Pohádkář (2014)

Film, který se tváří že je něčím víc než ve skutečnosti je.

Mistr (2012)

Záměrně odtažité a velice odvážné, kde vyniknou herecké výkony pánů Phoenixe a Hoffmana. Síla manipulace a přenos vlastního přesvědčení na široké masy bezmezně věřcích - ano o tom a mnohém jiném je The Master.

Pod zemí (2014)

Ne zas tak špatný horor námětově hodně podobný "Hráčům se smrtí", kde se také hlavní postavy vyrovnávaly ze svými hříchy z minulosti. Na rozdíl od staršího bratříčka tady chybí větší psychologické prokreslení charakterů. A stačilo tak málo - z mála mohlo být ještě víc...

Interview s upírem (1994)

Po tomhle filmu jsem změnil pohled na upíry a jim podobné! Knižní předlohu jsem nečetl, ale film je úžasný!

Soudce (2014)

Obhajoba u soudu je záminku k nalezení cesty domů. Arogantní právník Hank Palmer ve skvělé herecké kreaci Downeyho Jr. poté, co nuceně přijíždí domů na pohřeb matky, se ujímá případu, kde hlavní podezřelý je jeho otec (Duvall) - místní vážený soudce. Během líčení Palmer nalézá znovu ztracenou cestu ke své rodině, od které před lety odešel. Herecký koncert dvou Robertů, k tomu blonďatá dračice Vera Farmiga a pro mě určitě jedno z příjemných filmových překvapení roku. Výborný scénář víceméně konverzačního dramatu, které se zas tak moc u soudu neodehrává jak by se na první pohled mohlo zdát.

Americký sniper (2014)

Bradley Cooper znovu dokazuje, že má na víc než jen pařit ve Vegas a díky zručné Eastwoodově režii vznikl silný film ve kterém je americký patrotismus zcela na místě. Chris Kyle byl nejlepší odstřelovač ale zároveň byl také manžel a táta dvou dětí. Ve filmu sledujeme scény jak z válečných misí tak i ze soukromí hlavního hrdiny. Nejvíce utkví asi v paměti pasáž ze syrským řezníkem, která je mistrně obrazově i zvukově sestříhaná a zvuk vrtačky mě ještě dlouho bude znít v uších. "American Sniper" patřil k mnou velice očekávaným filmům. Clint Eastwood - a to má 84 let - opět natočil výborný film na který se znovu opět rád podívám.

Padesát odstínů šedi (2015)

Podobně jako kdysi na 9 a 1/2 týdne kydali kritici hnůj to samé se děje dneska z šedým odstínem...Troufám si říct, že autorku knižní trilogie velice silně inspiroval mnou výše jmenovaný film a hlavně romantická podívaná Pretty Woman, kde obdobně hlavní hrdina uzavře dohodu. "Padesát odstínů šedi" je postavené na vztahu, který je založený přesně definovanou smlouvou plnou sexuálních praktik. Pan Grey (Šedý) to má pevně zmáknuté až do chvíle, kdy pozná mladou studentku Anastasii. Sám se nechce měnit, ale jaksi díky okolnostem nového vztahu začíná ze svých zásad ustupovat...Knihu jsem nečetl a od masivní kampaně propíraného filmu jsem nečekal nic zvláštního. Nakonec dvě příjemně strávené hodiny nejsou zase tak málo! P.S. Pokud nesáhnu po knižní trilogii budu si muset bohužel pár let počkat co za trauma si způsobem svým vlastním léčí Christian Grey.

Železná srdce (2014)

Kdysi to byli čtyři v tanku (a pes), dneska je jich o jednoho víc! Blíží se konec války a s pátým do počtu posádky prožijeme jeden den jízdy německým územím na samém konci druhé světové války! Natočené s citem pro detail, perfektní výpravou a velice dobrými herci, tady máme zase po čase válečný film jakých se zase tak moc netočí. Jenom ten závěr s pointou, že ne všichni fašisti byli zlí, si tvůrci mohli odpustit...

Grandhotel Budapešť (2014)

Já prostě filmy Wese Andersona mám rád! A moc! Nevím, jestli za to může zvláštní typ humoru anebo výtvarná stránka. Každopádně tahle hotelová povídačka je povedená!

John Wick (2014)

Bez nějakých keců s kamennou tváří jde nekompromisně John Wick za svojí pomstou! Stokrát omletý béčkový námět v perfektním balení! Akční film roku!