Carnival Row (2019) (seriál)

Po I. sérii: Opravdu mne baví atmosféra celého seriálu. Zkřížit mýtické tvory s kulisami pseudoviktoriánské Prahy a poštvat na ně obludu, která řádí jako Jack Rozparovač je prostě boží nápad. Bohužel tvůrci měli nutkání přespříliš vysvětlovat řadu okolnost, které měly raději nést trochu tajemna a hodně se patlat v (ne)romantickém vztahu hlavních hrdinů. Těžší orientace v postavách (některé dostávají příliš mnoho prostoru a pak jejich příběhová větvička rázem zetlívá) navozuje atmosféru dlouhého prologu. A možná je to účel a dočkáme se nekonečného množství epizod, kde budou hrát ještě nějakou opodstatnělou roli..

WandaVision (2021) (seriál)

Po I. sérii: Z prvních pár epizod jsem byla opravdu nadšena.. Koncept co díl, to jiná "parodie" na televizní období, byl velmi originální. Klasickým Marvelem témeř nedotčeno. Naprosto by mi to takto ve stejném duchu stačilo až do konce. Bohužel se začalo vysvětlovat a zatahovat do seriálu celé spletité marvelí univerzum. Ač chápu, tak ke konci seriál nudí a mění se v ještě větší blábol než jsme doufali. Bohužel. A jen opáčko - nejsem prostě fanda klasických marvelovek, kde se vlastně porád děje to samé v bleděmodrém s hromadou vizuálního bordelu.

Dexter (2006) (seriál)

Série 01-08: Nejsem si jistá, jestli Dexter léty vyvanul nebo jsem ještě větší cynik, než jsem doufala. Čekala jsem vraždy, hektolitry krve a forenzní vědy a místo toho jsem dostala ukňourané vztahové drama spestřené občas nějakým povedeným vtípkem. Mrtvoly tu jsou, což o to, krev taky, ale tak nějak spíš jako dekorace než že by se z toho divákovi mělo dělat blbě. První tři série jsem celkem pronudila, ale pořád jsem čekala na nějaký zvrat v kvalitě, který bohužel nepřicházel. U 4. série přišla fajn změna s příchodem mimina a jak tím ovlivnilo bezchybnost puntičkářského Dextera. V 5. sérii nastoupila jako milé překvapení má oblíbená Julia Stiles, kterou jsem mraky let nikde neviděla. Jinak kromě 8. série byl celý Dexter na jedno brdo. V podstatě se v každé sérii opakuje koncept - asociální Dexter (který vlastně není vůbec asociální, protože má spoustu přátel, na kterých mu záleží a taky spoustu emocí, které bohužel rád sdílí), madam v nesnázích, inteligentní vrah a zase od znova. Série 8 byla ovšem scénáristicky naprosto zoufalá. Shrnuto a podtrženo - nápad dobrý, ale kdyby z 12 dílů udělali tvůrci jen 3, tak by asi udělali líp. Ale musím přiznat, že očekávám s novou sérií nějaký záživnější průlom. Uvidíme. Po New Blood: Tak se kluci ušatí moc nevytáhli.. Trošku jsem čekala, že když se Nick Slaughter přesune více na sever, tak to nebude jen o změně barevného filtru na kamaře, ale dostane tu správnou "severskou" atmosféru. Bohužel šanci na pozdvihnutí úrovně autoři propásli. V podstatě místo cool sarkastické vyvražďovačky inspirované severskou Evropou nám nabízí jen diletantské látání zpackaného konce předchozí série. Jack Alcott je navíc neslaný, nemastný, tak doufám, že nedostane vlastní seriál. Nebyla jsem a asi ani nebudu cílovka.. Pozitivní na tom pro tvůrce je, že jsem byla schopná to celé přežvýkat (třeba taková Hra o trůny takové štěstí neměla). Aspoň jsem si doplnila seriálový přehled.

Kukačky (2021) (seriál)

Čekala jsem trošku větší drama a hru na city. Místo toho je celá série v podstatě hodně sluníčková, idylická, místy až naivní nedělní podívaná pro celou rodinu. Popularitu Kukaček chápu, ale myslím, že od skutečné reality mají dost daleko. Jako kulisa to byl příjemný relax s fajn obsazením.

Palm Springs (2020)

Čekala jsem, že půjde o letní (podle plakátu) sofistikovanou komedii.. Místo toho jsem dostala průměrný trošku hloupý film, který má celkem ohranou zápletku.. Dokoukat se to dalo, ale zážitek žádnej.

13 minut (2021) (TV film)

Nápad pozvat si osobně konkrétní piráty silnic a zpovídat je mi přijde suprovej. Užitečnost dokumentu je naprosto bez debat. Mělo by se pouštět povinně na všech středních (klidně i základních) školách. Jen ta Klusákova forma mi přijde moc uměle senzacechtivá až bulvární. Ale takový už je jeho rukopis.

Expedice: Džungle (2021)

Takový malý kopíráček Pirátů z Karibiku, Indiana Jonese a Mumie jen zasazeno do Amazonie. Možná to bude nějaké děti bavit, ale u mě se střídala nuda s lehkým pohrdáním. Prostředí bylo fajnové, ale zápletka kapku pokulhávala.

Sebevražedný oddíl (2021)

V původní filmu Sebevražedný oddíl (2016) u mě fungovalo především "intro", tomto "pokračování" nefungovalo skoro vůbec nic. Čekala jsem nahláškovanou akční taškařici a místo toho jsem dostala děravý scénář s občasnou záplatou plytkého humoru. Většina postav je zoufle nezajímavých a těch pár zajímavých se na scéně nevyspěle plácá. Možná kdyby na začátku nechali tvůrci žít tu první polovinu, tak to bude alespoň herecky lepší zážtek. Bohužel i na zaplácnutí času to bylo spíš nic než moc..

Duše (2020)

Po relativně průměrném animáku Luca jde o velmi příjemné překvapení (viděla jsem dříve). Duše má velmi originální námět, hlubokou myšlenku, příjemnou animaci, skvělou hudbu, dobré vyvážení humoru a sentimentu. Jediné, co mi tu trochu chybí je, že tvůrci neměli ty koule udělat ho jen pro dospěláky.. Je zde až hmatatelně cítit utažená uzda. Stačilo málo a mohlo to mít opravdu velký grády. Chápu ovšem, proč Disney zůstal Disneyem..

Sociální dilema (2020)

Hezky natočeno, i když cílovka je trošku jinde než můj záběr. Protřelého člověka moc nepřekvapí a nevědomému spíše způsobí stihomam. Čekala jsem větší kontroverzi než přehled všeobecně známých informací. Infografika v podobě tří panáčků byla vtipná.