Největší showman (2017)

Právě mi došlo, proč je většina muzikálů na tři hodiny. 105 minut je totiž pro muzikál zjevně fakt málo a delší stopáž by to určitě sneslo. Působí to trochu jako když se koukáte z okénka v rychlíku, všechno kvapem ubíhá a všechno je naťuklé, není čas se u ničeho pořádně zastavit. Na druhou stranu to nevadí až tak zásadně, že by to celý výsledek zkazilo. Náznaky ve výsledku fungují stejně dobře, jen je člověku líto, že se ten vlak někde na chvíli nezastaví. Každopádně písničky jsou krásné a choreografie k nim je parádní, ta výprava je skvělá, stejně tak i režie. Já si to užila a klidně bych se podívala znova.

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Na začátku člověk moc nechápe, o čem to celé má být, jen je to nějakým divným způsobem zábavné. Ale na konci člověk všechno pochopí a zjistí, jak krásný a dojemný tento film je. Spolu s nádhernou hudbou tvoří ojedinělý snímek. Ale hlavně nezaměňovat s americkou verzí!!!

Zrozeni v Číně (2016)

Vizuálně nádherné a roztomilé. Nechybí ani skvělá kamera a ke všemu je to i zábavné. Nejlepší na tom všem jsou úžasně potrhlé opičky :-)

Kráska a zvíře (2017)

Když přimhouřím očko na to, že Emma prostě hrát neumí (naštěstí v pohádce toho hraní není až tolik potřeba) a že vynechali pár písniček (z toho jednu mojí oblíbenou), tak to bylo opravdu povedené. Zpracování je skutečně pohádkové, s drobnými vložkami ohledně hlavních postav, které jim přece jen dávají alespoň trochu reálný nádech. Všichni herci zpívají krásně, takže ničí výkon zážitek neruší. Dvojka Luke Evans a Josh Gad je naprosto nejlepší :-)

Sázka na nejistotu (2015)

Opravdu smekám nad tvůrci tohoto snímku. To co vytvořili je fakt jedinečný, i když se na to nejspíš budu muset podívat znova, protože i přes velkou snahu, jsem rozhodně všechno nepochytila napoprvé :-D Každopádně to, jak lehce a zábavně dokáží podat proběhlou finanční katastrofu, je fakt úžasný. Obsazení, kamera, hudba, scénář... všechno do sebe krásně zapadá. Člověk se tak soustředí na všechny ty finanční pojmy, že se nestihne ani na chviličku nudit :-D Ale musím říct, že z kina jsem dlooouho s takovou depkou neodcházela :-)

Muž na laně (2015)

Gordon-Levitt má u mě plus za ten strašný francouzský přízvuk :-D Mluvit takhle celý film je opravdu obdivuhodný. To ale ani zdaleka není jediné plus snímku. Na začátku jsem se trochu bála, že film, který je celý o jedné procházce po laně, mě bude za chvíli nudit, ale opak je pravdou. Ačkoli zápletka v podstatě není kdo ví jaká, tak čas filmu je hodně dobře zaplněný psychikou postav, skvělou kamerou a dobrou hudbou. Bohužel jsem film neviděla ve 3D, ale ze způsobu, jakým je natáčený, je úplně jasné, že ve 3D by to byla ještě větší bomba.

Lásky čas (2013)

Čekala jsem obyčejný romanťák, nějakou variaci na to, co už každý viděl stokrát. Byla jsem ale velice mile překvapená, jaká vtipná a milá věc se z toho vyklubala. Dlouho jsem se u filmu takhle nezasmála a už vůbec jsem dlouho neodcházela na konci filmu s takovým úsměvem na tváři. Tenhle snímek vážně potěší a ještě si z něj odnesete nějaké to malé moudro :-)

Bídníci (2012)

Hned na úvod musím přiznat, že jsem blázen do Les Miserables a tak moje hodnocení není úplně objektivní (to by bylo možná o hvězdu níž :-D). Pro mě Tom Hooper odvedl pěknou práci a je dobře, že se do toho pustil a otevřel tomuto pro mě geniálnímu muzikálu dveře do světa filmových fandů. Až mě udivilo, jak skvěle všichni zvládli zazpívat své role, kupodivu i Russell Crowe. Nejvíce mi asi vadil Eddie Redmayne v roli Maria. Myslím, že každého, kdo má rád muzikály to potěší... Samozřejmě pokud muzikály nesnášíte, váš názor to nejspíš nezmění :-)

127 hodin (2010)

Bezprostředně po zhlédnutí jsem chtěla dát 5*. Pak si říkám: tak skvělé to přece nebylo...a moje hodnocení spadlo o hvězdu níže...Ale proč jsem se vrátila zpět k původnímu hodnocení? Protože když se zamyslím, tak ačkoli film jako takový se možná tak skvělým nezdá, tak práce, kterou Danny Boyle odvedl, si tu hvězdu navíc rozhodně zaslouží. Byla jsem hodně zvědavá, jak se popere s tím, že máme celou dobu koukat na jednoho člověka uvězněného na jednom místě...říkala jsem si, že na mě zákonitě někdy během filmu přijde nuda, ale nepřišla, takže poklona Boylovi ;o)

Počátek (2010)

Asi po dvou týdnech jsem se dostala k tomu, abych napsala komentář k tomuto filmovému poprasku. Chvílemi jsem v té době přemýšlela, zda nepřijdu na nějakou opravdu zjevnou krávovinu, přesmyčku, nedotaženost nebo protichůdnost. Většinou mi takové věci vytanou na mysl sami od sebe po nějaké době, zde se však nic takového nestalo. Netvrdím, že ve filmu není žádná chyba, to bych byla vskutku naiva, ale není tam nic přímo do očí bijícího, což naprosto stačí. Děj je tak akorát zamotaný a propletený, aby člověk mohl film chápat ještě během filmu napoprvé a nemusel k němu sedat znova a znova a ještě po nocích přemýšlet jak bylo co myšleno a šlo za sebou. Samotný nápad zfilmovat něco takového mi přijde lehce přelomový a neskutečně zajímavý, ačkoli vědci se s tím moc neshodují, ale koho to zajímá, ve filmu je možné vše! Když zmíním herce, moc jsem se těšila na Ellen Page, ta holčina je prostě neskutečná, a ani zde mě nezklamala. Stejně tak Leonardo DiCaprio na mém žebříčku lehce stoupl. A k hudbě snad ani netřeba něco dodávat, když ji tvořil sám velký Hans Zimmer :o))