Úsměvy smutných mužů (2018)

Silné téma i zajímavé postavy. Vše ale sráží neschopný režisér, průměrný scénář a naprosto nesnesitelně napsané dialogy. Většina postav mluví jak kdyby šlo o profesory lingvistiky. Škoda promarněného potenciálu.

To Kapitola 2 (2019)

Ve všech ohledech lepší než jednička. Herecké výkony, efekty, atmosféra. To na sebe navíc bere mnohem víc podob stejně jako v knize. Obsazení je naprosto fenomenální a chemie mezi hlavními postavami funguje lépe než u dětských herců. Díky tomu mi na nich taky víc záleželo. No a zapojení Stephena Kinga už je jen takovou třešničkou na dortu. Škoda, že se povedl jen druhý díl, ale aspoň že tak :-)

Halloween: H20 (1998)

S přehledem jeden z nejhorších dílů série. S atmosférou původních dílů to nemá nic společného, tempo je k uzoufání pomalé, děj naprosto nesmyslný, zkrátka všechno špatně. Jednu hvězdu dávám za výkon Jamie Lee Curtis a druhou za to, že je to série, která mě baví už 24 let. Od doby, kdy jsem v 8 viděl prvně jedničku. A teď si jdu spravit chuť remakem od Zombieho.

Halloween (2018)

Nejlepší slasher minimálně od Zombieho prvního Halloweenu. Vše funguje na výbornou a kdo má rád původní film, bude si chrochtat blahem. Úplně mě to vrátilo do dob, kdy mi bylo 8 a já viděl prvně jedničku. Je to temné, napínavé, má to spád a Jamie Lee Curtis je prostě pořád ultimate scream queen. 11/10

Převýchova Cameron Postové (2018)

Nejděsivější na tom filmu je, že tyhle věci se pořád dějí. Dodnes nejsou převýchovné tábory zakázané a ve skutečnosti jsou často mnohem drastičtější. Samotky, hladovění, nucená rande a ponoukání k sexu s opačným pohlavím. Natočilo se o tom dost dokumentů. Všechny jejich provozovatele bych pozavíral. Z téhle problematiky se mi prostě otvírá kudla v kapse. Jinak zahrané to bylo skvěle, všichni mladí herci hráli na výbornou, film situace zbytečně nepřeháněl, nezabředával do patosu. Naprostá spokojenost.

Odebrat z přátel: Dark web (2018)

Výrazně lepší než snadno zapomenutelná jednička. Obzlášť proto, že drtivá většina věcí, které jsou ve filmu zobrazené, se dnes a denně děje. Takže jasně, je to přitažené za vlasy, aby to fungovalo jako horor, ale zároveň až mrazivě realistické. Protože není žádný problém, aby si někdo přes dark net objednal vaší vraždu a nechal lidi na netu, aby ji za slušnou částku mohli pozorovat. Silné téma, dobré zpracování. Jen znovu už bych to vidět nemusel.

První očista (2018)

Krásná ukázka toho, jak by dopadla ČR, kdyby volby vyhrál Okamura.

Tady a teď (2018) (seriál)

S přehledem nejlepší seriál současnosti, který řeší všechny zásadní problémy aktuálního rozvinutého světa. Bohužel ale často ukazuje lidstvo z té stránky, kterou by většina lidí raději zametla pod koberec, a tak ho muselo HBO raději zrušit. Protože multikulti už se nenosí. Velká škoda. Alan Ball je mistrný režisér a vypravěč. Od Six Feet Under na obrazovkách nic tak dobrého nebylo.

Černobílá spravedlnost (2017)

Perfektně natočený film, u kterého chvílemi napětím téměř nebudete dýchat a který vás pořádně naštve, pokud jsou pro vás lidská práva důležité téma. Opravdová síla ale spočívá v tom, že můžete vidět, jak se historie opakuje. Američané se nepoučili a podobně se k černochům chovají dodnes. Ačkoliv nám Hollywood opakuje, že to tak není, běloch v New Yorku s černochem téměř nepromluví, pokud nemusí. A lepší nejsou lidé ani mimo USA. Stačí se podívat na přístup našeho národa k odlišnostem. Kdysi jsme tiše tolerovali zabíjení Židů, dnes lidé přejí smrt uprchlíkům, jen aby jim nesebrali práci. No, každopádně to byla silná podívaná, která donutí člověka přemýšlet a tráví se sakra špatně.