Bůh masakru (2011)

Kvalitná konverzačná dráma, ktorá mi pripomenula veľmi podobný snímok Who's Afraid of Virginia Woolf zo šesťdesiatych rokov. Aj tu môžeme vidieť kvalitné dialógy, vynikajúce herecké výkony i dávku humoru, no oproti Who's Afraid of Virginia Woolf tu chýba väčšia hĺbka. Je zrejme pomerne krátkou stopážou Carnage a trošku nevyužitým potenciálom postáv.

Warrior (2011)

Nedá sa neporovnávať Warriora s Fighterom. Boj, bratia, rozvrátené rodinné pomery či fenomenálne herecké výkony (nielen) Toma Hardyho na jendnej strane, ale aj Christiana Balea na druhej. To všetko sú spoločné a dominantné znaky oboch vynikajúcich drám. Čo je však rozdielom je fakt, že Fighter je "based on true story" príbeh, čo pri porovnaní týchto dvoch filmov cítiť. Warrior mi pripadá, i napriek všetkým svojim kladom, ako prílišný kalkul, ktorý proste musí hrať na city a miestami je príliš naivný. Nie, že by rovnaké prvky absentovali aj u Fightera, ale rozhodne tam nie sú také výrazné či časté. Asi preto v porovnaní týchto dvoch vynikajúcich snímkov u mňa o chlp vyhráva Fighter.

Umění zapadnout (2011)

Noo.. mínus * za happy ending, ktorý nenávidím. Mínus ďalšia * za tony gýču a hlúpostí. Mínus 5* za herca v hlavnej postave, ktorý vyzerá ako Justin Bieber. A plus 5* za nádhernú Emmu Roberts. Resumé 3*

Czech Made Man (2011)

Z môjho pohľadu príjemné prekvapenie. Budařova herecká one man show, ma síce nepohltila, no rozhodne neurazila a tých 90 minút bolo veľmi príjemných. Pochváliť treba aj technickú stránku, hoci v závere mi už tie výrazné filtre začínali pomaly liezť na nervy. Našťastie sa Czech made man a nič nehral a tak skončil skôr než mi začalo vadiť vecí viac.

Peřinbaba (1985)

Asi piate videnie ma "prinútilo" zvdihnúť hodnotenie na 5*. Jednoznačne najlepšia Československá rozprávka ever. A to Jakubiska a jeho filmy veľmi nemusím. Tu však zavládla neopakovateľná atmosféra, pre mňa osobne vrchol magického realizmu a snímok, ktorý ma pohltí pri každom videní. A tá hudba...

Sucker Punch (2011)

Zack Snyder je Tarantino fantasy žánru! Nie som nejaký veľký fanda fantasy, no tento film ma úplne dostal. Iste tomuto filmu by som mohol vyčítať tisíc vecí, ale stále tu zostáva skvelý zážitok, nadupaná jazda a totálne neviazaná akcia. Vizuálne orgie a skvelý soundtrack už snáď ani netreba viac vyzdvihovať. Skrátka, čakal som dobrý film, videl som výborný..

Neviditelné děti (2005)

Spomedzi všetkých najviac vytŕčali dve poviekdy a to Spikea Leeho a Ridleyho Scotta. Kvalitnými poviedkami sa tiež blysli John Woo a Kátia Lund, zvyšok však žiaľ upadá do zabudnutia.. PS: "Všetci dospelí boli najprv deťmi, ale málokto si to pamätá" Antoine de Saint-Exupéry

Den před krizí (2011)

Výborná konverzačná dráma, v ktorej som sa však občas trochu strácal. Najväčším problémom bolo (pre mňa) slabé vygradovanie samotného záveru, inak už ťažko niečo vyčítať. Kiežby sa takéto filmy točili častejšie..