Outlast (2023) (pořad)

Survivor byl po více než dvaceti letech konečně sesazen z pozice nejlepší reality show. Outlast je oproti němu opravdu o přežívání, ne jen o intrikování modelek a fotbalistů. Casting se povedl na jedničku a absence pravidel tomu hodně prospěla. U pátého dílu už to byla show jak vystřižená z Pána much. Dlouho jsem nezažíval u žádné soutěže tak silné emoce. Bylo to velmi intenzivních 35 dní na Alijašce a skončilo to velmi zaslouženým vítězstvím. Doufám, že bude další řada z nějaké další nehostinné krajiny. Netflix boduje!

Red Rose (2022) (seriál)

Nízké hodnocení přičítám tomu, že lidi nerozumí technice. Jinak by museli docenit dějovou promakanost. I když podobné téma už jsme viděli několikrát, tady to poprvé po technické stránce dává smysl, do každého detailu. Tvůrci očividně spolupracovali s lidmi z IT, takže v tomhle ohledu se žádné logické kiksy nedostavily, pecka. Sympatické je taky obsazení, seděly mi v podstatě všechny postavy a fandil jsem jim, navíc emoce teenagerů byly ukázané na jedničku. Děj byl napínavý a nepředvídatelný. Jediné, co mě tak rušilo, byl soundtrack. Proč tam byly převážně devadesátkové fláky, když se to odehrávalo v současnosti? Několik prvních dílů jsem dumal jen nad tím, jestli to má být nějaká alternativní verze devadesátek, ve které je technologický vývoj napřed :D Red Rose celkově považuji za skrytý klenot hororových seriálů, který by si zasloužil větší popularitu. A vůbec bych se nebránil druhé sérii.

Pam a Tommy (2022) (seriál)

Po dvou dílech jsem to musel vzdát. Všechny postavy jsou na pěst, tempo je k uzoufání pomalé a proslovy Tommyho péra jsou vrcholem trapnosti, které by mi přišly vtipné možná tak ve dvanácti. To se fakt nedalo.

The Last of Us - Napospas (2023) (epizoda)

Zatím asi nejslabší epizoda, kterou ale bylo třeba natočit, aby byl příběh Ellie kompletní a abychom chápali její motivace a citové problémy. Bella Ramsey už mě definitivně přesvědčila o tom, že JE Ellie a i tady byla skvělá. Celkově to ale mělo pomalé tempo a až otrocky se to drželo herní předlohy, přičemž ani DLC Left Behind nebylo nic moc. Škoda, že si to nějak neupravili, stejně jako zbytek série. Jinak myslím, že už teď je jasné, že první hra bude rozdělená na dvě série, v jedné to nemají šanci stihnout, když zatím zpracovali asi 35 % hry. Ale já bych za to byl rád, jen ať dají všem postavám prostor. Edit: Aha, tak jen trošku uspěchali konec. Škoda, že to na dvě série skutečně neudělali.

Tajný život mazlíčků (2016)

Za mě jeden z nejlepších animáků vůbec. Viděl jsem ho s dětmi už minimálně dvacetkrát a nikdy se neomrzí. New York je ztvárněný nádherně, zvířata jsou vykreslená perfektně, každý vtip funguje a člověk se nepřestane smát nebo aspoň culit až do konce. Žádný lepší animák mě nenapadá, a to jsem viděl snad vše, co je na Disney, Nickelodeonu a Netflixu k mání. Nízké hodnocení tady upřímně nechápu, asi hodnotící nemají mazlíčky a nedochází jim ta trefnost. Za mě top!

Úplně cizí lidé (2021) (seriál)

Skvěle obsazené i zahrané, nicméně ke konci zbytečně překombinované a chaotické. První polovina série by pro mě zpětně vzato byla na pět hvězd. Bavily mě jednotlivé postavy a zajímaly jejich příběhy. Ještě s mikrodávkami to bylo zajímavé. Pak už se to ale změnilo v jeden dlouhý trip a příběhově to šlo do kopru. Druhá polovina zkrátka byla výrazně slabší. Nicméně pořád to patří mezi topku dramatických seriálů posledních let třeba spolu s Little Fires Everywhere, Big Little Lies nebo White Lotus.

Jako ulití (2023) (pořad)

Guilty pleasure letošního roku! Netflix udělal all-stars reality show se soutěžícími ze všech jejich populárních pořadů jako Love is Blind, The Circle, Too Hot to Handle, The Mole, Twentysomethings, Selling Tampa a dalších… A funguje to skvěle. Plus konečně přidali i nějaké LGBT hráče. Velká spokojenost :) Edit: Nikdy mě nepřestanou bavit pozéři, kteří sjíždí jednu podobnou reality show za druhou a pak všude chodí psát, jak je to špatný. Zřejmě chtějí dokázat, jací jsou intelektuálové. No, sledováním podobných pořadů se jim to asi nepodaří. Logičtější by možná bylo se jim úplně vyhnout ;-)

Rod Draka - Nezvedený princ (2022) (epizoda)

Druhý díl se konečně vrací v kvalitě, na jakou jsme u GoT zvyklí. Úvodní znělka potěšila, casting začíná skvěle fungovat, děj baví, pouze jedna dějová linka (na rozdíl od Hry o trůny) dělá seriál přehlednějším a ubylo samoúčelné násilí z prvního dílu. Super, snad to takhle půjde i dál.

Rod Draka - Potomci draka (2022) (epizoda)

Víc násilí a gore nerovná se lepší seriál. Tady to všechno působí naprosto samoúčelně, jen aby vše zahnali ještě dál než ve Hře o trůny a pro mě to úvodní díl spíš sráží. Porod byl už vyloženě za čárou. Takhle ne.

The Last of Us - Drž mě za ruku (2023) (epizoda)

Nejlepší zatím zůstává předchozí epizoda, ale tahle jí slušně šlape na paty. Atmosféra houstne, vztah mezi Joelem a Ellie se začíná prohlubovat a cliffhanger na konci mi jen připomněl, jak dlouhé bude zase čekání do dalšího pondělka :)