• Rodinný

Večírek (1968)

Nemůžu si pomoct, ale mně tento vysoce hodnocený film přišel nudný a ubohý, a to po všech stránkách.

Máte doma lva? (1963)

Přiznám se, že mi není jasné, jak je možné, že tento film je na ČSFD tak vysoko hodnocen. Já jsem u jeho sledování setrval jen proto, abych se přesvědčil, zda bude tak příšerně nudný, nesmyslný a naivní až do konce. A nastojte! byl.

Deep End (1970)

Nějak jsem nepochopil, proč se 17letý John Moulder-Brown musí ve filmu vydávat za 15letého. Proč nemohl hrát 17letého nebo proč pro tuto roli nevzali 15letého herce?

Naše děti (2001) (TV film)

Podle mě velmi slabý film. I když se Pavel Kříž očividně snažil, nemohl tak slabý scénář zachránit. Otřesnou roli měl Vladimír Škultéty. Nějak jsem nemohl oddělit od sebe herce a postavu, kterou hrál. Tenhle film už rozhodně vidět nikdy nemusím.

Uloupené dětství (1986) (TV film)

Námět filmu je vděčný. Zpracování tématu je kvalitní a přesvědčivé. Jen netuším, co rozhodlo o tom, že hlavní roli bude hrát Jakub Marek. Fašisté by si pro poněmčování totiž nikdy nevybrali dítě s rezavými vlasy! Nemůžu si pomoct, ale herecké výkony Jakuba Marka jsou ve všech filmech zcela nulové. Skoro bych napsal, že je „dřevo“. Ve filmech na mě působí rušivě. Jsem Němec, ale umím si představit, že je dost lidí, kteří německým, potažmo anglickým dialogům nerozumí. Tyto pasáže filmu měly být opatřeny českými titulky.

Maturant (2019) odpad!

Něco tak přihlouplého jsem snad ještě neviděl. Pominu, že „maturantovi“ je 21 let. Těžko se smiřuji s vulgární mluvou v rodině. V rodině středoškoláka bych očekával civilizovanější slovní zásobu. Námět je bezesporu zajímavý, ale nevím, jestli bylo šťastné vměstnat ho do 26 minut. Myslím si, že by z toho mohl být normální film. Nejvíc ve filmu postrádám nějaké výchovné ponaučení. Takhle to vypadá, že ať hlavní postava udělá co chce, tak se nic neděje a život jde klidně dál.

Titanic (2012) (TV film)

Hluboké přehluboké zklamání. Film přinášel záplavu naprosto nedůležitých (a kdoví, zda pravdivých) informací. Na konci druhého dílu jsem čekal informace o pátrání po Titaniku, záběry vraku, vylovené předměty z vraku, návštěvu přeživší pasažérky Titaniku u jeho trosek… Místo toho jen změť všeho možného. Škoda přeškoda. Patrně se nikdy nedočkám seriózního dokumentu o Titaniku.

Eliška a její rod (1966) (seriál)

Už jenom kvůli skvělému hereckému výkonu Olgy Scheinpflugové se vyplatí se na tento seriál podívat. Jiří Sovák rozhodně nezůstává pozadu.

Zrádci - Den pravdy (2020) (epizoda) odpad!

Zatím nejhorší ze všech odvysílaných dílů. Největší zásluhu na to má tentokrát kromě příšerné kamery i nesnesitelná „hudba“, pokud se ty otřesné kvílivé zvuky dají jako hudba vůbec označit.