Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Rodinný
  • Dobrodružný

plakát

Všichni mají talent (1984)

Na tento nádherný film jsem narazil víceméně úplnou náhodou. Mám dojem, že to je neprávem „zapomenutý“ film. Svým námětem – dětský zájmový umělecký kroužek, připomíná film POHLAĎ KOČCE UŠI. Děj je pochopitelně jiný. Za zmínku stojí, že se autoři filmu umně vyhnuly nápisům propagujícím socializmus, z kterého tam nakonec zbylo jen oslovení „soudruh“. Skvělému Markovi Hamanovi byl jeho filmový věk zcela uvěřitelný. Budu doufat, že tento film brzy uvede nějaká televizní stanice, abych si ho vychutnal v lepší kvalitě, než v jaké se mi ho podařilo získat nyní. VŠICHNI MAJÍ TALENT totiž rozhodně stojí za opakované zhlédnutí.

Písečný muž (2011)

Řekl bych – takový příjemný nenáročný smyšlený nereálný příběh. Jednou se vidět dá. Těm, co neovládají švýcarskou němčinu doporučuji sledovat film v dabingu nebo s titulky. Nezapomeňte, že klíčem k řešení je DEVÍTKA :-).

plakát

Zločiny Velké Prahy - Dáma v studni (2021) (epizoda)

První díl seriálu ZLOČINY VELKÉ PRAHY mě velmi zklamal. Rozvláčný začátek. Celý děj se zaměřoval v podstatě na boty a příjezd vlaku. Velká část scén se odehrávala ve tmě nebo přinejlepším v přítmí. Děj zcela nenápaditý.

plakát

Božena (2021) (TV seriál) odpad!

Film o životě Boženy Němcové mezi českými filmy chyběl. Ovšem zhlédnutí čtyř dílů tohoto životopisného dramatu bylo pro mě nejen velkým zklamáním, ale také velkým utrpením. To, že paní Němcová nepatřila mezi nejpočestnější ženy, je dostatečně všeobecně známo. Je mi však záhadou proč se autorky seriálu zaměřily právě na tuto její slabou stránku jejího života a převedly ji do podoby softporna okořeněného četnými vulgarizmy. Já si myslím, že mezi diváky tohoto díla je potřeba zařadit i nemalou skupinu žáků základních a středních škol. Ano, nechť je komplikovaný a nelehký život Boženy Němcové podán pravdivě, ale pravdu lze divákům sdělit i bez naturalisticky podaných sexuálních scén a hádek plných sprostých slov nejhrubšího zrna.

Staříci (2019)

Jedna hvězdička z úcty k panu Mrkvičkovi. Jinak je film od začátku do konce nesmysl včetně hlavní myšlenky děje. Spoiler: dva dědkové vezmou „spravedlnost“ do svých rukou. Nelíbilo se jim rozhodnutí soudu socialistického ani kapitalistického, a proto se rozhodnou soudit sami. Výsledkem je zastřelení dementního, pohybu neschopného starce. Zatím co mu tímto činem bylo zkráceno dlouhé umírání, sám vrah, pokud nespáchá sebevraždu, se dočká třetího soudu a zbytek života opět stráví v kriminále.

plakát

Zaklínač (2019) (TV seriál) odpad!

Bohužel už jenom podle trailerů jsem seriál musel hodnotit jako „odpad!“. Nevím, kam se u současných filmů poděla filmová melodie. Místo ní jen hučení a burácení, což se opravdu nedá dlouho poslouchat. Stačí si jen vzpomenout na hudbu z filmů TENKRÁT NA ZÁPADĚ, POKLAD NA STŘÍBRNÉM JEZEŘE, SEDM STATEČNÝCH (1960)…

plakát

Korunní princ (2015) (TV film)

Ne že by pohádka byla ošklivá, ale tak nějak jsem nemohl skousnout Pavla Kříže v roli Pakosty. Tento fakt mi pokazil celkový dojem z jinak docela dobré pohádky.

plakát

Manželská tonutí (1996) (TV seriál)

Škoda, že tento seriál nemá více dílů.