Čarodějův učeň (2010)

V mnoha ohledech to připomíná Parcy Jacksona - relativně velký rozpočet, známí herci, nic moc digitální triky a jednoduchej děj. Přesto jsou tu 2 pozitiva - konečně nějaký film, ve kterým mi přišel Cage i trochu sympatickej (díky za to!), a pak Teresa Palmer, která mi, nemůžu si pomoct, hodně připomíná Naomi Watts.

Kód 46 (2003)

Nejprve sjem se bál, aby to nebyla Gattaca, později jsem si říkal - kéž by to byla Gattaca. Vůbec nic se mi na tomhle snímku nelíbilo - hlavně kamera a herci ( což je u filmu problém :). Ale samotná projekce, připomínající festivalovou atmosferu, plus úvod a nezáměrně (?) upravený hudební podkres v první třetině si tu 1 hvězdu zaslouží. [Oko naslepo].

Papírový hrdina (2009)

Z velké části nezáživné a divné, ale párkrát se našly momenty, které byly úžasné - Rozhovor Kierana Culkina s Ryanem Reynoldsem (vlasntě pokaždý, když tam byl Reynolds- objevil se jen párkrát), a pár rzhovorů s Emmou Stone a vyhrocený rozhovor s Lisou Kudrow. Spíš bych doporučil Harrelsonovo Defendora.

Benga v záloze (2010)

Proč to nemohlo skončit po 10 minutách?

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Pro mě veliké zklamání. Očekával jsem něco ve stylu Zombielandu - popcornovou jízdu odkazující na všechny možné geekoviny a nakonec jsem dostal jen obyčejnou story "jak on potkal ji" v torchu netradičním podání, což by samo o sobě nevadilo, kdyby toho většina nebyla už v trailerech. Nápady skvělý, teď jen vymyslet lepší příběh...

Panna nebo orel (2010)

Nejspíš poslední dobou nějak senilním, protože si to nedovedu jinak vysvětlit, ale vážně se mi na to dobře koukalo - žádná místa se stupidním humorem, úžasná Emma Stone, která obrovským způsobem táhne celý tenhle jednoduchý snímek (podobný pocit mám jen u filmů Ellen Page, Antona Yelchina a Jamieho Bella). Celé to uteče jako voda a tak možná jen trochu zamrzí, že si nedali trochu větší práci se scénářem a nezkusili do toho jít odvážněji, nebo si torchu víc nevyhráli se samotným scénářem. Ale jako oddechovka je to fajn - doporučuju.

Generace X (2005)

Snímek zajímavý nejen obsazením, ale i formou. Bohužel chvílemi skoro až televizní look, slabě zpracovaná zápletka s únosem a toporně hrajícího Ralph Fiennes - to vše nezachrání ani skvělý Jamie Bell a úžasná Camilla Belle.

Zelená zóna (2010)

Jako hlavní výtku bych zmínil onu kameru, která svojí nepřehledností připomíná například Monstrum a mě v některých chvílích skoro iritovala. Navíc mě zklamal závěr, který se dal vytušit od půlky filmu. Na druhou stranu má snímek chvílemi velmi silnou atmosferu s některými zajímavými momenty (líbila se mi "bitka o zápisník). Bohužel celý film působí poměrně rutinně a nevýrazně. Celkově z toho mám podobný dojem, jako z Campbellovo Edge of Darkness. [FS]

Bez soucitu (2010)

Morel umí akci, občas pobaví a občas ne. To ostatní už pokulhává. Celá romantická linka je nudná, zbytečná a na konci k nevydržení. Jednou stačilo a při dalším zálusku na destrukci menšinového obyvatelstva Francie radím zvolit raději Taken.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Obrovská nuda a nepříjemný pocit při většině konverzací a "velkolepých akčních scén". Kostýmy byly občas přímo příšerný (Uma Thurman vypadá jako Viggo Mortensen v Eastern Promises). Jediný pozitivum byl překvapivě Logan Lerman, který mi přišel docela sympatický. Celý mi to přišlo jako Lovci pokladů spojený s Narnií. A to není zrovna dobrá vizitka.