venison

Veronika Z.

okres Praha

• 15.3.2016  11:40
    Spotlight (2015)

„Spotlight“ vypráví o hodně kontroverzním tématu.. Příběh by se dal pojmout jako hodně zvrácený thriller s bulvárně naservírovanými ohavnostmi.. Naštěstí se autoři nezaměřili na skandální praktiky církve jako takové, ale spíše tento film nasměrovali na mravenčí práci investikativního novinářeského oddělní a rozhodli se vzdát jejich úsilí a houževnatosti hold. Ve „Spotlight“ se divák ani okrajově nesetká ani s dětmi, ani se zvrhlíky jako takovými.. Snaží se zaútočit (stejně jako novináři) na systém.. Dvě hodiny strhujícího vyšetřování mi přišly až krátké :-) Natočeno trošku s odstupem, nikdo divákovi neútočí na city a neservíruje mu labužnické brutality.. Spíše bych film zařadila na roveň „Erin Brockovich“ = politicko-právnicko-novinářský případ rozebraný do nejmenšího detailu.. Naprosto chápu oscarové ocenění! Chladná atmosféra podbarvená napětím, která diváka donutí cítit živočišnou zvědavost při nalezení nového dokumentu.. Výtečné herecké výkony.. Za mě je numero uno Mark Ruffalo, který s každou rolí roste v mých očích výš a výš! Samozřejmě nesmím opomenout ani Michaela Keatona a Lieva Schreibera! Moc pěkný fanouškovský zážitek! Ps: natolik diplomaticky natočeno, že film můžou vidět i děti, ale ty by se pravděpodobně unudily k smrti :-D

• 14.3.2016  09:52

Musím uznat, že jsem očekávala film „Poslední lovec čarodějnic“ mnohem ubožejší, ale vyklubalo se z toho vcelku stravitelné béčko ;-) Plochý příběh bez šťávy vyvažovali až překvapivě dobré trikové záběry.. Stylově se film chystal šlapat na paty „Constantinovi“, ale na to zdaleka nemá.. Bohužel nejakčnější scény proběhly ještě před úvodními titulky :-( Naopak radost mi udělalo obsazení Michaela Caina.. Naprosto tuctový film s promarněným potenciálem..

• 11.3.2016  11:38
    Bear Story (2014)

Malinkou špetku nelogičnosti v tomto krátkometrážním snímku "Bear Story" opominu, protože výtvarně, hudebně i celkově náladově je opravdu na vysoké úrovni.. Zaútočí na city a chytne za srdce ;-)

• 7.3.2016  23:08
    Dárek (2015)

Obstojný thriller, ale bohužel nic nového.. Herci se snaží, o tom žádná, ale celkově atmosféra vyhnívá do ztracena.. Pointa je omletá už tisíckrát, takže žádné překvápko.. Možná pro lidi, kteří neznají dobré devadesátkové thrillery, se může jednat o zajímavý počin.. Podle hodnocení a ohlasů jsem čekala mnohem víc.. Viděno, aby mohlo být zapomenuto..

• 7.3.2016  10:56
    Matroš (2015)

Z filmu "Dope" jsem malinko na rozpacích.. Tváří se jako běžná teen komedie, ale z hlediska humoru jde spíš o hořkou komedii o třech potrhlých outsiderech, takže spíš trapné než vtipné.. Na druhou stranu se po chvilce děje vkládá prvek sociálního dramatu (ulice, drogy atd.) a krimi (dealeři, mafiáni atd.).. Rozhodně mě "Dope" zaujala a donutil celkem (bez větších prodlev pozornosti) dokoukat až do konce ;-) Krapet neučesané, místy nedotažené, velké střídání žánrů, ale zase to bylo "něco jiného" :-D

• 2.3.2016  23:13
    Rohy (2013)

Naprosto nechápu, proč jsem se filmečku "Horns" vyhýbala takovou dobu dlouhatánským obloukem.. :-D Prvním racionálním důvodem je špatně odvedená marketingová kampaň (sorry, ale ten kozel na plakátu mi fakt nic neřekne) a tím druhým je, že fakt nemám ráda divné pidilidi Elijaha Wooda a Daniela Radcliffa.. Ten druhý tu mimochodem hraje ;-) Pokud vezmete černou komedii, temné fantasy a béčkový thriller, směsku hodíte do mixéru a zasypete notnou dávkou vynikajícího scénáře a výborných dialogů, tak dostanete tuhle super hardcore jízdu, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat ;-) Prvních pár minut filmu mě donutilo nadšeně poposednout až na kraj gauče a díky zbytku se zařadil k jednomu z mých nej filmů ;-) Rozhodně fajn pouštět, když divák potřebuje oddepkovat :-D Za mě si touto rolí Daniel Radcliffe otevřel dveře do jiného škatulkování své herecké osoby a díky výměně rohů za jizvu ve tvaru blesku si u mě vykoledoval druhou šanci ;-) Tak snad svou dětskou kletbu zlomí! Good luck, Harry ;-)

• 25.2.2016  15:26
    Carol (2015)

Kdybych chtěla film "Carol" popsat zkráceně, asi bych použila přirovnání k filmu "Zkrocená hora", jen místo lásky dvou mužů se tu probírá komplikovaná láska dvou žen především kvůli mravním zákonům tehdejší doby.. Film je velmi komorný, jemný, konzervativní a spíše se zaměřuje na vykreslení společenských poměrů a mentality 50. let než by se zabýval hloubkou citového pouta a zaměřoval se na lascivní nahotu. Pokud film „Carol“ porovnáme se současnými film, které mají šokovat, diváka drtit a držet jako nervi napjaté až k prasknutí, tak může „Carol“ působit poněkud nudně. Nenudila jsem se, ale musím uznat, že trošku nechápu jeho nominaci na několik Oscarů.. Jako televizní film ze šuplíku nějaké kvalitní televizní produkce (např. HBO) si „Carol“ umím představit, ale jako dostihového koně, který závodí o počet udělaných Oscarů nikoliv. Cate Blanchett vynikla mnohem více v „Jasmíniných slzách“ než tady.. A Rooney Mara mě zatím svým hereckým umem zatím neoslovila.. Jediné, co mě na filmu překvapilo byla nápadná podoba Rooney samotné Audrey Hepburn, ať už omylem nebo záměrně.. Film si své fanoušky najde, ale nebude jich moc..

• 22.2.2016  14:52
    The Fall (TV seriál) (2013)

Po fanatické Američance Sarah Linden a asociální Švédce Sáze Norén přichází na seriálovou krimi scénu další ledová královna, tentokrát Angličanka Stella Gibson. Stella je z celého filmu asi největší chlap, který si tam zahrál, i když velmi ráda využívá své ženské zbraně.. Největší boje bohužel má se svým šéfem a bývalým milencem Jimem Burnsem, který se chová jako ustrašená baba a hází jí při vyšetřování klacky pod nohy.. Jamie Dornan si u mě po "Padesáti odstínech šedi" značně zvedl hereckou reputaci a v roli narušeného úchyláka ze sebe vydal všechno.. První díly mě moc nenadchly.. :-( Hodně jsem postrádala napětí a tajemno.. Bohužel od začátku mám jasně naservírováno, KDO je vrah, CO dělá, KOMU to dělá a KDE to zrovna dělá.. Naopak mi chybělo nějaké rozhřešení PROČ to dělá.. Konec první série se velmi slušně rozjede a celá druhá má obstojný spád.. Na můj vkus možná trošku rozvleklé, ale příjemně koukatelné :-) Gibson je v podstatě Scully bez UFO ;-) PS: Velmi zajímavé je, že Stella vyšetřuje de facto sama, bez pořádného parťáka, který jí kreje záda.. Asistenty má, ale klasického rovného partnera ne..

• 21.2.2016  20:19

Přes překvapivě nízké hodnocení jsem se u filmu příjemně bavila ;-) Příběh nebyl nijak převratný, ale díky vynikajícímu hereckému obsazení jsem tvůrcům zápletku zhltla i s navijákem ;-) Neumím si představit jinou herečku, která by dokázala tak lehce pozvednout úroveň filmu s takovou lehkostí o několik oktáv výš.. Příběh o ženě, která sice na velmi nízké úrovni, ale zato celým srdcem dělá to, co jí baví v životě nejvíc a upřednostňuje to před rodinnou, mě opravdu chytil za pačesy a nepustil.. Téma je mi velmi blízké, takže jsem možná až příliš zainteresovaný divák.. Za mě super zábava a rozechvělé emoce ;-)

• 13.2.2016  22:58
    Deadpool (2016)

Tuším, že mě pravděpodobně všichni skalní fanoušci komiksových hrdinů ukamenují, ale "Deadpool" mě opravdu zklamal.. Vychválit musím libovej a opravdu vtipnej marketingovej nátlak, který nahnal hromadu diváků do kin a na který jsem se také nechala zlákat.. Možná díky skvělé reklamě jsem měla od filmu daleko vyšší nenaplněné očekávání.. V podstatě se jedná o komiksový film, kde je minimum filmové grafiky (alespoň dle dnešních měřítek) a k tomu je také přizpůsoben děj filmu.. Okleštěn a zjednodušen.. Né, že by se vtipně nehláškovalo, to zase jo, ale na můj vkus se hlavní hrdina nápadně podobal devadesátkové "Masce".. Já bohužel úplně tomuto stylu humoru nefandím, mám radši jemnější formu, která hranicí s nemotorností, jaká bbyla například ve "Strážcích galaxie".. Ryan Reynolds pro mě taky není herecky příliš silný kůň, ale na tuhle roli mu ještě jeho síly celkem stačili (možná bych i řekla, že se jednalo o zatím jeho nejlepší výkon).. Padouši jako z nějakého laciného akčňáku a hrdinova holka nijak výrazná.. Bohužel průměrná komiksárna.. Vetšinou mě "první díly" baví nejvíc a pak to jde z kopce, třeba "Deadpool" překvapí a bude to naopak..

• 12.2.2016  17:00
    Pan (2015)

Celkově tematiku Petra Pana miluju, takže je samozřejmostí, že jsem si nemohla nechat ujít i tuto adaptaci ;-) Trošku jsem nepochopila "nový koncept" děje, ale fajn, tak se rozhodli tvůrci o naprosto nový obsah a snažili se vytvořit něco jako prequel.. Bohužel 99% procent herců bylo nesympatických a vypadali jako vytržení z laciného seriálu.. Jediné procento, které mě opravdu bavilo a bylo schopné to uhrát na ucházející úrovni byl Hugh Jackman ;-) Po trikové stránce se snímku nedá nic vytknout.. Nejvíc mě vizuálně bavily ovšem scény z dobového Londýna (což je fakt na pytel, když jde ve filmu hlavně o zemi Nezemi) :-( I přes všechnu soudobou pokročilou techniku musím stále upřednostnit devadesátkového "Hooka" :-( Neznalé děti pobaví, ale znalé dospěláky nenadchne.. Slabší průměr a ten potenciál tam sakra byl :-(

• 12.2.2016  16:45
    Stážista (2015)

"Stážista" je přesně ten typ hollywoodské pohádky, u které ráda relaxuji a vypínám mozek.. Navíc skvěle obsazena hlavní dvojicí mých oblíbenců - Robertem De Niro a Anne Hathaway.. Přirozeně jim filmový vtah jiskřil.. De Nira mi bylo líto a děsně jsem s ním všechno prožívala.. Navíc s rolí věčně rozlítané a zaneprázdněné Hathaway se mi přesně trefili na kůži.. Konec mi přišel moc useklej, ale jinak limonádová komedie z pracovního prostředí fungovala přesně ;-) Nic náročného, ale zase krapet něco jiného ;-)

• 12.2.2016  14:08

Mám ráda filmy, ve kterých se nic moc neděje a nějak přirozeně plynou.. Bohužel z mého pohledu na filmu "Já, Earl a holka na umření" přirozeně neplynulo nic.. Jediná relativně zajímavá postava si na okraji příběhu zápasí s rakovinou a zbytek hereckého osazenctva jsou depkaři, kteří fňukají, že je vlastně nikdo nemá rád.. "Já, Earl a holka na umření" by se dal lehce přirovnat např. s dalším looserovským rádoby nudným snímkem "Procitnutí v Garden State", ALE.. "Procitnutí v Garden State" má skvělé herecké obsazení, vynikající scénář a chytlavý příběh.. "Já, Earl a holka na umření" funguje jako naprostý protipól.. Ps: Olivia Cooke vypadá jako dcera Johnnyho Deppa a Christiny Ricci (hlavně ve fázi bez vlasů), takže pokud po nich "podědí talent" mohli bychom tu mít novou hollywoodskou hvězdu ;-) Tady se vedla herecky nejsilněji z celé party ;-)

• 11.2.2016  21:44

Cítím Oscara ve vzduchu a ne jednoho - Alicia Vikander a Eddie Redmayne byli oba naprosto vynikající! Eddie od dob "Pilířů země", kde jsem se sním seznámila poprvé, vypiloval svůj talent k dokonalosti.. On ty role nehraje, on je žije.. Alicia se konečně projevila a vydala ze sebe naprosto maximum a ještě víc.. Nádherný herecký koncert, skvělý příběh! Emoce ze mě odcházely všemi póry.. Kontroverzní téma, které diváka navzdory podivnosti Eddieho a pikantnosti tématu, dostane na svojí stranu.. Za mě jednoznačně plný počet! Hlubší lásku a sebeobětování jsem dlouho (na plátně i mimo něj) nepotkala..

• 10.2.2016  11:16

Pro mě je „Muž na laně“ neskonale velká porce zábavy! :-) Přílišnou hloubku bych ve filmu nehledala, ale příběh plyne velmi zábavou odlehčenou formou, kterou tvůrci podkreslují hravým grafickým ztvárněním (hlavně tedy na začátku).. Děj plyne svobodně kupředu, je pojat velmi moderní formou (klidně by podobný kousek mohla páchat banda kluků ze současnosti) a díky úžasným vizuálním efektům ani chvilku nenudí.. Trošku se mi nelíbila forma vyprávění (socha Svobody) a potom taky namaskování Josepha Gordon-Levitta, který v modrých očích působí trošku jako zombie. S hereckým obsazením jsem byla spokojena ;-) Strhující a působivá podívaná – jeden z mála filmů, který ze mě dokázal vydolovat takovou u mě hluboko ukrytou emoci jakou je strach :-) Trošku mě překvapuje, že si „Muž na laně“ na letošních Oscarech ani neškrtne..

• 7.2.2016  12:07
    Steve Jobs (2015)

Nevím, co je špatně, ale zatím jsem neobjevila film o Jobsovi podle svých představ.. :-( Ve filmu "jOBS" podle mého selhalo obsazení.. Tady mě nezaujal pro změnu příběh.. Duo Michael Fassbender a Kate Winslet jsou dle očekávání výborní, i vedlejší role zdárně sekundovali, ale já osobně bych potřebovala větší kus životního příběhu než je pár vyhrocených momentů před prezentacemi.. Tenhle film Vám neukáže život Stevena Jobse, ale spíše jeho povahu..

• 6.2.2016  17:52

Literární tvorbu Arthura Conana Doyla mám fakt ráda, proto mě zpočátku seriál Sherlock Holmes zaskočil svým moderním zpracováním.. Ale zvykla jsem si.. Potom mi do toho autoři hodí vidle s návratem ke klasice zahaleného do oblaku drogového opojení.. Asi jsem konzervativní, ale je to na mě přespříliš.. Kdyby se drželi jednoho konceptu na neexperimentovali, tak by udělali (myslím) líp.. Dalo se, ale už to bylo na hraně..

• 5.2.2016  09:22
    Room (2015)

Film „Room“ rozhodně stojí za to vidět.. Lidstvo samo o sobě bude asi vždycky znechucováno a zároveň fascinováno tragickými příběhy unesených, roky vězněných a zneužívaných žen po zámkem.. Nápad vyprávět tento těžký příběh odlehčenýma očima malého kloučka je naprosto geniální.. Film „Room“ je lehce syrový, lehce naivní, lehce citlivý, lehce komorní, lehce vtipný.. zkrátka lehce vyprávěný.. Nečekejte žádné brutální drama plné násilí, spíš vykreslení silného pouta mezi mladinkou matkou a synem, který zná je jediný pokoj.. Já osobně bych rozdělila film na dvě poloviny.. První polovina mě bavila strašně moc.. Bohužel si celkový dojem u mě zkazila ta druhá polovina, která už nebyla tak křehká, pocitová, niterná.. Asi kdybych to měla srovnat s filmy, které jsem viděla, tak je to taková "jiná" Juno.. Herecké výkony byly velmi solidní, ale na zadek jsem si z nich nesedla.. Knihu jsem zatím nečetla, takže za mě super zážitek ;-)

• 4.2.2016  09:46

„Most špionů“ je především precizní filmařinou s výborným hereckým obsazením, skvěle vykreslenou dobovou atmosférou, vynikající výpravou a puntičkářským zachycením berlínských ulic. Film má přesahovat zábavní úroveň a obohacovat průměrného diváka o hlubší historické poznání.. Tvorba Stevena Spielberga se během poslední éry zaměřila na velmi přesný popis nálady a prostředí událostí, samotné postavy nechává fungovat v zajetých kolejí typických hollywoodských charakterů.. Divák jasně ví, komu má fandit.. Kdo je dobrý a kdo zlý.. Místy se snaží diváka až poučovat.. Nehledala bych na „Mostu špionů“ nic originálního, inovátorského, strhujícího.. Jedná se spíše o poklidnější inteligentní drama, které vypráví o základních lidských hodnotách, a sporadicky je odlehčeno nějakým žertíkem.. Bez mistra Toma Hankse by snímek nebyl zdaleka tak zajímavý a zábavný.. Líbilo, neurazilo, nenadchlo..

• 27.1.2016  16:42
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Dnes je hodně populární zasazovat do seriálů sociopaty (např. "Most", "Teorie velkého třesku" aj.) a tak se tomu ani "Sherlock" nevyhnul ;-) Jde rozhodně o zajímavým způsobem zpracovaný seriál, ale působí na mě trošku chaotickým (nevyváženým) dojmem.. Někdy zajímavá detektivka, někdy spíš komedie, někdy halucinogenní schíza, někdy skoro nuda.. Nejvíc mě baví postava dr. Watsona a později i jeho ženy Marry.. ;-) S01 - slabší, je vidět, že se autoři malinko hledají a že si vše musí teprve sednout. S02 - zatím nejlepší řada seriálu, zajímavé zápletky, postavy i vyvážený děj. S03 - tahle série už mi přijde jako že už lehce vaří autoři z vody a kvalitou se vrací na začátek. Uvidíme, co bude dál ;-)

• 27.1.2016  15:20

Jako vážně se nechal dobrovolně Keanu Reeves obsadit do tohohle blábolu?!? Naprostá zoufalost! Příběh dosahoval kvalit devadesátkového laciného porna, jenom bez toho sexu.. Nemělo to hlavu ani patu.. Chudák Keanu, tohle vážně nemá ještě zapotřebí.. :-(

• 27.1.2016  15:08
    Brooklyn (2015)

Velmi příjemný snímek, který perfektně zachycuje atmosféru doby na pozadí životních dramat mladé dívky.. Hlavní hrdinka se z nenápadné velmi anglicky vychovávané šedé myšky transformuje ve velkoměstě za porodních bolestí do cílevědomé a soběstačné ženy, která chce jít za svými sny.. Poté je osudem vržena zpět na rodnou půdu, kde je najednou středem pozornosti a náležitě si těchto poct užívá.. Bohužel se musí rozhodnout, který život si nakonec zvolí.. Hodně křehké, něžné a poklidné drama.. Nic světoborného, co se týká tématu, zpracování nebo hereckého projevu.. Líbilo, ale asi bude brzo zapomenuto.. Ps: Přijde mi to nebo je mi Saoirse Ronan v této roli fyzicky podobná? :-D

• 25.1.2016  15:37

Hodně infantilní volovinka do pošmurného dne ;-) Klasicky to jedničku nepředčilo, ale jak to u dvojek bývá o chlup kleslo.. Místy vtipný odlehčený bláznivý chaos určený spíše mladším ročníkům ;-)

• 25.1.2016  14:07

Famózní kamera (tak reálná, že se kvůli ní některým jedincům dělá šoufl), skvostná příroda a fascinující námět.. Surová syrovost matičky přírody i lidského rodu.. Tady bohužel moje chvála musí skončit.. Příběh mě, ač jsem odkojenec „Tance s vlky“ nezaujal natolik, abych sem tam nepoposedávala a sem tam nemrkla na hodinky.. Stopáž hraničí s nudou.. To, co všechno Leonarda potká je sice k neuvěření, ale potkává ho toho tolik, že s každým dobrodružstvím je člověk otupělejší a otupělejší.. Herecky se mi kupodivu líbil mnohem víc padouch Tom Hardy než Leonardo, který při nějakém „emotivnějším“ hraní jen prohlubuje vrásku na obočí.. Mám Lea ráda, ale myslím si, že pro něj existují mnohem vhodnější role.. Role víc o dialozích a především vtipných monolozích.. Pro mě je Leo nástupcem Jacka Nicholsona.. A toho si v podobném snímku taky neumím dost dobře představit.. Získá Leonardo za Hugha Glasse Oscara? Nevím, záleží na konkurenci, ale z mého pohledu jsem od něj viděla daleko propracovanější, hlubší a niternější role, za které by je měl dostat.. „Revenant“ je pro mě návrat k „Titanicu“.. Jediná pro mě „wow“ scéna prožitá až do mozku kostí byla scéna s medvědicí.. Přemýšlím, jestli mě nějaké akční scéna na stříbrném plátně se zvířetem tak pohltila a nevzpomínám si.. Tak ta medvědice (nebo ti trikaři) si zaslouží zlatého chlapíka každopádně, promiň Leo!

• 25.1.2016  10:58

Ve zkratce by se poslední Tarantinův počin dal shrnout asi tak, jak můj muž trefně poznamenal „to se spíš mělo jmenovat Osm hrozných kapitol, tam jedno slovo v názvu chybí“.. Snímek má naprosto zabijáckou tříhodinnovou stopáž rozdělenou na osm kapitol.. Z toho dvě hodiny těžké, zabijácké, utahané nudy, půl hodiny mdlé akce a půl hodiny tradičních jatek.. Nejhorší na „Osmi hrozných“ je, že si divák myslí, že už už je konec, ale tan stále nepřichází.. Příběh není zlý, ale rozhodně bych si ho víc užila jako 30 minutovou povídku.. Sestříhaný do 90 minut by relativně hodně slabě ušel.. Koukat na „Osm hrozných“ tři hodiny je cílené týrání fanoušků! Jako chápu, že si natáčení Tarantino s herci užil, ale možná mohl do úvodních titulků umístit nějaké varování „životu nebezpečno“ nebo tak.. Překvapivě slabý, možná nejslabší počin mistra laciných kinematografických zázraků..

• 25.1.2016  09:32
    Joy (2015)

Lehce nadpůměrný životopisný příběh o mladé ženě, která se rozhodně ve velmi tíživé situaci splnit své sny a stát se vynálezkyní.. Největší překážou je především její rodina, kterou i přes jejich neomalenou a hašteřivou povahu, miluje.. Kdyby film „Joy“ nebyl tak špičkově obsazen, stal by se z něj asi velký propadák.. I když scénář nebyl nabitý akcí a napětím, tak jsem u něj bez problému vydržela celé dvě hodiny.. Jennifer Lawrence jede a předvedla s grácií krásný přerod domácí puťky v silnou matku lvici ;-)

• 19.1.2016  18:17
    Creed (2015)

Rozhodně se nepočítám mezi skalní fandy Rockyho Balboa a asi si ani nevybavím, jestli jsem vůbec nějaký film viděla celý, ale i přesto se mi sportovní drama "Creed" líbil.. Asi proto, že mám ráda cukrkandlová sportovní dramata.. A Michael B. Jordan byl jedním z mála herců, který mě zaujal v totální propadákové adaptaci "Fantastické čtyřky".. A vlastně zestárlý Sylvester Stallone mě baví víc než když byl mlaďas.. "Creed" je sice postaven na "Rockym", ale je zde všechno hezky nenudně vysvětleno a podáno, že divák nemá absolutně žádné mezery v ději.. Celkově i příběh, jak mladý nadšený boxer chce prorazit a (pozor změna) není z ulice nýbrž bohatý a úspěšný, byl to správné osvěžení.. Nic tak zásadního jako "Million Dollar Baby", ale kouká se na film "Creed" velmi hezky..

• 15.1.2016  10:02
    Lila (2014)

Křehké, něžné, hřejivé a velmi barevné ;-)

• 8.1.2016  00:07
    Most (TV seriál) (2011)

Musím přiznat, že se jedná o jeden z nejlepších detektivních seriálů, které jsem za poslední dobu viděla.. Ponurá atmosféra, chladné končiny, zamrzlé vztahy, mrazivé napětí.. Myslím, že velmi věrohodně napsán scénář, kde detektivové jsou schopni zakopnout při nahánění vrahů.. Výrazné (a od prvního okamžiku oblíbené) hlavní postavy - vřelého obtloustého milého Dána, který má srdce na dlani a rád se rozmnožuje, musí mít rád každý.. A jeho ledový silně asociální protipól krásné Švédky, která myslí i jedná jako Sheldon v sukni, bude diváka fascinovat.. Velmi lidské, křehké, výstižné, syrové, brutální, tmavé - všechna tato přídavná jména seriál vystihují.. Doporučuji všem, kteří žerou thrillery na pokračování ;-) S01: Příjemné překvápko od prvního okamžiku ***** S02: Tempo nepolevuje a stále baví *****

• 7.1.2016  23:48

Jelikož jsem se o Vánocích nedostala ke sledování pohádek, tak si to vynahrazuji nyní.. "Zimní příběh" není tradiční vyprávěnka pro děti, spíše lehce připomíná film "Jak přicházejí sny" (dějem ani ne, spíš snovou atmosférou).. Já z ní mám rozporuplné pocity.. Nemůžu říct, že by se mi příběh nelíbil, ale ani nemůžu jednoznačně prohlásit, že se mi líbil.. Něco bych ubrala, něco přidala.. Nadšená jsem byla rolí Willa Smithe a pulzující hlavy Russella Crowa.. Rozkošná byla Jessica Brown Findlay (tu bych vážně chtěla fotit :-D) a po dlouhé době někde zahlídla Williama Hurta ;-) Trošku mě štval Colin Farrell, ale nakonec se přežít dal.. Hans Zimmer povznesl film o chlup výše.. V něčem nadprůměrný, v něčem podprůměrný, takže nakonec statisticky průměrný snímek, který se zkrátka dal celkem v klidu dokoukat.. PS: Knihu jsem nečetla..