The Traitors (2023) (pořad)

Strategické reality shows miluju, mám za sebou 40 řad Survivora, 23 sérií amerického Big Brothera a deset jeho kanadské mutace. Takže když jsem viděl, že mezi hráči jsou i Rachel a Cirie, nebylo co řešit. A pane jo, byla to parádní jízda plná lží, manipulací a taktizování, za jakou by se žádná ze zmíněných shows nemusela stydět. Největší radost mám z vítěze, který si to na 1000 % zasloužil. No a hned jdu na australskou a pak bristkou verzi! :D

Dance 100 (2023) (pořad)

Kam se hrabou soutěže jako So you think you can dance! V Dance 100 se vybírají nejlepší začínající choreografové a porotu netvoří pár samozvaných odborníků, ale 100 fantastických tanečníků, kteří nejlíp vědí, co má choreograf umět, aby se s ním dalo dobře spolupracovat. Výsledkem je výborná reality show plná skvělých tanečních vystoupení a pozitivní atmosféry, která jiným soutěžím často chybí, když v nich polovinu času zesměšnují ty, kteří tančit neumí. Doufám, že bude další série!

American Horror Story - New York City (2022) (série)

První a druhou sérii AHS jsem viděl, zbytek jsem vzdal vždy po jednom až dvou dílech. Jednak kvůli nudnému ději a jednak kvůli neustále recyklovaným nesympatickým hercům (Peters, Lange, Paulson). Až tahle série mě znovu chytla a sjel jsem ji za dva večery. Škoda jen, že napětí skončilo někdy se sedmou epizodou. Mai tai killer byl pro mě to zábavné, zbytek už zas tak moc ne a poslední dvě epizody bylo vyloženě utrpení sledovat. Kvůli tomu nemůžu dát čtyři hvězdy.

American Horror Story - Něco se blíží (2022) (epizoda)

Od první série jediná, která mě hned chytla. Hlavně konečně zmizeli všichni nesympatičtí herci, které Murphy donekonečna obsazuje a recykluje. Hurá!

The Last of Us - Season 1 (2023) (série)

100 % - Absolutní seriálový masterpiece. To, co Mazin s Druckmanem vytvořili je prostě neuvěřitelné. Navzdory všem původním pochybnostem týkajícím se obsazení dokázali najít živoucí obdobu herního Joela s Ellie. Pedro a Bella mají fantastickou chemii a věřil jsem jim všechno od začátku do konce. Jejich vztah se rozvinul přesně tak silně jako v předloze a prostě jim nešlo nefandit. Celý seriál je navíc úžasně natočený a zpětně si cením i odklonu od akce a příklonu k realističnosti, kdy ve světě téměř bez léků a doktorů se nikdo bezhlavě nevrhá do boje. Parádní byly i dějové odbočky jako díl s Billem a Frankem nebo narození Ellie, které univerzum TLoU ucelily a posunuly zase o kus dál. Pokud si další série dokáže udržet podobnou kvalitu, bude z toho pro mě nejlepší seriál všech dob, který u mě sesadí i takové skvosty jako akční Stranger Things nebo dramatické Six Feet Under. Nádhera! PS: Už teď jde pro mě o nejlepší LGBT seriál, protože tím TLoU jednoznačně je a v další řadě bude ještě víc (SPOILER přibyde lesbická linka, trans postava, stejnopohlavní rodičovství atd.) O to víc mě baví, jak někteří homofobní diváci nadávají na gay a lesbické postavy nebo obsazení nebinární Belly Ramsey. Sledujete queer seriál, takže co byste čekali?

Trojúhelník smutku (2022)

Ano, kritiku aktuální společnosti celkem vystihli. Ale jinak je to jedna dvě a půl hodiny trvající nuda a cringe. Skutečně vtipný mi přišel úvod z modelingu a pak scéna s rozhlasem na palubě. Jinak jsem se za celou dobu ani neusmál a to všeobecné nadšení nechápu. V podstatě je to takový Kameňák od Trošky ale přetočený pro pseudointelektuály. Jde jen o sled rádoby vtipných scének bez souvislejšího děje. Kritizují se klišé jako že holka se fotí s jídlem jen na Instáč. Jasně, že se to děje, ale to nemohli v rámci kritiky přijít s něčím originálnějším, co někdo neparoduje stokrát za rok? Takhle to působí hrozně lacině a účelově. Vsází se na vtipy, které pochopí každý dezolát a já asi čekal něco trochu chytřejšího. Absolutní ztráta času.

Blocco 181 (2022) (seriál)

Dal bych dvě hvězdy, ale za tu sexy ústřední bi trojici přidám neobjektivně jednu navíc. Jejich chemie byla fantastická.

Woodstock (1970)

Úplně mě to vrátilo o dvacet let zpátky do dob Rock for People ještě v Českém Brodě a bez smartphonů, kdy celý festival pršelo a my chodili jen v džínách (holky taky), klouzali se v bahně z kopce, tančili a skákali v blátivých loužích, místo promáčených spacáků nás hřál v noci rum a sprchy přetékaly bahnem, které jsem z dredů drolil ještě půl roku po festivalu :D Takže když vidím dokument z Woodstocku, nemůžu než litovat, že jsem tuhle úžasnou akci nezažil, musela to být pecka a chápu, že lidi, kteří ji absolvovali, na ni s láskou vzpomínají po zbytek života. Fantastický dokument!

Kde zpívají raci (2022)

Silné drama, obzvlášť v první části, kdy je hrdinka malé týrané děvče. I potom jde ale o citlivou sondu do duše někoho, komu celý život ubližovali. Chtěl jsem dát čtyři hvězdy, ale za ten “zasloužený” konec zvedám na plný počet.

Jiné časy (2022)

Nádherná gay romantika, perfektně zahraná a plná upřímných emocí, uvěřitelných dialogů, lásky i smutku. Naposledy se mi takhle líbil před lety Weekend. Super to bylo :)