worm14

Česko

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 25.12.2014  12:28

Poměrně chytlavý snímek, který obsahuje prvky tak typické pro filmy té doby. Je zajímavé sledovat prostředí "velkého" byznysu čtyřicátých let, které se za tu dobu hodně proměnilo. Stejně tak jako psychologickou rovinu filmu, která nesměla chybět v mnoha filmech tohoto období, a která filmu dodává tajemnou atmosféru.

• 13.11.2013  08:57
    Cashback (2006)

Co tady děláte??? Šéf nám řek, že máme doplňovat zboží v regálech, tak ho doplňujeme:D

• 30.5.2012  14:33

Tak jako v té době vznikaly takřka polodokumentární filmy tohoto typu o hrdinných amerických agentech v různých službách (FBI, US Department of the Treasury, Border Patrol...dosaď si cokoliv dalšího), tak tento film vypráví o agentovi v utajení ve službách US Post Office Departmentu. Ano něco jako poštovní detektiv :)) Jinak celkem zajímavý film a je tam i troška akce a napětí...

• 30.5.2012  14:26

Koukatelný noir, a to nejen díky hlavní představitelce. Jinak je zajímavé, že v tomto americkém filmu se objevili i dva čeští herci v emigraci. guess who?

• 30.5.2012  14:21

Detektivové Scotland Yardu pátrají po sériovém kasaři, který při jedné ze svých posledních loupeží zavraždil náhodného svědka. Film celkem zajímavě popisuje policejní práci, včetně tehdejších kriminalistických metod. Hodnocení na imdb - 6,8 (152 votes) http://www.imdb.com/title/tt0049845/

• 30.5.2012  14:16
    Parole, Inc. (1948)

Agent FBI v utajení infiltruje zločineckou organizaci, jejíž členové jsou napojení na komisi, která rozhoduje o podmínečném prominutí trestu. Na svobodu se tak z vězení dostávají nebezpeční kriminálníci... Na svou dobu film ukazuje nejmodernější techniku, kterou používala FBI na odposlechy. Hlavní hrdina pak mluví jako by vypadl z Poláčkova románu - uhlazeně, spisovně...zde to působí směšně. Je to oddychovka no :)) ke shlédnutí na youtube.

• 16.2.2012  20:06

Svět filmu je neuvěřitelně pestrý. Dlouho jsem nepatřil mezi fanoušky sci-fi žánru, a vlastně se to zas tak moc nezměnilo. Nicméně tyhle "dřevní" sci-fi filmy jsou rozhodně kvalitní podívaná. Kdo Vám tohle dneska natočí ? Úžasné kulisy, zajímavý příběh...ta naivita... Stojí za shlédnutí, stejně jako ostatní zástupci tohoto žánru.

• 14.8.2011  12:24
    Hangár 14 (2011)

Další z těch filmů, které nám ukazují, jak to skutečně chodí ve speciálních jednotkách. Takovou syrovou realističnost jsem už dlouho neviděl. Ne, ne rozhodně nejde o žádné béčko, jak tu píší mnozí uživatelé. Dokonce bych si i troufnul tvrdit, že tady na csfd mají špatně žánr. Tohle je totiž, vážení přátelé a za tím si stojím, v podstatě DOKUMENTÁRNÍ FILM.

• 8.8.2011  22:04
    Side Street (1950)

Na 5 hvězdiček jako celek to rozhodně nebylo, ale třeba ta závěrečná automobilová honička byla na svou dobu famózní.

• 20.5.2011  22:52

Tenhle film by se dal spíš označit za soudní drama. A především sociální drama. Prakticky celý scénář dýchá sociálním podtextem a tak trochu viní celou společnost. Přesně tak jak to známe z desítek jiných podobných filmů 30. a 40. let. Bogart si tady střihnul roli právníka. Obhajuje chudého mladíka obviněného z vraždy, který pochází z neúplné rodiny a "nejhorší čtvrti, která kdy zostudila moderní město" když si dovolím citovat. Film postupně trošku ztrácí tempo, ale finále je opravdu strhující. Po shlédnutí tohoto filmu si určitě každý bude klást spoustu otázek. Každopádně Vás to donutí zamyslet se nad tématem. A toje vždycky dobře. Mimochodem Bogart je tu v nejlepší formě a myslím, že tahle role patří minimálně k jeho lepšímu průměru.

• 28.3.2011  10:47

"They'll do anything to keep you on their line. They pit the lifers against the new boys, the old against the young, the black against the white - ANYTHING to keep us in our place." Aneb konečně zase film, který byl o něčem. DOPORUČUJI !

• 31.12.2010  22:16

Jedním slovem geniální ! Vynikající hudba a skvělý příběh. To se prostě musí vidět.

• 26.11.2010  22:48

Doporučuji ! Skvělé obsazení a zajímavý příběh.

• 18.7.2010  12:38

Ten jednoruký policista byla jediná sympatická a zajímavá postava filmu, zbytek byla vata a nuda... a přitom tak slibné herecké obsazení, těch filmů, kde spolu hrál Karloff a Lugosi je víc, ale tenhle patří jen k (pod)průměru.

• 14.5.2010  22:27

Vynikající komedie z divadelního prostředí. Režisér a tvůrce divadelních her Oscar Jaffe (John Barrymore) je tak trochu pošuk, který se snaží získat zpět vynikající herečku Lily Garland (Carole Lombard). To vše se odehrává ve vlaku Twentieth century, který dává název celému filmu. Nemyslím si, že tahle komedie ve své době patřila jen k průměru. rozhodně to byla jedna z prvních "bláznivých" komedií. "From now on, I close the iron door on you."

• 9.5.2010  11:51
    Křižáci (1935)

Vcelku povedený historický velkofilm. Zajímavě zpracovává téma křížové výpravy. Saladin tu překvapivě není ztvárněn jako netvor, ale jako pragmatický a férový panovník... Film se hlavně snaží předat poselství, že není důležité jaké náboženství člověk vyznává, že Bůh je jen jeden. Každopádně odvěký zápas islámu s křesťanstvím bude ještě asi hodně dlouho ožehavé téma...

• 21.4.2010  16:08
    Divoch (1953)

Drama? Vždyť první dvě třetiny hraničí spíš s komedií... Nejvtipnější jsou asi studiové scény drsné jízdy na motorce, kdy se Brando tváří jak největší drsňák pod sluncem. Jinak nevím co by byl film bez něho, je vidět, že velkým rozpočtem rozhodně neoplýval, scénář ani děj nic moc. Nejlepší je zhruba posledních dvacet minut, takže stojí za to vydržet ten slabší začátek...

• 4.4.2010  19:26
    Díra (1960)

Škoda, že obsah filmu vyzrazuje to, co by se divák jinak měl dozvědět až v posledních minutách filmu...

• 13.3.2010  14:47

Solidní krimi o agentech treasury departmentu. Podobný film T-Men, který vznikl o dva roky dříve, byl ale o poznání lepší. Tento film totiž trpí občasnou zkratkovitostí děje. Některé atraktivní scény byly osekány na úkor jiných, které nesouvisí přímo s dějem... Jinak ale jak sem říkal solidní film, zvlášť pro fanoušky žánru.

• 3.3.2010  18:07
    Impact (1949)

Překvapivě dobrý příběh o muži, kterého se rozhodne manželka nechat zabít, jak jinak než pro peníze. Dobrá záplatka, dobrý scénář a dobře budovaný příběh. Takový nenápadný noirek, ale rozhodně žádné béčko. Rozhodně doporučuji pro fanoušky žánru !

• 26.2.2010  20:48

Ach jo...prakticky nekoukatelné

• 1.2.2010  19:24

"The fire is out. We´ll build a new San Francisco ! " Stojí za zhlédnutí, a to nejen kvůli výkonům hlavních protagonistů. Vynikající jsou hlavně velkolepé scény se zemětřesením, stejně tak jako davové scény ve druhé polovině filmu - ta byla mimochodem o dost záživnější. A závěrečná scéna na hořící San Francisko, které se přemění do tehdejší podoby - naprosto monumentální, dechberoucí...

• 15.1.2010  17:01
    Crime School (1938)

Bogie jako správný chlap, který se snaží napravit otřesné poměry panující v nápravném zařízení pro mladistvé kriminálníky. Všechny hlavní dětské charaktery si střihly "Dead end kids." Děj je celkem lehce předvídatelný a film dnes už trochu postrádá tempo. Jinak jde o remake filmu Mayor of the hell s Jamesem Cagneym z roku 1933. Úroveň obou filmů mi přijde celkem podobná, spojuje je hlavní dějová linie... V dnešní době stojí za shlédnutí hlavně kvůli Bogartovi v jeho, tehdy, netypické roli.

• 14.1.2010  20:40

Přestože v letech 1930-1935 a 1938 - 1942 patřili James Cagney a Humphrey Bogart společně pod křídla studia Warner Brothers, společně si zahráli jen ve třech filmech. Dva gangsterské filmy Hříšní andělé a Bouřlivá dvacátá léta jistě není třeba představovat. Patří k vrcholů žánru. Film Oklahoma Kid je western, což byla pro oba herce naprosto netypická role. Film sám o sobě není moc zajímavý, troufám si tvrdit, že je to béčko, které je dnes zajímavé jen díky dvojici Cagney - Bogart. Bogart hraje klasického záporáka, zatímco Cagney je klaďas, který si zákon vykládá po svém. Fanoušci žánru by si asi neměli nechat ujít, ostatním lze asi těžko slibovat zábavnou podívanou...

• 2.1.2010  22:54

Opravdu zdařilá adaptace známého románu. Děj jistě není potřeba představovat a autoři to ještě trochu vylepšili. Umístili totiž děj do neurčitého času a na neurčité místo. Film se zaměřuje hlavně na psychologii hlavního hrdiny, tedy na psychologii člověka, ktarý spáchal zločin. Hlavní roli si střihl Peter Lorre, který měl v té době na kontě už pár kvalitních filmů (M a dva Hitchcockovy filmy - Secret Agent a Muž, který viděl příliš mnoho). Celý film bezochyby stojí na jeho výkonu, který byl opravdu vynikající a vypadal i, no...jako pěkně vyčerpávající výkon... Film tedy rozhodně nestojí na velkém rozpočtu, spíš naopak, odehrává se jen na omezeném počtu lokací a povětšinou v ateliérech. Přesto si myslím, že stojí za shlédnutí, především kvůli už výše zmíněnému P. Lorremu. Stopáž je plně odpovídající a nuda to vůbec nebyla.

• 25.12.2009  21:36
    Dům U Zlatého úsvitu (TV film) (2009)

Krásně poetický film. Vůbec si nemyslím, že by to šlo s českou kinematografií až tak z kopce. Tenhle film je toho ukázkovým příkladem. Na to, aby se natočil takovýhle pěkný malý český film, toho není potřeba mnoho. Tvůrci si nemohli vybrat lepší prostředí na natáčení. Malé české město (natáčelo se mimochodem v Telči a Třešťi) spolu s malebnou krajinou v léťe. To, že je vše situováno do kulis první republiky, se může zdát celkem vedlejší. Na druhou stranu, dovedli byste si představit, že by se to odehrávalo v současnosti? Nebo snad za komunismu? Ne, opravdu je doba zvolená naprosto ideálně. Sešli se skvělí herci v čele s V. Javorským, který patří od Romingu mezi mé oblíbence. Scénář si navíc suprově rýpal do většiny typických nešvarů české společnosti, ale opět tak nějak nenuceně až samozřejmě. A hláška pomáhat a chránit spolu s bráškou Heliodromuse a la Leonem jsou už jen takové třešničky na dortu.

• 29.6.2009  19:57

Tenhle film museli asi hodnotit jenom zarytí odpůrci "krimifilmů," nenapadá mě jiný důvod pro tak nízké hodnocení. Přitom jde o nekonvenční film, na svou dobu bezpochyby výjjimečný. Řeknu vám proč : 1 - zobrazuje realisticky a bez příkras práci policistů, 2 - nádherné exteriéry - film se nenatáčel v ateliérech, ale pouze v ulicích New Yorku a ve skutečných budovách , 3 - New York, o kterém je tento film v neposlední řadě, 4 - zisk dvou oskarů (kamera, střih) ikdyž to pro někoho nemusí být stěžejní, 5 - vynikající atmosféra, silně připomínající filmy typu Francouzská spojka apod. 6 - gradující děj, vrcholící strhující finální honičkou Pokud vám tohle nestačí, tak opravdu nevím. Abych řekl pravdu, těžko se to popisuje. Navíc tohle není jen o těch policistech, ale i o obyčejných lidech té doby a o městě NY, jak prozrazuje i název. Filmem navíc provází vypravěč, což rozhodně není na škodu. Pokud tady někdo píše, že jde o glorifikaci policie, tak já s tím zásadně nesouhlasím. Policii glorifikují filmy jako Policejní akademie nebo Byl jednou jeden polda, rozhodně ne tento film. Abych jenom nechválil, musím podotknout, že rozjezd se může zdá dnešnímu divákovi možná trochu pomalejší. A ještě herci ve vedlejších rolích občas přehrávali..., ale podívejte se na rok výroby... update 2013 - po druhém shlédnutí už nic moc...

• 6.6.2009  14:47
    Cizinec (1946)

Cizinec není špatný thriller, do dokonolasti mu ale chybí mnoho. Film neoplývá akcí a spíše hraje na psychologii hlavních postav. Jako nejlepší postavu bych vyděl jednoznačně E.G.Robinsona, jenž dokázal geniálně zahrát "správného" detektiva. Podobnou roli si střihnul třeba v gangsterce Bullets or Ballots. Vůbec s každým jeho dalším filmem ho vidím v lepším světle...je to takový jiný typ hrdiny, než klasičtí tvrdí chlapy, vypalující jednu cigaretu za druhou. Ale zpátky k Cizinci. Délka 95 sice není nějak přehnaná, přesto film sráží dolů spousta hluchých míst. Některé "vypjaté" scény dnes už prostě nudí. Nic na tom nezachrání ani Orson Welles a Lorreta Young.

• 22.5.2009  20:12

Solidně zpracovaný válečný film o letcích dohody za 1. světové války. Hlavní postavou je zkušený letec, kapitán Courtney (Errol Flynn), který je nejlepším letcem v peruti. Film sleduje tradiční témata - nováčci versus veteráni, smrt kamarádů atd. Zajímavé je, že němci nejsou zobrazeni jako bestie, ale jen jako obyčejní vojáci na druhé straně, kteří za nic nemůžou. Film je tedy hlavně kritikou absurdní války, ve které nesmyslně umírají mladí lidé.

• 21.5.2009  18:15

Tak tohle se fakt nedá doporučit. Z dnešního pohledu je to jenom nastavovaná nuda. Hlavní dvojka mi je navíc celkem nesympatická. Z pohledu 30. let jde o celkem ucházející dílko, ale dnes opravdu nevidím jediný důvod pro shlédnutí tohodle filmu. Existují mnohem lepší filmy (komedie), a to i jen ze stejného roku (Ninočka, Only angels have wings, nebo Pan Smith příchází...).

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8