Humr (2015)

Řekla bych, že komorní sci-fi drama o degradaci společnosti "Humr" vystihuje asi jediné slovo - nevím.. Fakt nějak nedokážu posoudit, jestli se mi film líbil/nelíbil.. Rozhodně se jedná o velmi originálně zpracované téma, herci v podstatě ztvárňují role bez emocí, děj je takový hodně zvratový, ale až takovým téměř nudným způsobem.. Ten tichý neklid doslova znásilní úsudek diváka.. Musíte přemýšlet.. Vzbuzuje neklid nepochopení.. Vlastně mi naprosto uniká celkově jakákoliv pointa.. A nebojím se to přiznat :-) Bylo to divné, ale takový zajímavým způsobem.. Věřím, že si najde své fanoušky..

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Předplatili jsme si HBO a rozhodli se manželovi doplnit filmové vzdělání. Nuda začíná nabírat na obrátkách. Díly by se dle mého z marketingového hlediska neměly dělit.. Vznikne nezajímavé "cosi" plné balastu. Závěrečný díl by měl být důstojnou tečkou za trilogií a měl by v divácích aspoň částečně rezonovat. To se bohužel u čtvrtého dílu trilogie (ano nepletu se) nestalo. Často mi vynechával mozek a myšlenky putovaly bůhví kam.

Husí kůže (2015)

Horor to rozhodně není a do „Jumanji“ má film „Husí kůže“ daleko, ale i tak si myslím, že tahle adolescentní crazy komedie je príma porcí rodinné zábavy. Příběh má pomalý rozjezd, ale díky grimasám Jacka Blacka a široké škále vytuněných potvůrek, se divák nestihne nudit ani minutu!

Chappie (2015)

Nějak jsem nepochopila smysl tohoto filmu.. Buď bych ho čekala akčnější nebo vtipnější :-( Takhle to vyznělo všechno dost naprázdno.. "District 9" byla originální, milá, napínací sci-finka na obstojné úrovni.. Chappie nemá roztomilost W-ALLeho a bitkařit umí asi jako ženská z nějaké slaďárny.. Neill Blomkamp se nějakým špatným způsobem nejspíš snažil psychologicky a filosoficky na případ "polidštěného" robota, ale přes samou omáčku a slabé herecké výkony se tento úmysl nevydařil.. Hugh Jackman to v maskérně chudák hodně odnesl.. Navíc celkově motivace jedinců a charaktery hlavních postav dosáhly maximálně na béčko.. Závěrečná "originalita" malinko připomněla novejšího M. Night Shyamalana.. Co se mi teda hodně líbilo je celkové prostředí industrialního streetu a pak hlavně muzika od Die Antwoord.. Chyba ovšem byla použít neherce muzikanty do hlavních rolí.. Celkově je to nezralé, splácané a nevyrovnané :-(

I Am Michael (2015)

Všeobecně mám ráda filmy na homosexuální téma :-) Tenhle byl každopádně hodně divnej.. Nějak nemůžu pobrat celý příběh.. Příběh o člověku, který ubližuje dvěma lidem, ale nejvíce sám sobě.. Film o hledání a o ztrátě sebe sama.. Herecké výkony i přes skvělé obsazení nakonec díky postavení filmu moc nevyzněly..

Insidious 3: Počátek (2015)

Vzpomínám si, že mne 1 a 2 hororové filmové série Insidious příliš nebavila, ale o čem předchozí díly byly si moc do detailů nevybavím.. Kupodivu (v pořadí 3, ale prequel) byl relativně koukatelný.. Lekačky zdařile postavené a hlavní hrdinka s omezenou schopností pohybu "děs" ještě umocňovala.. Partička amatérských "krotitelů duchů" v začátcích více méně pobavila.. Konec stál za prd, ale jinak se jednalo příjemný béčkový průměrný hororový příběh..

Iracionální muž (2015)

Woodyho Allena jako tvůrce zrovna moc nemusím.. Sem tam se však objeví film, který je mému vkusu bližší.. Z těch posledních zejména "Jasmíniny slzy", "Půlnoc v Paříži" a grandiózní "Match Point - Hra osudu".. "Iracionální muž" si najde místo mezi nimi.. Odlehčené psychologické drama s prvky detektivního thrilleru, jakým tento snímek je, mě opravdu velmi bavilo.. Joaquin Phoenix byl obsazen více než dobře. Příjemná změna ve Woodyho tvorbě.. Malinko mi vadila Emma Stone, kterou mám ještě silně zafixovanou s předposledním filmem Woodyho "Kouzlo měsíčního svitu", ve kterém taktéž ztvárnila okouzlující naivku.. Viděla jsem také nedávno, takže místy mi její role poněkud splývají.. Rozhodně zajímavý a silný film protkán paradoxy jak už je u Woodyho zvykem..

Já, Earl a holka na umření (2015)

Mám ráda filmy, ve kterých se nic moc neděje a nějak přirozeně plynou.. Bohužel z mého pohledu na filmu "Já, Earl a holka na umření" přirozeně neplynulo nic.. Jediná relativně zajímavá postava si na okraji příběhu zápasí s rakovinou a zbytek hereckého osazenctva jsou depkaři, kteří fňukají, že je vlastně nikdo nemá rád.. "Já, Earl a holka na umření" by se dal lehce přirovnat např. s dalším looserovským rádoby nudným snímkem "Procitnutí v Garden State", ALE.. "Procitnutí v Garden State" má skvělé herecké obsazení, vynikající scénář a chytlavý příběh.. "Já, Earl a holka na umření" funguje jako naprostý protipól.. Ps: Olivia Cooke vypadá jako dcera Johnnyho Deppa a Christiny Ricci (hlavně ve fázi bez vlasů), takže pokud po nich "podědí talent" mohli bychom tu mít novou hollywoodskou hvězdu ;-) Tady se vedla herecky nejsilněji z celé party ;-)

Jako ty (2015)

Rádoby romantické sci-fi drama "Jako ty" je naprosto mrtvým filmem.. Příběh je průhledný jak čerstvě vyčištěné sklo.. Naprosto zabijácká 100 minutová stopáž je možná dobrá k uspávání hadů.. Nicholas Hoult a Kristen Stewart ve snímku jenom jsou.. Nějakou lásku nebo vášeň jsem jim ani za mák nevěřila.. Prvních 20 minut jsme statečně vydrželi a pak celý film přeskákali po 10 minutách.. To fakt nešlo žádným způsobem snesitelně strávit.. Možná jedna hvězdička za vykradený námět..

Jupiter vychází (2015)

To, že někdo natočí film s vymakanou grafikou, obsadí "trendy" herci a děj zamotá do politického uzle, neznamená, že dílo bude koukatelné.. Z dialogů se mi místy chtělo blinkat.. Nechápu, co Wachowski blbnou - soutěž o co nejdražší a co nejlepší slátaninu? Naštěstí jsem na to nešla do kina :-D