nesmím opomenout ani Michaela Keatona a Lieva Schreibera! Moc pěkný fanouškovský zážitek! Ps: natolik diplomaticky natočeno, že film můžou vidět i děti, ale ty by se pravděpodobně unudily k smrti :-D

• 14.3.2016  09:52

Musím uznat, že jsem očekávala film „Poslední lovec čarodějnic“ mnohem ubožejší, ale vyklubalo se z toho vcelku stravitelné béčko ;-) Plochý příběh bez šťávy vyvažovali až překvapivě dobré trikové záběry.. Stylově se film chystal šlapat na paty „Constantinovi“, ale na to zdaleka nemá.. Bohužel nejakčnější scény proběhly ještě před úvodními titulky :-( Naopak radost mi udělalo obsazení Michaela Caina.. Naprosto tuctový film s promarněným potenciálem..

• 11.3.2016  11:38
    Bear Story (2014)

Malinkou špetku nelogičnosti v tomto krátkometrážním snímku "Bear Story" opominu, protože výtvarně, hudebně i celkově náladově je opravdu na vysoké úrovni.. Zaútočí na city a chytne za srdce ;-)

• 7.3.2016  23:08
    Dárek (2015)

Obstojný thriller, ale bohužel nic nového.. Herci se snaží, o tom žádná, ale celkově atmosféra vyhnívá do ztracena.. Pointa je omletá už tisíckrát, takže žádné překvápko.. Možná pro lidi, kteří neznají dobré devadesátkové thrillery, se může jednat o zajímavý počin.. Podle hodnocení a ohlasů jsem čekala mnohem víc.. Viděno, aby mohlo být zapomenuto..

• 7.3.2016  10:56
    Matroš (2015)

Z filmu "Dope" jsem malinko na rozpacích.. Tváří se jako běžná teen komedie, ale z hlediska humoru jde spíš o hořkou komedii o třech potrhlých outsiderech, takže spíš trapné než vtipné.. Na druhou stranu se po chvilce děje vkládá prvek sociálního dramatu (ulice, drogy atd.) a krimi (dealeři, mafiáni atd.).. Rozhodně mě "Dope" zaujala a donutil celkem (bez větších prodlev pozornosti) dokoukat až do konce ;-) Krapet neučesané, místy nedotažené, velké střídání žánrů, ale zase to bylo "něco jiného" :-D

• 2.3.2016  23:13
    Rohy (2013)

Naprosto nechápu, proč jsem se filmečku "Horns" vyhýbala takovou dobu dlouhatánským obloukem.. :-D Prvním racionálním důvodem je špatně odvedená marketingová kampaň (sorry, ale ten kozel na plakátu mi fakt nic neřekne) a tím druhým je, že fakt nemám ráda divné pidilidi Elijaha Wooda a Daniela Radcliffa.. Ten druhý tu mimochodem hraje ;-) Pokud vezmete černou komedii, temné fantasy a béčkový thriller, směsku hodíte do mixéru a zasypete notnou dávkou vynikajícího scénáře a výborných dialogů, tak dostanete tuhle super hardcore jízdu, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat ;-) Prvních pár minut filmu mě donutilo nadšeně poposednout až na kraj gauče a díky zbytku se zařadil k jednomu z mých nej filmů ;-) Rozhodně fajn pouštět, když divák potřebuje oddepkovat :-D Za mě si touto rolí Daniel Radcliffe otevřel dveře do jiného škatulkování své herecké osoby a díky výměně rohů za jizvu ve tvaru blesku si u mě vykoledoval druhou šanci ;-) Tak snad svou dětskou kletbu zlomí! Good luck, Harry ;-)

• 25.2.2016  15:26
    Carol (2015)

Kdybych chtěla film "Carol" popsat zkráceně, asi bych použila přirovnání k filmu "Zkrocená hora", jen místo lásky dvou mužů se tu probírá komplikovaná láska dvou žen především kvůli mravním zákonům tehdejší doby.. Film je velmi komorný, jemný, konzervativní a spíše se zaměřuje na vykreslení společenských poměrů a mentality 50. let než by se zabýval hloubkou citového pouta a zaměřoval se na lascivní nahotu. Pokud film „Carol“ porovnáme se současnými film, které mají šokovat, diváka drtit a držet jako nervi napjaté až k prasknutí, tak může „Carol“ působit poněkud nudně. Nenudila jsem se, ale musím uznat, že trošku nechápu jeho nominaci na několik Oscarů.. Jako televizní film ze šuplíku nějaké kvalitní televizní produkce (např. HBO) si „Carol“ umím představit, ale jako dostihového koně, který závodí o počet udělaných Oscarů nikoliv. Cate Blanchett vynikla mnohem více v „Jasmíniných slzách“ než tady.. A Rooney Mara mě zatím svým hereckým umem zatím neoslovila.. Jediné, co mě na filmu překvapilo byla nápadná podoba Rooney samotné Audrey Hepburn, ať už omylem nebo záměrně.. Film si své fanoušky najde, ale nebude jich moc..

• 22.2.2016  14:52
    The Fall (TV seriál) (2013)

Po fanatické Američance Sarah Linden a asociální Švédce Sáze Norén přichází na seriálovou krimi scénu další ledová královna, tentokrát Angličanka Stella Gibson. Stella je z celého filmu asi největší chlap, který si tam zahrál, i když velmi ráda využívá své ženské zbraně.. Největší boje bohužel má se svým šéfem a bývalým milencem Jimem Burnsem, který se chová jako ustrašená baba a hází jí při vyšetřování klacky pod nohy.. Jamie Dornan si u mě po "Padesáti odstínech šedi" značně zvedl hereckou reputaci a v roli narušeného úchyláka ze sebe vydal všechno.. První díly mě moc nenadchly.. :-( Hodně jsem postrádala napětí a tajemno.. Bohužel od začátku mám jasně naservírováno, KDO je vrah, CO dělá, KOMU to dělá a KDE to zrovna dělá.. Naopak mi chybělo nějaké rozhřešení PROČ to dělá.. Konec první série se velmi slušně rozjede a celá druhá má obstojný spád.. Na můj vkus možná trošku rozvleklé, ale příjemně koukatelné :-) Gibson je v podstatě Scully bez UFO ;-) PS: Velmi zajímavé je, že Stella vyšetřuje de facto sama, bez pořádného parťáka, který jí kreje záda.. Asistenty má, ale klasického rovného partnera ne..

• 21.2.2016  20:19

Přes překvapivě nízké hodnocení jsem se u filmu příjemně bavila ;-) Příběh nebyl nijak převratný, ale díky vynikajícímu hereckému obsazení jsem tvůrcům zápletku zhltla i s navijákem ;-) Neumím si představit jinou herečku, která by dokázala tak lehce pozvednout úroveň filmu s takovou lehkostí o několik oktáv výš.. Příběh o ženě, která sice na velmi nízké úrovni, ale zato celým srdcem dělá to, co jí baví v životě nejvíc a upřednostňuje to před rodinnou, mě opravdu chytil za pačesy a nepustil.. Téma je mi velmi blízké, takže jsem možná až příliš zainteresovaný divák.. Za mě super zábava a rozechvělé emoce ;-)

• 13.2.2016  22:58
    Deadpool (2016)

Tuším, že mě pravděpodobně všichni skalní fanoušci komiksových hrdinů ukamenují, ale "Deadpool" mě opravdu zklamal.. Vychválit musím libovej a opravdu vtipnej marketingovej nátlak, který nahnal hromadu diváků do kin a na který jsem se také nechala zlákat.. Možná díky skvělé reklamě jsem měla od filmu daleko vyšší nenaplněné očekávání.. V podstatě se jedná o komiksový film, kde je minimum filmové grafiky (alespoň dle dnešních měřítek) a k tomu je také přizpůsoben děj filmu.. Okleštěn a zjednodušen.. Né, že by se vtipně nehláškovalo, to zase jo, ale na můj vkus se hlavní hrdina nápadně podobal devadesátkové "Masce".. Já bohužel úplně tomuto stylu humoru nefandím, mám radši jemnější formu, která hranicí s nemotorností, jaká bbyla například ve "Strážcích galaxie".. Ryan Reynolds pro mě taky není herecky příliš silný kůň, ale na tuhle roli mu ještě jeho síly celkem stačili (možná bych i řekla, že se jednalo o zatím jeho nejlepší výkon).. Padouši jako z nějakého laciného akčňáku a hrdinova holka nijak výrazná.. Bohužel průměrná komiksárna.. Vetšinou mě "první díly" baví nejvíc a pak to jde z kopce, třeba "Deadpool" překvapí a bude to naopak..

• 12.2.2016  17:00
    Pan (2015)

Celkově tematiku Petra Pana miluju, takže je samozřejmostí, že jsem si nemohla nechat ujít i tuto adaptaci ;-) Trošku jsem nepochopila "nový koncept" děje, ale fajn, tak se rozhodli tvůrci o naprosto nový obsah a snažili se vytvořit něco jako prequel.. Bohužel 99% procent herců bylo nesympatických a vypadali jako vytržení z laciného seriálu.. Jediné procento, které mě opravdu bavilo a bylo schopné to uhrát na ucházející úrovni byl Hugh Jackman ;-) Po trikové stránce se snímku nedá nic vytknout.. Nejvíc mě vizuálně bavily ovšem scény z dobového Londýna (což je fakt na pytel, když jde ve filmu hlavně o zemi Nezemi) :-( I přes všechnu soudobou pokročilou techniku musím stále upřednostnit devadesátkového "Hooka" :-( Neznalé děti pobaví, ale znalé dospěláky nenadchne.. Slabší průměr a ten potenciál tam sakra byl :-(

• 12.2.2016  16:45
    Stážista (2015)

"Stážista" je přesně ten typ hollywoodské pohádky, u které ráda relaxuji a vypínám mozek.. Navíc skvěle obsazena hlavní dvojicí mých oblíbenců - Robertem De Niro a Anne Hathaway.. Přirozeně jim filmový vtah jiskřil.. De Nira mi bylo líto a děsně jsem s ním všechno prožívala.. Navíc s rolí věčně rozlítané a zaneprázdněné Hathaway se mi přesně trefili na kůži.. Konec mi přišel moc useklej, ale jinak limonádová komedie z pracovního prostředí fungovala přesně ;-) Nic náročného, ale zase krapet něco jiného ;-)

• 12.2.2016  14:08

Mám ráda filmy, ve kterých se nic moc neděje a nějak přirozeně plynou.. Bohužel z mého pohledu na filmu "Já, Earl a holka na umření" přirozeně neplynulo nic.. Jediná relativně zajímavá postava si na okraji příběhu zápasí s rakovinou a zbytek hereckého osazenctva jsou depkaři, kteří fňukají, že je vlastně nikdo nemá rád.. "Já, Earl a holka na umření" by se dal lehce přirovnat např. s dalším looserovským rádoby nudným snímkem "Procitnutí v Garden State", ALE.. "Procitnutí v Garden State" má skvělé herecké obsazení, vynikající scénář a chytlavý příběh.. "Já, Earl a holka na umření" funguje jako naprostý protipól.. Ps: Olivia Cooke vypadá jako dcera Johnnyho Deppa a Christiny Ricci (hlavně ve fázi bez vlasů), takže pokud po nich "podědí talent" mohli bychom tu mít novou hollywoodskou hvězdu ;-) Tady se vedla herecky nejsilněji z celé party ;-)

• 11.2.2016  21:44

Cítím Oscara ve vzduchu a ne jednoho - Alicia Vikander a Eddie Redmayne byli oba naprosto vynikající! Eddie od dob "Pilířů země", kde jsem se sním seznámila poprvé, vypiloval svůj talent k dokonalosti.. On ty role nehraje, on je žije.. Alicia se konečně projevila a vydala ze sebe naprosto maximum a ještě víc.. Nádherný herecký koncert, skvělý příběh! Emoce ze mě odcházely všemi póry.. Kontroverzní téma, které diváka navzdory podivnosti Eddieho a pikantnosti tématu, dostane na svojí stranu.. Za mě jednoznačně plný počet! Hlubší lásku a sebeobětování jsem dlouho (na plátně i mimo něj) nepotkala..

• 10.2.2016  11:16

Pro mě je „Muž na laně“ neskonale velká porce zábavy! :-) Přílišnou hloubku bych ve filmu nehledala, ale příběh plyne velmi zábavou odlehčenou formou, kterou tvůrci podkreslují hravým grafickým ztvárněním (hlavně tedy na začátku).. Děj plyne svobodně kupředu, je pojat velmi moderní formou (klidně by podobný kousek mohla páchat banda kluků ze současnosti) a díky úžasným vizuálním efektům ani chvilku nenudí.. Trošku se mi nelíbila forma vyprávění (socha Svobody) a potom taky namaskování Josepha Gordon-Levitta, který v modrých očích působí trošku jako zombie. S hereckým obsazením jsem byla spokojena ;-) Strhující a působivá podívaná – jeden z mála filmů, který ze mě dokázal vydolovat takovou u mě hluboko ukrytou emoci jakou je strach :-) Trošku mě překvapuje, že si „Muž na laně“ na letošních Oscarech ani neškrtne..

• 7.2.2016  12:07
    Steve Jobs (2015)

Nevím, co je špatně, ale zatím jsem neobjevila film o Jobsovi podle svých představ.. :-( Ve filmu "jOBS" podle mého selhalo obsazení.. Tady mě nezaujal pro změnu příběh.. Duo Michael Fassbender a Kate Winslet jsou dle očekávání výborní, i vedlejší role zdárně sekundovali, ale já osobně bych potřebovala větší kus životního příběhu než je pár vyhrocených momentů před prezentacemi.. Tenhle film Vám neukáže život Stevena Jobse, ale spíše jeho povahu..

• 6.2.2016  17:52

Literární tvorbu Arthura Conana Doyla mám fakt ráda, proto mě zpočátku seriál Sherlock Holmes zaskočil svým moderním zpracováním.. Ale zvykla jsem si.. Potom mi do toho autoři hodí vidle s návratem ke klasice zahaleného do oblaku drogového opojení.. Asi jsem konzervativní, ale je to na mě přespříliš.. Kdyby se drželi jednoho konceptu na neexperimentovali, tak by udělali (myslím) líp.. Dalo se, ale už to bylo na hraně..

• 5.2.2016  09:22
    Room (2015)

Film „Room“ rozhodně stojí za to vidět.. Lidstvo samo o sobě bude asi vždycky znechucováno a zároveň fascinováno tragickými příběhy unesených, roky vězněných a zneužívaných žen po zámkem.. Nápad vyprávět tento těžký příběh odlehčenýma očima malého kloučka je naprosto geniální.. Film „Room“ je lehce syrový, lehce naivní, lehce citlivý, lehce komorní, lehce vtipný.. zkrátka lehce vyprávěný.. Nečekejte žádné brutální drama plné násilí, spíš vykreslení silného pouta mezi mladinkou matkou a synem, který zná je jediný pokoj.. Já osobně bych rozdělila film na dvě poloviny.. První polovina mě bavila strašně moc.. Bohužel si celkový dojem u mě zkazila ta druhá polovina, která už nebyla tak křehká, pocitová, niterná.. Asi kdybych to měla srovnat s filmy, které jsem viděla, tak je to taková "jiná" Juno.. Herecké výkony byly velmi solidní, ale na zadek jsem si z nich nesedla.. Knihu jsem zatím nečetla, takže za mě super zážitek ;-)

• 4.2.2016  09:46

„Most špionů“ je především precizní filmařinou s výborným hereckým obsazením, skvěle vykreslenou dobovou atmosférou, vynikající výpravou a puntičkářským zachycením berlínských ulic. Film má přesahovat zábavní úroveň a obohacovat průměrného diváka o hlubší historické poznání.. Tvorba Stevena Spielberga se během poslední éry zaměřila na velmi přesný popis nálady a prostředí událostí, samotné postavy nechává fungovat v zajetých kolejí typických hollywoodských charakterů.. Divák jasně ví, komu má fandit.. Kdo je dobrý a kdo zlý.. Místy se snaží diváka až poučovat.. Nehledala bych na „Mostu špionů“ nic originálního, inovátorského, strhujícího.. Jedná se spíše o poklidnější inteligentní drama, které vypráví o základních lidských hodnotách, a sporadicky je odlehčeno nějakým žertíkem.. Bez mistra Toma Hankse by snímek nebyl zdaleka tak zajímavý a zábavný.. Líbilo, neurazilo, nenadchlo..

• 27.1.2016  16:42
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Dnes je hodně populární zasazovat do seriálů sociopaty (např. "Most", "Teorie velkého třesku" aj.) a tak se tomu ani "Sherlock" nevyhnul ;-) Jde rozhodně o zajímavým způsobem zpracovaný seriál, ale působí na mě trošku chaotickým (nevyváženým) dojmem.. Někdy zajímavá detektivka, někdy spíš komedie, někdy halucinogenní schíza, někdy skoro nuda.. Nejvíc mě baví postava dr. Watsona a později i jeho ženy Marry.. ;-) S01 - slabší, je vidět, že se autoři malinko hledají a že si vše musí teprve sednout. S02 - zatím nejlepší řada seriálu, zajímavé zápletky, postavy i vyvážený děj. S03 - tahle série už mi přijde jako že už lehce vaří autoři z vody a kvalitou se vrací na začátek. Uvidíme, co bude dál ;-)

• 27.1.2016  15:20

Jako vážně se nechal dobrovolně Keanu Reeves obsadit do tohohle blábolu?!? Naprostá zoufalost! Příběh dosahoval kvalit devadesátkového laciného porna, jenom bez toho sexu.. Nemělo to hlavu ani patu.. Chudák Keanu, tohle vážně nemá ještě zapotřebí.. :-(

• 27.1.2016  15:08
    Brooklyn (2015)

Velmi příjemný snímek, který perfektně zachycuje atmosféru doby na pozadí životních dramat mladé dívky.. Hlavní hrdinka se z nenápadné velmi anglicky vychovávané šedé myšky transformuje ve velkoměstě za porodních bolestí do cílevědomé a soběstačné ženy, která chce jít za svými sny.. Poté je osudem vržena zpět na rodnou půdu, kde je najednou středem pozornosti a náležitě si těchto poct užívá.. Bohužel se musí rozhodnout, který život si nakonec zvolí.. Hodně křehké, něžné a poklidné drama.. Nic světoborného, co se týká tématu, zpracování nebo hereckého projevu.. Líbilo, ale asi bude brzo zapomenuto.. Ps: Přijde mi to nebo je mi Saoirse Ronan v této roli fyzicky podobná? :-D