Už je tady zas (2015)

Tenhle film je opředen legendami a pějí se na něj ódy.. Neprávem.. Nic převratného ne něm nevidím.. Historie se opakuje, což je třeba připomínat.. Parodii na Hitlera jsem viděla ztvárněnou mnohem mnohem lépe (např. náš vynikající Trojan v "Jedna ruka netleská").. nemám ráda pseudodokumenty ve stylu Borata.. Celkem mi humor nesedl a dvě hodiny jsem zbytečně pronudila..

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Miluju devadesátky.. Skutečné akčárny nabušené skutečnou akcí, kde se běhá, stříká krev a sliny, všude všechno vybuchuje, hrdinové jsou umouněný, ale netrpí nedostatkem jízlivého humoru.. A abychom je milovali, tak se do děje musí připlést nějaké ta romantika, konflikt s dítětem nebo ztráta čtyřnohého mazlíčka.. Bohužel poslední dobou se sci-fi akčárny snaží o akci především střihem a předraženou změtí vizuálních efektů.. Nikomu nedochází, že vždycky jde hlavně o příběh.. První pokračování devadesátkového sentimentu, kde jsem opravdu pocítila při sledování závan nostalgie, byl "Jurassic World" z loňského roku.. "Den nezávislosti: Nový útok" se pokusil původní "Den nezávislosti" nepohřbít a vykročil správnou nohou.. Pravděpodobně tomu hodně přispělo zachávání původního režiséra Rolanda Emmericha, ale také odkaz na původní hrdiny a také znovu obsazení hlavních rolí - Jeff Goldblum, Bill Pullman, Brent Spiner.. Možná, kdyby se pokusili zachránit svět pouze s touhle partou veteránů, dopadlo by to lépe, než nabírat nové tváře - Maika Monroe, Jessie Usher, Liam Hemsworth - kteří nemají tu správnou hloubku postav a vyzrálost hereckých charakterů.. Navíc čím více postav, tím více příběhy jednotlivců rozmělňují hlavní děj. Dvojka na jedničku zdaleka nemá, ale koukatelné to je, především díky recyklaci nejlepších scén z původního "Dnu nezávislosti". Chvilkama jsem si nebyla jistá, jestli koukám na pokračování nebo na digitálně vybavenější remake.. Raději si po 101 pustím první počin než po 2 ten druhý.. Neurazí, nenadchne a vydělává jen na pověsti prvotiny..

Sousedi 2 (2016)

První "Sousedi" se mi příliš nelíbili.. Nejsem zrovna fandou Zaca Efrona, tak jsem si naivně myslela, že výměnou "hlavního padoucha" za Chloë Grace Moretz se úroveň trošku pozvedne. Moje očekávání však naplněno nebylo a hromada trapného a vulgárního humoru, nesmyslný scénář, hluchá místa a stupidní zábava zůstala zachována.. Musím podotknout, že Seth Roghen mi ve filmech většinou nevadí.. Takhle si zábavu moc nepředstavuji - spíše mě to otravovalo a nudilo..

Angry Birds ve filmu (2016)

Upřímně jsem si pod značkou "Angry Birds" představovala kapku jiný level.. Vůbec se mi nelíbilo grafické ztvárnění ptáků.. Svět ptáků taky za moc nestál.. Příběh byl primitivní stejně jako použité vtípky.. Děti se tomu v určitém období hlavně kvůli vulgárničkám zasmějí, ale kreativní zábava, kterou mám na animácích ráda tomu absolutně chybí..

Co děláme v temnotách (2014)

Čekala jsem laciný horůrek, který bude humorem lehce přitažený za vlasy, ale TOHLE rozhodně ne.. Trocha anglického humoru vzklíčila i na australské půdě a asimilovala s přívětivým, ale pěkně sebeironickým místním pozitivním vtipem.. Komu se líbil seriál „IT crownd“ (komedie vyhnaná nad absurdum), tak si stejně zamiluje tento snímek. Tenhle styl humoru mi sedí víc než nová vesta! Jednu slabinku to mělo a to, že po skvělém nástupu, jsem se místy začala krapet nudit a drive nevydržel plnou hoďku a půl. „Co děláme ve temnotách“ je sympatický, roztomilý, hravý, originální, vtipný, neobyčejný pseudodokument, který pobaví i skalní odpůrce hororů. Tahle geniální parodie diváka zasvětí do běžných upírských zábav a povinností, popisuje střet současnosti a dob minulých, ukazuje upírskou problematiku z jiného úhlu pohledu :-) Srandičky si dělají spíše z všeobecné upírské problematiky než z konkrétních scén nebo postav „konkurenčních“ vampýrských filmů. Myslím, že tu vznikl kultovní snímek, který by se měl rozšířit mezi nejširší publikum fanoušků filmu.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Jsem konzervativní staromilec a nestydím se za to :-) Všechny důvody, proč jsem si zamilovala X-meny odešly s koncem „dospělácké“ série.. Bavily mě propracované charaktery postav, propletené vazby, výrazné propojení s realitou a důraz na jednotlivce.. A hlavně Wolverina :-) Nic z uvedeného bohužel nenacházím v „pubertální“ verzi.. Ta mi velmi silně připomíná poslední „díly“ Avengers - grupen pompézní scény, zbytečné digitální pozlátko, střídání lokací ve snaze o gradaci a urychlení děje.. Tvůrci na starých hrdinech nevymysleli nic nového, jen stále opakují už řečené.. Noví hrdinové nejsou dostatečně zajímaví a nezvládají diváky hlouběji zaujmout.. James McAvoy mi dlouhodobě charismaticky na pana „Kola“ nestačí.. Jediný herecký talent, který nad ostatními vyčnívá je výborný Michael Fassbender, kterého je jako jedné z řadových postav škoda a zasloužil by si samostatný film.. Jennifer Lawrence celkem úspěšně zvládá akční a pobíhací scény, ale na nějaké hlubší nějaké duševní pochody už jí nezbývá dostatek prostoru.. Tradičně mě baví Wolverinovské průniky po vzoru Scrata z Ice Ages. Hlavní záporáci jsou už dlouho dobu odfláknutí.. Chybí mi nějaké vedlejší záporácké pohnutky, které vyvolávají i jiné emoce než jen automatickou formu spotřebitelské nenávisti (např. lítost, soucit, slitování).. I záporák potřebuje to správné charisma a propracovaný charakter.. Nějaký zajímavý motiv než tisíckrát ohranou touhu po moci a zničení světa.. Film „X-Men: Apokalypsa“ je pouze špatné opakování lepších dílů.. Zkuste to udělat kvalitněji, tradičněji, méně kýčovitě nebo se na to proboha už vykašlete..

Pocit viny (2007)

„Pocit viny“ je typickým zástupcem televizního béčka, které ze zajímavého téma udělá rozplizlou nudu.. Na můj vkus až příliš pomalu plynoucí záběry.. Nejvíce mi asi vadilo neustále se opakující „vzpomínkové“ scény.. Ani Uma Thurman, ani Evan Rachel Wood, mě svým herectvím nepřesvědčily, abych některé z nich fandila..Umě rozhodně sluší více dynamičtější a energičtější role, bohužel má na psychologická dramata příliš mimicky nečitelný obličej.. Film „Pocit viny“ je odvyprávěn, ale neprožíván.. Hlavní role jsou ploché a příběh slabě vykonstruovaný.. Možná jsem poznamenaná dnešní uspěchanou dobou, ale za mě slabší průměr, tohle téma si zasloužilo víc..

Polednice (2016)

Hezký nápad zpracovat moderní verzi balady "Polednice".. Kamera byla úžasné, hezky stylizované dobarvení snímku, příjemné obsazení, bezva muzika.. Kdyby ovšem tvůrci zůstali u psychologického dramatu a dál se nesnažili naroubovat prvky hororu, tak by udělali mnohem lépe.. Posledních 20 minut se mi vyloženě nelíbilo, ovšem začátek byl dle mého bezvadný..

Kosti a skalp (2015)

Film „Kosti a skalp“ je typickým zástupcem oldschoolových westernů – pohoda, klídeček, pijánko.. Jenže pak se „něco“ stane a hlavní hrdinové - dva staří páprdové, zoufalý kovboj se zlomenou nohou a navoněný chladnokrevný pistolník – se musí vydat na záchranou misi na území „nadpřirozených“ indiánů.. První dvě třetiny filmu stojí jen na dialozích na skvělých charakterech postav.. Závěrečné finále je dosti akční, syrová, brutálně surová a lehce zavání svým zpracováním laciným hororem.. Celkově se mi film „Kosti a skalp“ líbil, jen ten konec bych klidně i natáhla a trošku důstojněji zakončila. Po dlouhé době fakt film, který si s divákem příjemně hraje. Kurt Russell je na herecké špici.

Lovec: Zimní válka (2016)

Film "Sněhurka a lovec" pro mě byl příjemným osvěžením příběhu a tak jsem se na prequel s Theronkou relativně těšila.. Bohužel se jedná jen o další "dvojku", která se nepovedla.. Film "Lovec: Zimní válka" měl zopakovat kasovní úspěch jedničky a vyždímat z těch nebohejch diváků víc peněz.. Příběh není vůbec uhozenej.. Zvednout mu hladinu humoru, mohl by z toho být obstojná variace na "Jeníčka a Mařenku", ale takhle to trošku připomínalo díl přiblblého seriálu "Hra o trůny".. Jen mínus nahota a sex.. Zoufale nelíbilo a konec jsem prospala..