Film o filmu: Czech Made Man (2011)

Tady budu hodnotit film o filmu - nikoliv film samotný. Nejsem na dokumenty o natáčení expert, ale pár jsem jich jako každý viděl a měl jsem pocit, že jsem viděl docela dost ze samotného natáčení a tvorbě filmu plus pár inteligentních názorů režiséra Řehořka.

Bastardi 2 (2011)

Nevýslovné zklamání po prvním díle, u kterého jsem se pro ti většině zastával jeho kvalit a sociálního významu. Že má film pokračování mě překvapilo, ale doufal jsem, že film bude v podobné nótě pokračovat dál... Jenže Tomáš pravděpodobně vše co o morálce problémových škol věděl vložil do prvního dílu a pokračování vedl v duchu krimi, které ač v obležení skvělých herců nestojí za nic. Zatímco u prvního dílu byli BASTARDI kluci základní školy a člověka z toho až mrazilo, tak tady jsou BASTARDI jejich otcové, dědečkové a to na mě působí jako typická nastavovaná kaše.

Bastardi (2010)

Někdy by se lidi měli vykašlat na hodnocení povrchních a viditelných nedostatků filmu a spíš ocenit a zamyslet se nad tím, co by film měl znamenat. Tady chci trochu plavat proti proudu.... Vlna kritiky na Tomáše Magnuska je ubohá.Dal do kupy film z prostředí, které důvěrně zná a popsal ho ve vší jeho ohavnosti (kdo z Vás něco takového dokázal ?). Že se z toho nakonec vyklubala vendeta za sestřino znásilnění a smrt.... Pro mě to nutné nebylo. Velké negativum Jan Šťastný - dyť to je herec "dobrák" .... Ta toho bosse se nehodil. Jinak se omlouvám odpadkářům - žádná výrazná negativa neshledávám a Bastardi hodnotím jako film velikého významu. Ten správný význam ale bohužel bude mít spíš pro nás - inteligentní většinu - ale pro ty grázlíky to bude jen o těch hláškách a spíš to bude další motivace... Doporučuji vydržet v boji a kdyby jeden film měl změnit jednoho grázla, tak to stojí za to.

Půldruhé hodiny zpoždění (2009) (divadelní záznam)

nejlepší konverzační komedie o dvou stárnoucích lidech se vztahem, kde je i v důchodu co objevovat :)

Ve státním zájmu (2010) (divadelní záznam)

Není to komedie, kde byste se každou půlminutu uchechtli .... Procházka nedělá taškařice, ale promyšlený humor, který není jen humorem, ale dá prostor i na hlubší zamyšlení. Chci vidět více jeho her....

Můj báječný rozvod (2008) (divadelní záznam)

Skvělý !! Ale kdybych se narodil s ženskými pohlavními orgány asi bych to po 50ti minutách nevypnul a dal plné hodnocení

Chaplin (1992)

Říká se, že Forman naučil svět poslouchat Mozarta. Snad tenhle krásný film bude světu připomínat krásu osoby Charlieho Chaplina.

Frankenstein (1994)

Jelikož se jedná o adaptaci knihy .. a velice slavné knihy .. kašlal jsem na to či ono zpracování a pustil jsme se do čtení, které je uchvacující, poutavé .. a ani ne tak hororové jako spíš smutné. V tomto filmovém zpracování si autor (režisér a hlavní postava v jednom) pohrál trochu více s tou děsivostí, které je v knize o malinko méně. Moc se mi líbí název filmu "Mary Shelley's Frankenstein". Je to skutečně podle knihy, nic extra navíc, co by tu krásnou knihu pohanilo. K dílu Kennetha Branagha nemůžu vytknout jedinou věc. Pumpuje do nás od samotného začátku drsnost doby, posedlost vědce i zrůdný dopad úspěšného experimentu. V postavě Frankensteonovi příšery (autorka by usnadnila mnoho lidem. kdyby příšera měla jméno - kdyby se v Nikdo není dokonaly ptali "Kdo nebo co je Frankenstein", tutově by mnozí odpověděli, že to je ta příšera) je nádherná složitost, kterou sám popisuje: Cítím tolik lásky a zároveň tolik nenávisti, že to nikdy nemůžeš pochopit.

Počátek (2010)

Tak spadni ty debilní kovová káčo, spadni !!! To snad nemůže být spoiler pro nezasvěcené :) Nemyslím, že by se jednalo o průkopnický filmy, aby se říkalo "před Počátkem / po Počátku". Našel bych několik filmů - podobně schyzofréních, jako tento. Ale zatraceně promyšlené, technicky dokonalé to rozhodně bylo. S druhým shlédnutím možná přibude pátá hvězda.

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Uznání si zaslouží kopce ... ale tahle prvoverze s věčně poletujícíma ptáčkama a hypervejškovým zpěvem přeslušněný Sněhurky.... mě prostě nebere. Výkladu půvabu tohoto díla mému synovi se bude muset výhledově ujmout jaho matka :)