sister

sister

<< předchozí 1 2 3
    • 22.4.2009  07:47
    Esmeralda (TV seriál) (1997)

Moje hodnocení není recese, vážně jsem to žrala - ostatně jako půlka republiky. Moje první velká telenovela. :-)

• 22.4.2009  07:44

Čím víc času mě dělí od prvního zhlédnutí, tím víc si uvědomuju, jak bylo statečný, chvályhodný a potřebný Untergang natočit. Skvěle vybraní herci, překvapivá přesnost scénáře. Postěžovala bych si snad jen na to, že vybrané hlášky hlavních aktérů byly často právě ty nejzprofanovanější... tedy alespoň pro publikum historickou faktografií dotčené.

• 17.4.2009  20:05
    Jistě, pane ministře (TV seriál) (1980)

Podle mě je tohle dokonalý humor. Byrokraté vládnou světu.

• 16.4.2009  23:28

Dost zmatené. Když chce někdo zrežírovat detektivku, musí umět jednu zásadní věc: účinně dostat do příběhu velké množství postav. Tady se to moc nepovedlo.

• 16.4.2009  22:35
    Uvolněte se, prosím (TV pořad) (2004)

Těžko hodnotit... V rámci českého rybníčku výjimečné, v mezinárodním srovnání nejlepších talk-show ale podprůměr. Občas se člověk zasměje, občas zardí nad něčím skandálkem či tupostí, ale skoro všemu vždy dominuje Krausův světonázor. Od veřejnoprávního média prostě čekám a vyžaduji určitou míru konzervativismu. U Uvolněte se je navíc problém v tom, že jak jde kvalita dolů, snaží se moderátor ještě víc tlačit na pilu. V prvním roce vysílání se mi nestalo, že bych se cítila trapně i za moderátora. Teď už se to stává.

• 16.4.2009  22:29

Zbytečná ukecanost se střídá se zbytečnou efektností. Angelina je krásná, ústřední bitva zmatená a Hopkins dosazen úplně zbytečně (jeho "vzpomínám..." scéna mi svou kompozicí strašně připomněla Travian :-)). Přes zmíněná negativa se mi zdá, že Stone natočil historický epos způsobem, který lze považovat za původní a odvážný, což zaslouží ocenit.

• 16.4.2009  22:25
    Soumrak dne (1993)

Směšně dlouho mi trvalo, než jsem pochopila pojem "drama" ve filmovém světě. Tenhle film mi k tomu hodně napomohl :-). Je to zvláštní, když scénář životní osudy nehrotí, nechává je plynout zcela uvěřitelně, a přitom vznikne tak silný příběh a zásadní umělecké dílo.

• 6.3.2009  19:52

Každé filmové očekávání bych si měla definitivně zakázat. Předčítač mě zklamal obzvlášť. Prosťoučký, hloupý a očekavatelný příběh, zadek Kate Winslet a kdysi geniální Ralph Fiennes mi k filmovému zážitku nestačí. Nezlobím se, že Kate dostala Oscara ne ani tak za tenhle konkrétní výkon, ale spíš za zásluhy v nominacích... Zlobím se, že byl natočen další zbytečný film o kruté válce, nereálných vztazích a prázdných lidských povahách. Vždyť je jich dost.

• 5.1.2009  13:26

Agatha uměla téma "když oběti nejsou obětmi" zpracovat skvěle a byla by na svého Poirota v podání Davida Sucheta hrdá i v tomto případě...

• 3.1.2009  07:03
    Kameňák 3 (2005)

Jeden z mála filmů, který se mi nejen nelíbil, ale skutečně mě i urazil... VULGÁRNÍ, HNUSNÝ a vyloženě ZLÝ film apelující na to nejprimitivnější v člověku a ani tak to nefunguje. K blití, opravdu.

• 29.12.2008  18:14
    Constantine (2005)

Velká témata jsou vždy zfilmována buď dokonale nebo zapomenutelně. Constantine jistě není špatný film, ale na zmíněnou premisu doplatil.

• 28.12.2008  01:38

Jeden z těch filmů, jejichž hlavní klad i hlavní zápor lze shrnout jediným slovem. V tomto případě je to teatrálnost. Snímek má na klasickou detektivku velké množství střihů, jejichž účelem bylo navodit akčnost, jíž Jeremy Brett coby Sherlock rok před svou smrtí už nejspíš nebyl schopen. Vytknout lze i ne zcela povedenou gradaci - tuto konkrétní předlohu neznám a závěrečné titulky mě zastihly nečekaně. Typická atmosféra, kterou fanoušek série zná z předchozích dílů, však ani zde nechybí.

• 28.12.2008  01:26

Jeden z mála filmů se skutečně účelným sexem, který navíc přijde ve chvíli, kdy divák definitivně pochopí jednotlivé pozice postav. Cink.

• 28.12.2008  01:19
    Sběratelé kostí (TV seriál) (2005)

Jsem absolutně neseriálový typ a tohle je jeden z mála, který jsem si oblíbila. Hlavní hrdiny bych brala klidně i zcela odosobněné - bez vzájemných vztahů a slabůstek. Mně se líbí ty krimi příběhy a sofistikované metody pátrání a vrtání se v nechutných lidských ostatcích... podle vlasu usuzuji, že v posledních pěti hodinách jedla ústřice a pak tancovala v baru nahoře bez :-)

• 28.12.2008  01:15

Slabší díl, absence jakéhokoliv pnutí, neřku-li napětí :-). Navíc nemám ráda vrahy čajíčky.

• 27.12.2008  15:02
    Kmotr (1972)

Skvělý akční(?) film v rozvážném tempu. Nikdy nebylo mafiánství tak sexy. Milovat rodinu a mstít ji krví...

• 10.12.2008  23:16
    Krásný ztráty (TV pořad) (2000)

Místy je ta stylovost a pokusy o alternativu vyhnány až na samou hranu nadutého pozérství, ale celkově musím říct, že na tuhle neagresivní talk-show se kouká moc dobře :-).

• 10.12.2008  23:12

Trochu slabší díl téhle ruské série.

• 10.12.2008  23:11

Sherlock má ošklivé zuby a Watson působí věčně zaraženě, nicméně navzdory tomu, že jsem od sovětské verze Holmesových příběhů čekala velký průšvih, mile mě překvapili. I na všechny ty prvky které do konzervativní Anglie nepatří - zejména tedy jde o typickou východní teatrálnost - si člověk snadno zvykne. Koupě nelituji.

• 10.12.2008  23:04
    V zajetí železné opony (TV pořad) (2006)

Spíše pomník obětem, než dokumentární cyklus. Přesto však je pro mě tenhle pořad cenný pro své informování o malých příbězích velkého utrpení. Odjinud bych ty lidi neznala.

• 10.12.2008  22:22
    Lenssen & spol. (TV seriál) (2003)

Hardcore. Česko je zřejmě vděčnou zemí pro všechen ten shit, na který se nechtěj dívat už ani v Německu či Venezuele.

• 10.12.2008  22:19
    MacGyver (TV seriál) (1985)

Tehdá byl mladej a roztomilej, dneska je sexy a honí zlý marťany. Ten člověk se neztratí.

• 10.12.2008  22:17
    Ta naše povaha česká (TV pořad) (1993)

Některé díly skvělé, některé slabší. Obzvlášť mám ráda ten o českém bordelu a o Evě a Vaškovi... jednu bílou orchideeej pararárára.... Dostupné na webu Čt.

• 1.11.2008  02:25

Dokoukala jsem český film, takže za čtyři hvězdičky.

• 25.10.2008  21:12

Bylo to o trochu míň hrozné, než jsem čekala. Jako odpočinková záležitost určená pro podprahové vnímání to celkem jde. Škoda Chýlkové i její příšerné role. Co mě na českých filmech fascinuje, jsou ad absurdum dotažené stereotypy. Rázná ženská část rodiny buzeruje zakřiknuté chlapy. Bonboniéra a kytka ke každým narozeninám. Nedůstojné řešení podezření z nevěry partnera. Jde z toho trochu hrůza.

• 18.10.2008  10:32
    Sicko (2007)

Ono v podstatě nezáleží na tom, zda vám život zničí dluhy za zdravotní péči nebo dluhy za zdravotní pojištění... Mooreovi však nelze nepřiznat určitou řemeslnou zručnost a příležitostné inovátorství. Škoda toho, že až příliš věcí je v Sicko přitaženo za vlasy.

• 14.9.2008  02:26
    Profesionálové (TV seriál) (1977)

Tohle je prostě pekelně sexy retro :-).

• 14.9.2008  02:23

Takový hodně statický díl, k pointě spíš vyústí než vygraduje.

• 14.9.2008  02:22

Profesionální doják. Tradičně skvělí herci.

• 14.9.2008  02:16

Mě fascinuje, jak může v jednom filmu hrát tolik překrásných lidí.

<< předchozí 1 2 3