Arizona Dream (1993)

"Arizona Dream" je vlastně takový naprosto průměrný devadesátkový film, který těží z fantasmagorických představ hlavních hrdinů a absurdních situací z jejich prapodivných životů.. Herecké výkony jsou fajn, scénář překvapuje, ale děj se celkem na můj vkus až moc vleče.. To, co ze snímku "Arizona Dream" dělá výjimečnou podívanou je naprosto famózní nadčasová hudba Gorana Bregoviće, která přejede diváka hlubokým vjemem jako vlna tsunami.. Veškeré scény díky těmto neuvěřitelným tónům dostávají spalující náboj..

Assassin’s Creed (2016)

Původní hru neznám a podle negativní kritiky skalních fanoušků je to asi dobře.. Mě osobně se filmová podoba "Assassin’s Creed" líbila velmi.. Skvěle vystavěný sci-fi svět, který je převeden na plátně v realitu vymazlenou do posledního detailu.. Původně jsem si jindy ledově chladného, strojeného a lehce prkenného Michaela Fassbendera neuměla jako pohybově nadaného bojovníka představit, ale roli Calluma Lynche zvládl naprosto přesvědčivě! Potěšila i výborná Marion Cotillard, která se běžně v tomto žánru nepohybuje.. Výprava byla solidní, oba světy dotažené, akční scény dostačující, příběh zajímavý a hodně potěšila hudba, která své východní arabské kořeny rozhodně nezapřela.. Solidně rozehrán na pokračování, tak snad se ho brzo dočkám.. Příjemný zážitek a super originální odpočinek ;-)

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012)

Asterix a Obelix 1, 2 a 3 jsou blbinka, ale opravdu se u ní člověk pobaví a zarelaxuje si.. Všechna "historická" fakta jsou "uvěřitelná".. A Asterix je opravdu prcek a Obelix je opravdu chlap jak hora.. Čtvrtý díl je nemožná parodie na předchozí díly.. Je to ubohý, trapný, "dějiny" absolutně nesedí.. Asterix je děsnej.. Tragédie - nechápu, že jsem to zvládla dokoukat :-(

Astro Boy (2009)

Film "Astro boy" jsem si dokázala pustit, až když jsem na něj náhodou narazila v TV.. Čekala jsem to mnohem horší, takže jsem byla příjemně překvapena jak provedením, tak i příběhem, který byl sice splácanina jiných úspěšných filmů - "Andrew - člen naší rodiny", " WALL-E" a "Ocelová pěst", děj příjemně plynul a nic tu nevyčnívalo.. Viděla jsem řadu horších i lepších 3Dček.. Příjemnej průměr :-)

Astronautova žena (1999)

Trošku moderní verze "Rosemary má děťátko".. Hodně nudná, zdlouhavá a hodně špatně zahraná verze.. Johny Depp a Charlize Theron překvapili - nemile.. A ten konec jsem stejně absolutně nepochopila.. Celá pointa mi utekla do vesmíru :-D

A-Team: Poslední mise (2010)

Dle mého názoru výhradně zábava pro chlapečky, protože tenhle rádoby komický paskvil natočený podle seriálu, který by v dnešní době už nikoho nezajímal.. Kamera je naprosto zběsilá - v některých momentech mi její rychlost ani nedovolila dostatečně sledovat děj.. Zábava typu něco mezi seriály Mac Gyver a Walker, Texas Ranger mě moc nenadchla.. Fakt nechápu, co tam vůbec dělá Liam Neeson.. Na druhou stranu je to akčně nadupaný a řekněte mi, ve kterém filmu jste viděli jak tank padající z letadla na padáku sejme pár stíhaček a nakonec se "dostřílí" k jezeru.. Pakárna :-)

Atentát na střední (2008)

Sjíždím filmografii Bruce Willise a v této roli opravdu překvapil :-D V podstatě jako kdyby dělal ředitele školy John McClane :-D Jinak děj lehce zmatečný a překombinovaný, ale vcelku koukatelný.. Nenadchlo, neurazilo - snesitelný průměr ;-)

Atentát v Ambassadoru (2006)

Opět poplatný film maximálně američanům - další óda na volby a dílko na variaci truestory pokud možno s nějakým tím bububu koncem.. Ale kde se sejde tolik výtečných herců jako tady na jedné hromadě? Heather Graham v roli naivní milenky pana šéfa to moc seklo - škoda, že hraje tak sporadicky.. Laurence Fishburne "dorůstá" do rolí Morgana Freemana (ten férovej postarší chlápek, který děsně rád filosofuje a ukazuje pravdu světa na prostých věcech) to rozbalil u scény s koláčem.. Sharon Stone si střihla hloupoučkou vyžilou paničku, ale seklo jí to moc - takhle dlouho výtečně nehrála (naposledy snad ve filmu "Gloria").. Anthony Hopkins tu zkrátka fenomenálně je.. Demi Moore překvapivě jako zpěvačka/alkoholička, která má i své světlé chvilky (viz. scéna u kadeřnice).. Lindsay Lohan ještě krásná a nadaná.. Joshua Jackson po dlouhé době potěšil jako volební koordinátor.. Helen Hunt ukázala, že dokáže vystřihnout najen inteligentní silné ženy, ale i zlomenou povrchní prázdnou skořápku zbohatlické paničky.. Shia LaBeouf si ujel na LSD.. Ashton Kutcher si totálně ujel na roli hippísáka - víc nepřirozeně nemohl vypadat ani omylem.. Elijah Wood bude pro mě navždy vykuleným Frodem.. Kdybych to neviděl, asi bych o nic nepřišla.. Ale ta doba je zkrátka parádní - muzika, oblečení, účesy, auta, životní styl.. Měla jsem se narodit o pár desítek let dřív :-D

Atlas mraků (2012)

Chtělo to opravdu hodně otevřenou hlavu, odpočatý mozek a bystré smysly zejména na začátku tohoto prapodivného snímku, ale když se po chvilce člověk zorientoval, tak nelitoval ani minuty z rozsáhlé stopáže.. Naopak, chtěl aby děj pokračoval.. Tematicky mi příběh hodně připomíná "Tuláka po hvězdách" od Jacka Londona.. Je to příběh o lidské krutosti, ale zejména o lásce, která smrtí nekončí.. Zejména obsazení Toma Hankse a Hugha Granta do rolí, ve kterých na ně nejsme zvyklí, mě velmi potěšilo.. Hugo Weaving svým megazáporňákem rozhodně nepřekvapil.. Halle Berry je konstantní.. Kvituji hvězdné obsazení i neokoukané tváře.. Naše životy nepatří jen nám. Od zrození po hrob jsou provázány s ostatními, předky i současníky. Každým zločinem a každou laskavostí, utváříme budoucnost. Věřím, že smrt jsou jen dveře, když se jedny zavřou, jiné se otevřou. Když bych si měla představit nebe, představím si otevírající se dveře a za nimi naleznu jeho, jak na mě čeká.