Noční běžec (2015)

Přestože takových příběhů už tady bylo, civilní herectví Liama Neesona a Eda Harrise stojí opravdu za to. Dějové schéma dvou starých přátel zarámované do jedné noci, která se díky tomu že z přátel jsou během chvilky nepřátelé na život a na smrt, je hodně ale opravdu hodně dlouhá...Jediné co mohu vytknout jsou (pro mě ) rušivé digitální průlety kamery z místa A do místa B. Sice chápu jejich opodstatnění pro snazší divákovu orientaci, ale já tyhle manýry nemám rád.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Nemožná mise opět není nemožná ale přímo dechberoucí akcí, která mě zvedla ze sedačky tak, že jsem byl blahem bez sebe! Už úvodní scéna na křídle letadla kde opět už búhví pokolikáté Tom Cruise dokazuje jaký že je to Frajer (zaslouženě s velkým F)! Mission: Impossible – Rogue Nation má výborně namíchané všechny idegrience, která správná akční podívaná má mít. A že je to místy přepísklé? Ale to přece od každé M:I čekáme - nebo snad ne?

Open Road (2009)

Příjemné rodinné drama o nelehkém sbližování otce a syna po dlouhých letech odloučení. Výborný Justin Timberlake a neméně dobrá Kate Mara ale za to Jeff Bridges se svým v poslední době přehrávaným huhláním je mě více a více protivný. Za chvíli ho budou muset předabovat aby mu bylo vůbec rozumět. A to jsem ho měl dříve tak moc v oblibě. Jo kde jsou ty časy Zubatého ostří či Big Lebowski!

96 hodin: Zúčtování (2014)

Scénář třetího filmu s vysloužilým agentem Bryanem Millsem tak trochu připomíná slavný TV seriál a posléze snad ještě slavnější thriller "Uprchlík". Oproti prvních syrových a velmi nepředvídatelných 96 hodin se nyní jedná "pouze" o solidní akční film, kde zběsilý a roztřepaný střih nahrazují to, co filmu zoufale chybí - lepší příběh.

Divočina (2014)

Někdy nad některými rozhodnutími zůstává rozum stát!

Nekonečný příběh (1984)

Nekonečný příběh byl, je a bude jedním z vrcholů fantasy žánru. Krásný film po všech stránkách!

Chappie (2015)

Kterak se č.5, Mad Max a RoboCop vtělili do Chappieho a co z toho bylo...Příjemně uvařený guláš dětinské akce a velice ale velice sympatickým hlavním titanovým hrdinou!

Kingsman: Tajná služba (2014)

Báječná, svižně ubíhající jízda je opravdu ukázkovou poctou starým špionážním filmům bondovky nevyjímaje. Bavil jsem se - a moc!

Snídaňový klub (1985)

To se jednkrát po škole v sobotu sešli rebel, šprt, školní královna krásy, sportovec, podivínka a na konci nedobrovolného vyučování už nic nebylo tak jak dřív. Přiznám se, že tenkrát za mých mladých let se mě až zas tak "The Breakfast Club" nelíbil. Prostě to byla pro mě "jen" průměrna upovídaná komedie. Nyní, po letech dosáhl tento, ve své generační výpovědi velice upřímný film v mých očích mety nejvyšší. A konec za zvuků Simple Minds a jejich písně "Don't You (Forget About Me)" je jeden z filmově nejkrásnějších...

Focus (2015)

Černobílé jiskření ústředního hereckého dua Will Smith a Margot Robbie v této zlodějské komedii má kouzlo nepředvídatelného. Příjemné filmové pokoukání s celkem dost přepísklou závěrečnou pointou.