Colette (2013)

Musím bohužel konstatovat, že mě kdejaký TV film dějově zaujal mnohem více, než "Colette", které se povedly zejména efekty.. Jirka Mádl mě nepřesvědčil ani o tom, že je Žid, natož že je Židem v koncentráku.. Obsazení se moc nevyvedlo (prý se obsazovali dobře anglicky mluvící herci, tak asi nebylo z čeho vybírat, když většina vězňů má spíš nadváhu než pravý opak), herecké výkony podprůměrné a příběh (ač slibný) byl velmi idealisticky pojat.. Hlavní německej padouch se chováním podezřele podobá roli, kterou ztvárnil Ralph Fiennes v Schindlerově seznamu.. Zlaté "Lidice" :-(

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Myšlenka silná, ale zpracování kapinku pokulhávalo.. Tvůrci sází na jistotu na úkor předvídavosti.. Těží z pathosu maximum a sází na jedničkové obsazení.. Willa Smithe jsem dlouho hrát neviděla a tady celkem přehrával.. Tak nějak "vyrostl" ze svého těla.. Trojka "andělů" byla složená opět ryze marketingově.. Helen Mirren byla jediná opravdu skvělá.. Kate Winslet byla v příběhu vyloženě do počtu.. A Edward Norton se opět po dlouhé době někde mihnul.. Možná, kdyby byl "Collateral Beauty: Druhá šance" více artový a méně popíkovský, tak by stál za lepší divácký prožitek.. Trošku mi to přišlo jako mix skvělých "Sedm životů" a né moc skvělých "Andělů všedního dne".. Prvoplánově divácky líbivý počin.. 4 hvězda za příběh..

Colombiana (2011)

Jako každé akčnější béčko byl děj pohádka pro velké kluky, ale mělo to šťávu, spoustu akce a děj hezky odsejpal :-) Příjemná zábava :-)

Corpus Christi (2019)

Pokud přežijete původní znění v polštině, tak tenhle film od sousedů je fakt pecka. Trošku z nadhledem zachycuje pokrytectví a (nabourané) vztahy místních věřících starousedlíků, kteří stanou tváří tvář mladému falešnému knězi, který z nich dokáže dostat to nejlepší. I když je divák schopen si domyslet většinu scénáře dopředu, tak jsem se nenudila a dvě hodiny mi utekly jako nic. Bartosz Bielenia je opravdový talent! Nominace na Oscara rozhodně nepřekvapila. |kino doma - aerovod|

Co se vlastně stalo (2008)

I přes velmi přijatelné herecké obsazení mi bohužel film moc nesedl.. Pořád jsem čekala, že se v něm něco zásadního stane, ale vyklubala se z toho jen bezbřehá nuda.. Chjo.. Jedinou vtipnou roli měl snad jen Bruce Willis, který hrál sám sebe jako rozmazlenou primadonu..

Co si ušít do výbavy (1995)

Povídkový vzpomínkový film starších žen, které vypráví o radostech a strastech manželstvích či jejich tajemstvích s milenci.. Spojujícím článkem je roztomilá Winona Ryder jako nervózní rozpolcená budoucí manželka.. Příjemný televizní film pro ženy u klubka vlny a rozpleteného svetru s horkým kakaem :-)

Cosmopolis (2012) odpad!

Panebože, na to se nedá koukat.. Milion keců o ničem nebo o věcech nám neznámých.. plytké, bez děje, jen žvásty v autě.. Vzdávám to..

Co všechno věděla Maisie (2012)

Velmi silný příběh o jedné (ne)standardní rodince.. Lehce připomíná moderní zpracování klasiky "Kramerová versus Kramer" z pohledu malé holčičky.. Rodiče upřednostňují své spory, sobecké zájmy a povrchní vztahy před blahem jejich dcery.. Hlavní dětská herečka mi bohužel trošku nesedla, asi bych v její roli mnohem raději viděla Dakotu Fanning v její nejslavnější éře.. Julianne Moore neměla na můj vkus moc prostoru, ale o to víc mě bavila dvojka Alexander Skarsgård a Joanna Vanderham ;-)

Crash (2004)

Vynikající film plný protikladů na hlavní téma "rasismus".. Je v tom vše - hloubka, vtip, napětí, láska, nenávist, zázrak.. Mistrovsky ukuchtěná omáčka ze skvělých hereckých ingrediencí !!!

Crazy Heart (2009)

Tento snímek bych zaškatulkovala asi jako hudební nízkorozpočťák a ono „hups“ Jeff Bridges za to dostal loni cenu.. Jako nic proti nikomu - Jeff je grandiózní herec a nikomu bych zlatou sošku nepřála víc, ale opravdu mě zarazilo, že jí dostal zrovna za roli Bada Blacka, protože vím nejmíň o 10 jiných rolích, kde by si ho zasloužil.. Proč ne zrovna za film Big Lebowski? Obdivuhodné je, že písničky nazpíval samotný Jeff společně s Colinem Farrellem, i když country a ještě k tomu fiktivní zpěváci nejsou tak vysoká laťka, jakou měli třeba Joaquin Phoenix a Reese Witherspoon (Johny Cash a June Carter) ve filmu Walk The Line.. Jeff má hodně příjemnej hlas.. Neberte mou kritiku ocenění jako kritiku filmu, protože ten je fajn, jen si myslím, že neměl u zlatých sošek moc co dělat.. Maggie Gyllenhaal podle mě víc ukázala v Úsměvu Mony Lisy než zde o 7 let později.. V roce 2010 nenatočili jinak nic konkurenceschopného?