Argo (2012)

Od začiatku vieme ako film skončí, nie je ničím inovatívny, príliš sa nesnaží vyhýbať klišé a citovému vydieraniu. Napriek tomu som po celý čas Affleckovi fandil. V závere, keď už skupinka bola na letisku som neuveriteľne držal s nimi a prežíval som ich napätie. Naposledy som mal takéto pocity pri United 93. Hlavne preto dávam 5 hviezdičiek.

Amadeus (1984)

Vďaka STV2, že priniesla tento skvelý filmový kúsok v originálnom znení a ako Director's cut. Filmu by som vytkol pomalší rozjazd, ale od skončenia prvej hodinky ma už mrazivá atmosféra unášala. Nezostáva povedať nič iné než Bravó Maestro!

Skyfall (2012)

Najlepší Bond? Nie! Zaujímavý film, pri ktorom som sa nenudil, ale nič invenčné nepriniesol. Jasné, bol preplnenými odkazmi na staré Bondovky, s najhlbšou psychológiou postáv akú kedy Bond priniesol. Každopádne snaha byť stále o krok pred divákom nevyšla a to neustále porovnávanie nového so starým mi po čase začalo liezť na nervy.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Asi prvýkrát dávam 5 hviezdičiek filmu z kategórie romantický, no tento si ich plne zaslúžil. Svieži film, bez klišé, bez povrchnosti a skvele vyrozprávaný, doplnený o úžasný soundtrack (odnes, keď budem počuť Bowieho Heroes asi budem mať vždy na pamati záverečnú scénu), no a ako čerešnička na torte nádherná Emma Watson. Jeden z TOP3 filmov roku 2012!

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Keby nebola tá posledná polhodina až tak ultra debilná, boli by to 4 hviezdičky..

Holy Motors (2012)

Od údajného filmu roku 2012 som asi chcel priveľa, keď som očakával dej, aspoň náznak logiky, alebo čokoľvek čoho som sa mohol chytiť.. No nič, tento film ide úplne mimo môj vkus.

Souboj Titánů (2010)

Bavil som sa. Možno preto, že som mal nulové očakávania, ale film ma fakt bavil. Je pravda, že oproti originálu sa film odklonil a tiež to považujem za chybu. Tým stratil všetku hĺbku a posolstvo. Snaha o väčší vývoj Perzeovej postavy z nej paradoxne spravila úplne plochú a nezaujímavú postavu. Je to nový Súboj titanov, jednodýchší, akčnejší, no zábavnejší. Skrátka prispôsobený masovému publiku.

Dluh (2010)

Nebyť zaujímavého strihu a radenia scén, film by asi stratil polovicu svojej napínavosti a zaľahol by prachom ťažkej tuctovosti. Keďže sa tvorcovia tomu dokázali vyhnúť vytvorili kvalitný film, ktorý hodnotím na 4*

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Pár hlášok od overených akčných hrdinov ešte film nerobí. Navyše sa potvrdilo, že okrem Willisa a Stathama títo páni hrať nevedia, len strieľať a biť sa. Ale o to tu vlastne šlo. Takže Rest in pieces

Tygři ve městě (2012)

Svieži slovenský film, ktorý sám seba neberie príliš vážne. Na nič sa nehrá a príjemne diváka baví, tak to má byť! S lepším hereckým obsadením, bez rozprávača a skúsenejšou režisérskou rukou to mohol byť 5* masterpiece. Takto to je "len" za 4*