Poslední skaut (1991)

Neviem či to bolo len tým tragickým českým dabingom (asi skôr nie), ale mne tento filmík proste nesadol. A to mám filmy tohto typu veľmi rád.

Země bez zákona (2012)

Poriadna oldschoolová gangsterka ako má byť. Starostlivo rozpracované postavy, výborná práca s tempom deja, správne krvavé scény, ale predovšetkým správna miera všetkého, čo do tohto filmu patrí. Vo výsledku majstrovsky namixované dielo so skvelým Tomom Hardym a jeho "ehmmmh", absolútne uveriteľným Shiom LeBeoufom i uberhajzlom Guyom Pearcom a aby som nezabudol i s Garym Oldmanom, ktorý sa vo filme síce iba mihne, no dokonale v ňom sedí. Pôvodne som chcel dať 4*, no keď tak nad tým premýšľam, nemám za čo dať jednu dole, takže plných 5.

Jonah Hex (2010)

Čakal som, že to bude zlé, ale až takto? Katastrofálne zlý film..

Newsroom (2012) (seriál)

"You know what, kiddo? In the old days of about 10 minutes ago, we did the news well. You know how? We just decided to." 5 rokov štúdia na Masmediálnej komunikácie mi nedalo ani zďaleka toľko, čo 3 série The Newsroom. A hoci to môže znieť, ako sťažnosť na kvalitu výučby, je to skôr poklona pred tvorcami. Videl som veľa skvelých seriálov, ale žiadny pre mňa nemal takú silu ako The Newsroom.

Krvavá neděle (2002)

Jeden z najrealistickejších filmov, čo som videl. Čo sa však od Greengrassa dalo očakávať a v mojich očiach si len potvrdil post jedného z najlepších súčasných režisérov. Ako celok ide o veľmi silný snímok, ktorý dokáže otriasť človekom.

Temný rytíř povstal (2012)

Tretí Batman je iný ako tí pred ním. A tým myslím postavu aj film. Pri postave Brucea Waynea resp. Batmana vidíme oveľa viac ľudskosti ako v predchádzajúcich dieloch (nieže by jej tam nebolo dosť) a naopak v samotnom filme je viac komiksu a viac akcie. Osobne si myslím, že stopáži by prispelo ešte 20 minút. Dynamika rozprávania totiž je najmenej vyvážená spomedzi všetkých dielov. Veľmi oceňujem návrat k Batman Begins, hoci Nolanovi ani iné nezostávalo, keďže celý koncept TDK stál na postave Jokera a s inou postavou by to skrátka nefungovalo. Taktiež sa v príbehu mihne príliš veľa postáv, a naopak je v ňom primálo Michaela Cainea. Škoda, že niektoré postavy nedostali viac priestoru a film obsahuje niekedy lacne pôsobiace scenáristické barličky a skratky. To sú však všetko hrubé prvé dojmy po filme. Určite v priebehu najbližších dní pôjdem na druhú projekciu a napíšem viac. Po druhom videní V podstate platí, čo som napísal prvýkrát, akurát tomu neprikladám taký význam. Film je na Nolana plný drobných techických chybičiek, no ako celok je neskutočne premyslený plný odkazov, s veľmi silnou symbolikou. Rise je slovo, ktoré ho dokonale vystihuje, je podstatou samotného filmu a nájdeme ho v každej scéne. Možno keby štúdio príliš netlačilo na pílu a neporobilo zásahy, ktoré sprístupnili film aj "popcorňákom", tak by to bolo ešte lepšie (asi sa príliš obávali, že to skončí zahmlene ako Inception), no napriek tomu je to skvelý filmový kúsok.

Bůh žehnej Americe (2011)

‎"Wow. Look at all these people. Yeah. I wish I had an AK-47." Občas si to tiež hovorím. Keď som videl trailer vravel som si, že toto bude priam Tarantinovská jazda a zároveň som sa mierne obával o to, aby to neušlo zlým smerom. Po zhliadnutí môžem povedať, že to očakávaná akčná jazda nebola a som tým príjemne prekvapený. Trochu mi to skôr pripomenulo snímok Generácia X. V konečnom dôsledku sa tak jednalo o príjemný film, ktorý však treba sledovať so "zapnutým" mozgom, inak to môže fakt nudiť.

Nedotknutelní (2011)

Forrest Gump po francúzsky. Nedotknuteľným by sa totiž dali vyčítať tony klišé, jednoduchosť ba priam až naivnosť, no úsmev na perách a pocit prežitého sa po filme odoprieť nedá. Hlavne preto za 5*

Nevinnost (2011)

Hřebejk umí! Ďalší jeho vynikajúci film. Výborné herecké výkony, skvelá atmosféra a kvantum emočného vypätia. Zaujala tiež vynikajúca kamera, ktorá dodávala na atmosfére a vďaka nej sme mohli vidieť všetku krásu, ktorú dokáže európsky film ponúknuť.

Love (2011)

Som rád, že konečne niekto natočil film zo súčasnosti a (aspoň) sa pokúsil priblížiť súčasných ľudí. Pridala sa k tomu aj kvalitná technická stránka filmu a vynikajúci a orginálny soundtrack, za ktorých by sa nemuseli hanbiť ani filmy z americkej produkcie. To však nemení nič na fakt, že Lóve je film autorsky úplne bezduchý, bez jedinej vlastnej, originálnej myšlienky (ok, až na scénu s vykrádaním aút, tam bolo pretvorenie do štýlu počítačovej hry skvelé), často odtrhnutý od reality, s dosť stupídnymi dialógmi či tragickými hereckými výkonmi Michala Nemtudu a Tiny. Nenudil som sa, ale určite ani nebavil. Keby to nebol film z SK produkcie, tak to na 3* nebude..