Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Krimi
  • Rodinný

plakát

Krev pelikána: Z lásky k dceři (2019)

Začátek filmu slibuje zajímavý příběh náročné výchovy nezvladatelné 5leté holčičky. V průběhu děje se však z filmu stává přízemní duchařina, která film posouvá téměř až k odpadu.

Kapitán Korda (1970)

Nechápu, jak je možné, že tento úžasný film 52 let unikal mé pozornosti. Docela mě udivuje jeho jen průměrné hodnocení. Dost možná, že se diváci, kteří film ohodnotili málo hvězdičkami, nenechali plně vtáhnout do děje.

plakát

Ultimátum - Epizoda 1 (2022) (epizoda) odpad!

Nepochopil jsem, proč je tento slovenský seriál předabovaný do češtiny! Kamera svými mnohdy podivnými záběry působila velmi nepřirozeně až rušivě. Děj prvního dílu mi přišel velice zmatený. Myslím, že zhlédnutí dalších dílů si odpustím.

plakát

Vražedné stíny (2022) (TV film)

Tento dvoudílný televizní film mě velice zklamal. Byl sice napínavý, ale v závěru byl děj spíš zmatený, uspěchaný a korunu tomu nasadil takový nanicovatý, překotný až odfláknutý konec; jako kdyby najednou došly finance na řádné dokončení. Očekával jsem rozuzlení a postupné usvědčení jednotlivých postav.

V domě (2012)

Zajímavý námět, děj plný zvratů…, ale proč autoři vydávají 23letého Ernsta Umhauera za 16letého studenta?

plakát

Dotýkání (2020) (studentský film)

Film mě zaujal. Za snahu a za téma pět hvězdiček. Těžko však napsat recenzi tak, abych nepopsal děj filmu. Nezdálo se mi, že by se děti tohoto věku v roce 1984 tak ošklivě utrhovaly na mámu. Snaha filmového štábu o to, aby se film odehrával v české škole, měla řadu chyb. Na některé již upozornil uživatel „Prochazka19“. Přidám další. Před budovou základní školy, jejíž východ ústí do ulice, muselo být zábradlí, což v případě této budovy „školy“ není. V květnu se na školách sice vyvěšovaly vlajky, resp. prapory, ale jen pro dny 1., 5. a 9. května. V pondělí 21. května 1984 by na škole určitě už nebyly. Nehledě na to, že škola by sovětskou vlajku vyvěsila správně a ne obráceně, jak je tomu ve filmu. Na budovách základních škol nebýval umístěn státní znak a nebýval ani ve třídách. Na jeho místě měl ve třídě viset obraz Jana Ámose Komenského. V nápise na dveřích MÍR ZBLIŽUJE je buď pravopisná chyba nebo je ve slovenštině. Zápisy v Davidově herbáři jsou ve slovenštině, i když David mluví česky a chodí do české školy. Děti nosily rádiovky někdy koncem 50. a začátkem 60. let; rozhodně však ne v letech 80. Je velmi nepravděpodobné, že by si David vyrazil na vycházku s kamarádem v pionýrském kroji. A i kdyby tak nakrásně udělal, jistě by si uměl jako správný pionýr bezchybně uvázat pionýrský šátek. Nezdá se mi, že by David doplňoval svůj herbář doma v pionýrském kroji. Právě na pionýrském kroji je nejvíce chyb. Tvůrci filmu prostě na Davidovu košili připevnili vše, co se týkalo Pionýra. Pod slibovým odznakem chybí podkladové kolečko. Tvůrci filmu udělali z mladšího sourozence Davida „superpionýra“, neboť má na svém kroji hned čtyři zájmové odznaky – Mladý umělec, Mladý turista, Mladý přírodovědec a Mladý sportovec. Odznaky jsou 2. stupně, tedy pro starší pionýry (11-15 let). Bohužel je má na kroji umístěné na špatném místě. Naskýtá se otázka, proč Dominik György navlékl Davida do pionýrského kroje a proč umístil děj svého filmu zrovna do roku 1984? Tajemství vzájemného objevování sourozenců (DOTÝKÁNÍ) je přece možno zařadit do jakékoliv doby.

plakát

Different (2013) (amatérský film)

Mně nicneříkající snad umělecké dílo.

Karel (2020)

Film KAREL byl pro mne, milovníka dokumentárních filmů, velkým zklamáním. To totiž není dokument ale hodně chaotický sběr všeho možného, ovšem bez uvedení místa a data. Nejsem znalec rodiny Gottových, ani všech, kteří se kolem Karla Gotta „motali“, a proto jsem nejednou jen tápal a odhadoval. Myslím si, že by sledování filmu usnadnilo, kdyby byl děj řazen chronologicky spolu s potřebnými údaji o tom, kde byl ten který záběr pořízen a kdo jsou alespoň ty hlavní postavy v záběru.

Anny (2020)

Tentokrát se mi film Heleny Třeštíkové moc nelíbil. Vím, že úkolem recenze je hodnotit film a ne život a osud hlavní postavy. Přesto si myslím, že film postrádal takovou tu dokumentaristickou šťávu a spád. Jinak je film o posledních 16 letech prosté stárnoucí ženy, která se nedokázala vhodně začlenit do nových poměrů ve společnosti po změně v roce 1989. Peníze pro obživu získávala jen jako „hajzlbába“, uklízečka železničních vagónů a příležitostná prostitutka. Bláhově se snažila najít štěstí v manželství s cizincem, které se samo sebou brzy rozpadlo. Od zlozvyku kouření ji nedokázalo odradit ani varování lékaře, ani vážný lékařský zákrok.