Akta X - Můj boj 2 (2016) (epizoda)

S01E06 - Závěr seroše mne moc nepotěšil.. Děj sklouzává opět k počátečním dílům série, kdy se o všem moc mluví, ale nijak se nic neděje.. Celý závěr byl prosáklý všemi možnými konspiračními teoriemi.. Navíc Dana postupovala na závěr nelogicky, hystericky, slibovala řešení, i když bylo nereálné splnit.. Opět se tu objevují mladší verze obou protagonistů.. Zklamání :-(

Jako ty (2015)

Rádoby romantické sci-fi drama "Jako ty" je naprosto mrtvým filmem.. Příběh je průhledný jak čerstvě vyčištěné sklo.. Naprosto zabijácká 100 minutová stopáž je možná dobrá k uspávání hadů.. Nicholas Hoult a Kristen Stewart ve snímku jenom jsou.. Nějakou lásku nebo vášeň jsem jim ani za mák nevěřila.. Prvních 20 minut jsme statečně vydrželi a pak celý film přeskákali po 10 minutách.. To fakt nešlo žádným způsobem snesitelně strávit.. Možná jedna hvězdička za vykradený námět..

Akta X - Babylon (2016) (epizoda)

S01E05 - Po dvou relativně obstojných "starých dobrých známých" dílech zase jeden propadák.. Chris Carter populisticky míří na současné dění zamícháním islámských teroristů do děje.. Muldera nechal sjet a nastrčil do seroše dvě nové postavy, kopie těch stávajících.. Občas jsem se nějaké situaci či hlášce (zejména Mulderově) zasmála, ale jinak díl o ničem.. Možná mají producenti seriálu Gillian Anderson a Davida Duchovnyho ostřihnout a nahradit mladším ročníkem..

Pustina - Epizoda 7 (2016) (epizoda)

S01E07 - Děj poskočil o pár měsíců dopředu ztratil své ponuré severské aroma.. Předposlední díl je zatím tím nejakčnějším - Jaroslav Dušek vystupuje do popředí a snaží se pevně uchopit vyšetřování do svých rukou.. Už se nechová tak násilnicky a pomateně, ale jedná jako liška podšitá.. Navíc si nijak nebere servítky a jde bez okolků rovnou na věc.. Tenhle díl mě hodně bavil především kvůli jeho postavě ;-)

Švýcarák (2016)

Nemám naprosto nic proti divňouskýmk filmům, právě naopak.. Podle traileru sliboval "Švýcarák" vynalézavou a trochu divnou zábavu.. Začátek filmu začíná prděním.. To vypovídá za vše.. Místo sofistikované podivínské srandy zbyla jenom rozbředlá snůška trapnosti.. Díky barevné stylizaci filmu jsem si chvilku myslela, že půjde o nějaký hipsterský kousek.. Ale žel bohu je to spíš céčková amíkovská crazy komedie s pokleslým humorem.. Asi největší zklamání roku 2016..

Lída Baarová (2016)

Tak na "Lídu Baarovou" jsem se celkem těšila.. Tematika II. světové ve filmu mě nenechá nikdy chladnou a Táňa Pauhofová hrála všude, kde jsem jí zatím viděla, vždycky skvěle.. Filip Renč dokázal z celou svou režijní kariéru natočit jen jeden dobrej film a od té doby stále čekám na zázrak, který nepřichází.. Celé téma totálně dokopal.. Je to povrchní, je to plytké.. Hlavní postavy jsou parodií na ty reálné.. V hlavní postavě nepoznávám ani Lídu a bohužel ani Táňu.. Zklamání.. Nejvíc mě mrzí, že tohle téma je bohužel na dlouhou dobu v českém rybníku díky Renčovi vyčerpáno.. :-(

Svět přírody - Machli - tygří královna (2012) (epizoda)

Dokumentární film "Machli - tygří královna" se nesnaží o zachycení chování celého druhu, ale vytyčuje chování jedince.. Ukazuje naprosto ojedinělými a fascinujícími záběry život jedné tygřice, která měla pod palcem jednu z turisticky nejnavštěvovanější rezervaci.. Machli si byla natolik jistá svou pozicí, že si dokázala naprosto neuvěřitelným způsobem pustit filmaře k tělu a stala se tak dokumentární legendou.. Trochu ze života tygrů a hodně ze života Machli.. Komu není lhostejný osud druhů na pokraji vyhynutí, nechť se pokochá těmito unikátními scénami z produkce National Geografic v uceleném příběhu, který není prostým dokumentem, ale dobrodružným filmem a vypjatým dramatem na život a na smrt hlavních účinkujících..

Pustina - Epizoda 6 (2016) (epizoda)

S01E06 - Takové dané pravidlo pro "Pustinu" opět se tu nic neděje, pomalým, hustým tempem se příběh odvíjí.. Vyskakují vedlejší zapletené nitky příběhu.. Hutná a mrazivá atmosféra nepolevuje (nebo už jsem si na styl seroše zvykla).. "Šokující! odhalení mne nechávají klidnou a jen se zálibou sleduji jak se v Čechách snaží vyrovnat celosvětově oblíbenému žánru..

Akta X - Návrat domů (2016) (epizoda)

S01E04 - Další díl seroše Akta X, který mne baví jako za starých let! Tajemný bubák vystřižený jako z hororu měl nápad, šťávu a dokonce i pár shnilých červů :-D Trošku mi vadilo, že se v půlce filmu odklonila hlavní zápletka případu na vedlejší kolej a přetřásaly se rodinné problémy agentky Scullyové, ale jinak to bylo opět velmi ucházející dílko.. Po prvních dvou dílech jsem se obávala, že pro Akta X není v dnešním "moderním" světě místo a už už jsem sledování chtěla vzdát.. Naštěstí se tak nestalo a mohu si gratulovat, že jsem vydržela :-D

Akta X - Setkání s příšerodlakem (2016) (epizoda)

S01E03 - Po naprosto příšerných mělkých a rozbředlých prvních dílech nové série mi tenhle díl konečně sedl.. Jasně, šlo o jeden z těch humorných, odlehčených a trošku víc (než je zvykem) přitažených za vlasy dílů, ale já jsem se konečně cítila uvolněně, příjemně jsem se bavila a stará dobrá atmosféra let devadesátých na mne dýchla za záhrobí času :-D