Hvězdy nám nepřály (2014)

První polovina filmu velice neotřelá a postava Hazel působila vážně důvěryhodně. Film určitě může dodat spoustu naděje lidem v podobné situaci. Což je paradox vzhledem ke konci. Ale ... byl tam vtip a pěkná hromádka syrové reality a to je dobrá kombinace.

Zakázané uvolnění (2014)

Neříkám, že jde o nějaký opomenutý klenot... Ale jedná se o svižnou, krátkou, konverzační komedii, která dostala základy přes divadelní hru, což je pro mě většinou dobré znamení. Bez akce či výpravy, která u jiných filmů kompenzuje slabší stránky obsahové. Můžu doporučit určitě ženám :)

Atlas mraků (2012)

Dílčí příběhy všechny docela poutavý a proto u toho taky člověk dokáže vydržet skoro 3 hodiny. Ale provázanost příběhů oproti propagačnímu textu distributora dle mého pokulhává. Poplácal bych po ramenou maskéry, ale jinak.... neviděl bych to na žádnou revoluci ve světové kinematografii. Mrzelo mě, že když už jsem zaregistroval zásah jednoho příběhu do druhého, tak to nebylo nic zásadního... Nebráním se druhému shlédnutí, určitě mi dá mnohem víc a třeba uvidím to, co jsem teď neviděl. Uvidíme... třeba v budoucnu..... Až budu chtít na tři hodiny umlčet děti :))

Narostl mu hřebínek (1987)

Nikdo nikdy nepracoval a nebude pracovat s českým jazykem tak humorně jako Zdeněk Svěrák.

Chlapectví (2014)

Co stálo za to... Vedlejší role! Masonova matka a její romance, pak Masonův otec, kde oba zaznamenali velký přerod osobnosti v průběhu oněch 12ti let. Co nestálo za to - Samotný Mason nebyl ničím výrazný a těch 12let... prostě tomu chyběla jiskra. Chápu ten smysl, že film má být o obyčejném životě dospívajícího kluka a i to, že se tvůrce chtěl vyvarovat klišé jako první sex, první alkoholové opojení... Jako ostatní, tak i já, skláním poklonu všem co se s tím 12 let crcali, ale aby to kvůli tomu získalo Oskara, to snad ne. Přesto ale 165min uteklo příjemně a minimálně se napsal další řádek do historie kinematografie a jsem rád, že jsem si ho přečetl.

Bůh masakru (2011)

Divadelní verze z Činoheráku s Ivanou Chýlkovou a Jaromírem Dulavou byla skvělá a nezapomenutelná. Proto jsem chtěl zkusit i film. Nenadchnul, ale ani nezklamal. Víc bych byl nadšen, kdybych to s tím divadlem nesrovnával, to je asi jasné.. :) Zajímavý, že postava co mě na divadle bavila nejmíň mě tady bavila nejvíc - Christoph Waltz. Každopádně doporučuji všem co mají rádi klidný film bez velké výpravy a akce, pouze čistá konverzační kanonáda a gradující porce zábavy a hysterie :)

Friends (2013) (seriál)

Kouká na to můj 4-letý syn a miluje to ..... s tím nic nenaděláte. Hodnotím "jeho očima"

Román pro muže (2010)

Vohánět se Vieweghem a spoléhat na úspěch nelze. Ta knížka se prostě nepovedla a z blbý knížky nemůže bejt dobrej film...

Machři (2010)

Kdybych já měl točit film a vybral bych si jako téma něco z mýho obyčejnýho života, tak takhle nějak by ten film asi vypadal. Mnohými opěvovaná a zjevně ve filmech vyhledávaná poklidnost přechází spíše v nudu a komediální prvky jsou spíš trapný, než k smíchu.

Blbec k večeři (1998)

Absolutně dokonalá konverzační komedie, u které jsem se fakt z plna hrdla řehnil. Je vidět, že Villeret měl praxi z divadla, kde tu roli hrál po 600 repríz. Ta role byla krásná a král blbců v životní formě :))