venison

Veronika Z.

okres Praha

• 5.2.2016  09:22
    Room (2015)

Film „Room“ rozhodně stojí za to vidět.. Lidstvo samo o sobě bude asi vždycky znechucováno a zároveň fascinováno tragickými příběhy unesených, roky vězněných a zneužívaných žen po zámkem.. Nápad vyprávět tento těžký příběh odlehčenýma očima malého kloučka je naprosto geniální.. Film „Room“ je lehce syrový, lehce naivní, lehce citlivý, lehce komorní, lehce vtipný.. zkrátka lehce vyprávěný.. Nečekejte žádné brutální drama plné násilí, spíš vykreslení silného pouta mezi mladinkou matkou a synem, který zná je jediný pokoj.. Já osobně bych rozdělila film na dvě poloviny.. První polovina mě bavila strašně moc.. Bohužel si celkový dojem u mě zkazila ta druhá polovina, která už nebyla tak křehká, pocitová, niterná.. Asi kdybych to měla srovnat s filmy, které jsem viděla, tak je to taková "jiná" Juno.. Herecké výkony byly velmi solidní, ale na zadek jsem si z nich nesedla.. Knihu jsem zatím nečetla, takže za mě super zážitek ;-)

• 4.2.2016  09:46

„Most špionů“ je především precizní filmařinou s výborným hereckým obsazením, skvěle vykreslenou dobovou atmosférou, vynikající výpravou a puntičkářským zachycením berlínských ulic. Film má přesahovat zábavní úroveň a obohacovat průměrného diváka o hlubší historické poznání.. Tvorba Stevena Spielberga se během poslední éry zaměřila na velmi přesný popis nálady a prostředí událostí, samotné postavy nechává fungovat v zajetých kolejí typických hollywoodských charakterů.. Divák jasně ví, komu má fandit.. Kdo je dobrý a kdo zlý.. Místy se snaží diváka až poučovat.. Nehledala bych na „Mostu špionů“ nic originálního, inovátorského, strhujícího.. Jedná se spíše o poklidnější inteligentní drama, které vypráví o základních lidských hodnotách, a sporadicky je odlehčeno nějakým žertíkem.. Bez mistra Toma Hankse by snímek nebyl zdaleka tak zajímavý a zábavný.. Líbilo, neurazilo, nenadchlo..

• 27.1.2016  16:42
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Dnes je hodně populární zasazovat do seriálů sociopaty (např. "Most", "Teorie velkého třesku" aj.) a tak se tomu ani "Sherlock" nevyhnul ;-) Jde rozhodně o zajímavým způsobem zpracovaný seriál, ale působí na mě trošku chaotickým (nevyváženým) dojmem.. Někdy zajímavá detektivka, někdy spíš komedie, někdy halucinogenní schíza, někdy skoro nuda.. Nejvíc mě baví postava dr. Watsona a později i jeho ženy Marry.. ;-) S01 - slabší, je vidět, že se autoři malinko hledají a že si vše musí teprve sednout. S02 - zatím nejlepší řada seriálu, zajímavé zápletky, postavy i vyvážený děj. S03 - tahle série už mi přijde jako že už lehce vaří autoři z vody a kvalitou se vrací na začátek. Uvidíme, co bude dál ;-)

• 27.1.2016  15:20

Jako vážně se nechal dobrovolně Keanu Reeves obsadit do tohohle blábolu?!? Naprostá zoufalost! Příběh dosahoval kvalit devadesátkového laciného porna, jenom bez toho sexu.. Nemělo to hlavu ani patu.. Chudák Keanu, tohle vážně nemá ještě zapotřebí.. :-(

• 27.1.2016  15:08
    Brooklyn (2015)

Velmi příjemný snímek, který perfektně zachycuje atmosféru doby na pozadí životních dramat mladé dívky.. Hlavní hrdinka se z nenápadné velmi anglicky vychovávané šedé myšky transformuje ve velkoměstě za porodních bolestí do cílevědomé a soběstačné ženy, která chce jít za svými sny.. Poté je osudem vržena zpět na rodnou půdu, kde je najednou středem pozornosti a náležitě si těchto poct užívá.. Bohužel se musí rozhodnout, který život si nakonec zvolí.. Hodně křehké, něžné a poklidné drama.. Nic světoborného, co se týká tématu, zpracování nebo hereckého projevu.. Líbilo, ale asi bude brzo zapomenuto.. Ps: Přijde mi to nebo je mi Saoirse Ronan v této roli fyzicky podobná? :-D

• 25.1.2016  15:37

Hodně infantilní volovinka do pošmurného dne ;-) Klasicky to jedničku nepředčilo, ale jak to u dvojek bývá o chlup kleslo.. Místy vtipný odlehčený bláznivý chaos určený spíše mladším ročníkům ;-)

• 25.1.2016  14:07

Famózní kamera (tak reálná, že se kvůli ní některým jedincům dělá šoufl), skvostná příroda a fascinující námět.. Surová syrovost matičky přírody i lidského rodu.. Tady bohužel moje chvála musí skončit.. Příběh mě, ač jsem odkojenec „Tance s vlky“ nezaujal natolik, abych sem tam nepoposedávala a sem tam nemrkla na hodinky.. Stopáž hraničí s nudou.. To, co všechno Leonarda potká je sice k neuvěření, ale potkává ho toho tolik, že s každým dobrodružstvím je člověk otupělejší a otupělejší.. Herecky se mi kupodivu líbil mnohem víc padouch Tom Hardy než Leonardo, který při nějakém „emotivnějším“ hraní jen prohlubuje vrásku na obočí.. Mám Lea ráda, ale myslím si, že pro něj existují mnohem vhodnější role.. Role víc o dialozích a především vtipných monolozích.. Pro mě je Leo nástupcem Jacka Nicholsona.. A toho si v podobném snímku taky neumím dost dobře představit.. Získá Leonardo za Hugha Glasse Oscara? Nevím, záleží na konkurenci, ale z mého pohledu jsem od něj viděla daleko propracovanější, hlubší a niternější role, za které by je měl dostat.. „Revenant“ je pro mě návrat k „Titanicu“.. Jediná pro mě „wow“ scéna prožitá až do mozku kostí byla scéna s medvědicí.. Přemýšlím, jestli mě nějaké akční scéna na stříbrném plátně se zvířetem tak pohltila a nevzpomínám si.. Tak ta medvědice (nebo ti trikaři) si zaslouží zlatého chlapíka každopádně, promiň Leo!

• 25.1.2016  10:58

Ve zkratce by se poslední Tarantinův počin dal shrnout asi tak, jak můj muž trefně poznamenal „to se spíš mělo jmenovat Osm hrozných kapitol, tam jedno slovo v názvu chybí“.. Snímek má naprosto zabijáckou tříhodinnovou stopáž rozdělenou na osm kapitol.. Z toho dvě hodiny těžké, zabijácké, utahané nudy, půl hodiny mdlé akce a půl hodiny tradičních jatek.. Nejhorší na „Osmi hrozných“ je, že si divák myslí, že už už je konec, ale tan stále nepřichází.. Příběh není zlý, ale rozhodně bych si ho víc užila jako 30 minutovou povídku.. Sestříhaný do 90 minut by relativně hodně slabě ušel.. Koukat na „Osm hrozných“ tři hodiny je cílené týrání fanoušků! Jako chápu, že si natáčení Tarantino s herci užil, ale možná mohl do úvodních titulků umístit nějaké varování „životu nebezpečno“ nebo tak.. Překvapivě slabý, možná nejslabší počin mistra laciných kinematografických zázraků..

• 25.1.2016  09:32
    Joy (2015)

Lehce nadpůměrný životopisný příběh o mladé ženě, která se rozhodně ve velmi tíživé situaci splnit své sny a stát se vynálezkyní.. Největší překážou je především její rodina, kterou i přes jejich neomalenou a hašteřivou povahu, miluje.. Kdyby film „Joy“ nebyl tak špičkově obsazen, stal by se z něj asi velký propadák.. I když scénář nebyl nabitý akcí a napětím, tak jsem u něj bez problému vydržela celé dvě hodiny.. Jennifer Lawrence jede a předvedla s grácií krásný přerod domácí puťky v silnou matku lvici ;-)

• 19.1.2016  18:17
    Creed (2015)

Rozhodně se nepočítám mezi skalní fandy Rockyho Balboa a asi si ani nevybavím, jestli jsem vůbec nějaký film viděla celý, ale i přesto se mi sportovní drama "Creed" líbil.. Asi proto, že mám ráda cukrkandlová sportovní dramata.. A Michael B. Jordan byl jedním z mála herců, který mě zaujal v totální propadákové adaptaci "Fantastické čtyřky".. A vlastně zestárlý Sylvester Stallone mě baví víc než když byl mlaďas.. "Creed" je sice postaven na "Rockym", ale je zde všechno hezky nenudně vysvětleno a podáno, že divák nemá absolutně žádné mezery v ději.. Celkově i příběh, jak mladý nadšený boxer chce prorazit a (pozor změna) není z ulice nýbrž bohatý a úspěšný, byl to správné osvěžení.. Nic tak zásadního jako "Million Dollar Baby", ale kouká se na film "Creed" velmi hezky..

• 15.1.2016  10:02
    Lila (2014)

Křehké, něžné, hřejivé a velmi barevné ;-)

• 8.1.2016  00:07
    Most (TV seriál) (2011)

Musím přiznat, že se jedná o jeden z nejlepších detektivních seriálů, které jsem za poslední dobu viděla.. Ponurá atmosféra, chladné končiny, zamrzlé vztahy, mrazivé napětí.. Myslím, že velmi věrohodně napsán scénář, kde detektivové jsou schopni zakopnout při nahánění vrahů.. Výrazné (a od prvního okamžiku oblíbené) hlavní postavy - vřelého obtloustého milého Dána, který má srdce na dlani a rád se rozmnožuje, musí mít rád každý.. A jeho ledový silně asociální protipól krásné Švédky, která myslí i jedná jako Sheldon v sukni, bude diváka fascinovat.. Velmi lidské, křehké, výstižné, syrové, brutální, tmavé - všechna tato přídavná jména seriál vystihují.. Doporučuji všem, kteří žerou thrillery na pokračování ;-) S01: Příjemné překvápko od prvního okamžiku ***** S02: Tempo nepolevuje a stále baví *****

• 7.1.2016  23:48

Jelikož jsem se o Vánocích nedostala ke sledování pohádek, tak si to vynahrazuji nyní.. "Zimní příběh" není tradiční vyprávěnka pro děti, spíše lehce připomíná film "Jak přicházejí sny" (dějem ani ne, spíš snovou atmosférou).. Já z ní mám rozporuplné pocity.. Nemůžu říct, že by se mi příběh nelíbil, ale ani nemůžu jednoznačně prohlásit, že se mi líbil.. Něco bych ubrala, něco přidala.. Nadšená jsem byla rolí Willa Smithe a pulzující hlavy Russella Crowa.. Rozkošná byla Jessica Brown Findlay (tu bych vážně chtěla fotit :-D) a po dlouhé době někde zahlídla Williama Hurta ;-) Trošku mě štval Colin Farrell, ale nakonec se přežít dal.. Hans Zimmer povznesl film o chlup výše.. V něčem nadprůměrný, v něčem podprůměrný, takže nakonec statisticky průměrný snímek, který se zkrátka dal celkem v klidu dokoukat.. PS: Knihu jsem nečetla..

• 5.1.2016  21:50

O třídu horší vykrádačka "Hitche", ale pointa se mi zamlouvala - nebyla to typická USA happárna ;-) Humor, který občas urazí a občas nadchne ;-)

• 4.1.2016  22:46
    Spring Breakers (2012)

Nalákal mě James Franco, který mě herecky leckde baví.. Vydržela jsem opravdu dlouho (20 minut) a stálo mě to hodně úsilí.. Zmatený sestřih plný polonahých teen iracionálních holek a dialogů zaseknutých jako gramofonová deska.. Mnohý hudební klip má vyšší úroveň a vypovídající hodnotu.. Sorry, ale celé to fakt nedám = nuda k ukousání a Franca jsem zahlédla během těch necelé půl hoďky pár sekund na pódiu..

• 4.1.2016  22:36

Nechala jsem se pohltit vánočním kouzlem a pustila si francouzské novodobé zpracování pohádky "Kráska a zvíře".. Je hodně stylizovaná a obsahuje velký balík přiznaných filmových efektů, bez kterých by se klidně obešla.. Hlavní představitelé - Léa Seydoux a Vincent Cassel - si příliš mé sympatie nezískali.. Hodně se mi líbil nápad se "vzpomínkovými zrcadli".. Velká stylizovaná lahůdka, která měla u mě jedno velké mínus - chyběla mi tam větší intimita a hlubší provázanost krásky a zvířete - nějak si neumím představit, že by se na základě těchto vstupních informací a jeho chování, do něj mohla takhle rychle zamilovat.. Rozhodně to není pohádka určená pro děti, možná pro ty zlobivé ;-)

• 4.1.2016  00:41

Pár fórků bylo ucházejících, ale 90% času mi koutky nevyskočily ani o milimetr.. Ideální zvuková kulisa k nějaké jiné smysluplnější činnosti.. ;-)

• 3.1.2016  21:17

Příjemná lehce zvrhlá rodinná komedie o člověku, který svůj život naprosto vzdal, a svobodné matce, která ten svůj za každou cenu vzdát nechce.. Obsaďte Billa Murrayho, řekněte mu, že má hrát Jacka Nicholsona a napište scénář jako variaci na odlehčené Gran Torino.. Jako bonus snad jediná negativní role Naomi Watts, kterou pamatuji ;-)

• 3.1.2016  21:07
    Skrytá vada (2014)

Naprosto zabijácká stopáž :-D Každopádně hodně zábavně natočeno - v podstatě taková sedmdesátková parodie na chandlerovky :-D Skvěle přirozeně a vtipně ztvárněné hlavní postavy Joaquinem Phoenixem a Joshem Brolinem :-D Celkově styčný kriminální poříběh moc nezaujal, ale to pojetí stálo za to ;-)

• 3.1.2016  20:57
    Everest (2015)

Před puštěním "Everestu" jsem čekala cokoliv, ale takovýhle zážitkový nářez tedy rozhodně ne.. Po kapku delší předehře se objevila zážitková orgastická smršť co do příběhu, reálné syrovosti, hereckých talentů, přírody a perfektního filmařského výkonu.. Už dlouho můj zájem nějaký film takto nevyburcoval.. Budu z něj žít hodně dlouho a nesu si jej pod kůží :-D Pecka!

• 2.1.2016  18:05
    Nesmrtelný (2015)

Průměrný lehce akčnější sci-fi thriller, kde prkno Ryan Reynolds relativně překvapil.. Líbivé, koukatelné, ale dlouho ve vás zaryté nezůstane.. Potěšil Ben Kingsley a Natalie Martinez ;-) Přes skoro dvouhodinovou stopáž jsem se překvapivě ani chvilku nenudila.. ;-)

• 30.12.2015  23:43

S odstupem času a počtem shlédnutí už film lehce chytá prach, ale i po téměř 15 letech od svého vzniku má stále tempo, živý humor a hlavně notnou dávku roztomilosti :-D Mnoho svobodných žen určitého věku se zde najde a proto má tento film spoustu fanoušků a i po letech tak skvěle zní ;-) Bez oplácané a lehce rozpačité Renée (které to mimo jiné snad sluší nejvíc v celé její kariéře) by to prostě nebylo ono.. Moc ráda se k této milé anglické komedii vracím ;-)

• 30.12.2015  23:37
    Město 44 (2014)

Mnoho polských filmů jsem neviděla, ale musím uznat, že tento film je pro mě jedním z pozitivních překvapení za rok 2014. Hrozně efektně, výpravně, nestranně, syrově, citlivě, hluboce a zajímavě natočeno.. Takhle nějak si představuji skutečnou válku a ne tu zidealizovanou, kterou nám mnohdy podsouvá Hollywood.. Ve filmu nešlo o hlavní hrdiny, ale spíše o vystižení nálady a objektivity situace.. V ději se skáče z chlapce na děvče a režisér nikomu nenadržuje, jen vypráví příběh, ve kterém není nikdo ani hodný, ani špatný, ale takový je přesně život.. Za mě absolutně zasloužený plný počet ;-) Silný zážitek s otevřenou pusou..

• 29.12.2015  23:27
    Aloha (2015)

Málokterý film nedokoukám, ale tahle rozplizlá nuda se bohužel fakt nedala.. Natáhlo obsazení a režisér, ale nějak to celé bylo natočeno příšerně nezajímavým způsobem, že jsem se dál než k půlce nedostala a šla čas ztrácet plnohodnotnějším filmem..

• 29.12.2015  23:08
    Prázdniny (2006)

Pro mě kultovní vánoční romantický film číslo dva! Bez nich bych si už Vánoce nedokázala představit ;-) Milý, citlivý, něžná film plný jemného humoru a čisté lásky.. Snad první film, kde mi Cameron Diaz neleze krkem.. Báječná Kate Winslet.. A za normálních okolností pro mě neatraktivní herci Jude Law a Jack Black by mě na místě donutili se do nich zamilovat.. Krásná komedie, která se mi jen tak neokouká, a za hlubokého smutku vždy prozáří den :-D

• 29.12.2015  23:01
    Sám doma (1990)

Nejlepší kultovní vánoční rodinná komedie ze všech.. Jako malá jsem film "Sám doma" rozhodně hltala víc, ale i když znám všechny scény, dialogy i soundtrack nazpaměť, tak ve správné míře dávkování rozhodně neomrzí.. Přesně takhle nazdobené Vánoce bych si přála taky.. Ty dva lupiče naprosto žeru :-D Kevin je lehce přehnaně upištěný, ale díky jeho sladkému úsměvu a rošťáckému kukuči mu to vřískáníčko prominu ;-) Ps: Harry, jdu do baráku! :-D :-D :-D

• 29.12.2015  22:54

Pro mě kultovní vánoční romantický film číslo jedna! Vynikající obsazení herců, skvělá režie, nekompromisně výborná hudba a hlavně halda něžného humoru a všudypřítomné lásky zabalená do obrovské červené mašle a ozdobená jmelím :-) Myslím, že při správném dávkování se mi neomrzí do konce života :-D

• 29.12.2015  22:40

Na mou maličkost (cynického netvora) je tento snímek příliš sladká limonáda, ale pěkně se na "Věčně mladou" koukalo.. Trošku mi vadily technické a fyzikální záležitosti (jak získala a ztratila svou vlastnost a proč jí blíže věděcky nezkoumala atd.).. Pěkné je setkání s Harrisonem Fordem.. Moc se mi líbilo zachycení a proměna všech historických období, ve kterých hlavní hrdinka žila.. Na Blake Lively se velmi pěkně koukalo a roli jsem jí zbaštila i s navijákem.. Ale za mě to na plný počet nebude, až příliš mi z této limonády trnuly zuby..

• 29.12.2015  22:32

Hodně slibná špionážní akčárna s prvky komedie je velmi precizně natočena, peníze beze zbytku využity, příběh relativně ušel, obsazení nic moc (Henry Cavill bezduchý hezoun, Armie Hammer přerostlá kopie Ryana Goslinga a sice nádherná Alicia Vikander, která se objevila už v "Ex Machině", ale herecky slabá).. Pěkná podívaná, ale žádná přidaná hodnota, která by zážitek z filmu uchovala na nějakou delší dobu.. Seriál, ze kterého asi film vzešel jsem neviděla..

• 23.12.2015  20:56
    Šťastný smolař (TV film) (2012)

Po dlouhé době milá a vtipná pohádka, která má opravdu příběh ;-) Na mě moc jednoduchá zápletka a její rozuzlení jsem čula od začátku, ale nejsem cílovka (tzn. dítě) :-D Příjemné i netradiční obsazení (Dagmar Havlová).. Povedla se ;-)