Ivusha

studující lenoch:-)

homepage

• 1.5.2011  23:34
    Thor (2011)

Oká, hodnotím to po příchodu z kina, kdy ve mně zůstává euforie...:-) Prostě jsem se celé dvě hodiny skvěle bavila a těším se na pokračování. 'Základno, máme tady Xenu, Jackieho Chana, Robina Hooda...' Jen je škoda, že to do kin pustili s dabingem, aneb těším se, až si to pustím doma v originále.:p P.S. pro vás, kteří obvykle nečekáte na konec titulků, tentokrát si počkejte;-)

• 10.4.2011  20:43

McGyver rulezzz:))

• 27.3.2011  21:40
    Farscape (TV seriál) (1999)

Cože?! COŽE?! Já to ještě nehodnotila? Vězte, že to je záležitost, kterou si každý fanda sci-fi zamiluje. Sice jsou díly většinou hodně předvídatelné (hlavně na začátku) - hlavní představitelé se s někým setkají, většinou je to záporák, ale nějak se to vyřeší... ovšem má to svoje kouzlo... John Crichton, an astronaut a jeho Crichtonismy, to nemá chybu (jen se člověk trochu musí vyznat v americké popkultuře, uznávám), kostýmy, Harvey, 'pejsek' 1812... no prostě tohle je prostě orgastická záležitost, kterou jsem už zhlédla několikrát a určitě to přijde znovu... Rygel XVI. je snad nejlepší loutka pod sluncem, ovšem na magora-astronauta v hlavní roli asi nemá. Musím ale uznat, že ve čtvrté sérii mi vadila nová postava Sikozu a taky, -spoiler- že se zbavili Jool a Zhaan. Jool byla taky (i když s námi nebyla dlouho) jedna z lepších postav, i když kdo tam nebyl, že?:-) Určitě doporučuju, i když se třeba první díly nebudou zdát, hlavně od konce první série, kde dostáváme 'lepšího' a charizmatičtějšího záporáka, je to jedna velká jízda. P.S. S naprostým nadhledem a nestranností musím říct, že Claudia Black je sezónu od sezóny víc a víc sexy:-))

• 7.3.2011  11:30

Dechberoucí psycho:-)) Nemám ráda pohled na krvácející nehty, slézající nehty nebo nehty stříhané do masa... trpěla jsem a odvracela zrak, ale i tak to musím hodnotit jako dechberoucí, úžasné a nezapomenutelné... ovšem abych si to pustila znovu, nejdřív budu muset pozapomenout na tu věc ohledně nehtů:-)))

• 9.2.2011  21:09
    Na vlásku (2010)

Já se perfektně bavila. Neustále jsem se rozplývala nad Maximem (koněm) a chameleonkem, hlavní hrdinové na jedničku... zápletka super:-) Nemusím být dítě, abych dala 5 hvězdiček:-)

• 25.1.2011  19:48
    Northangerské opatství (TV film) (2007)

zdařilá adaptace:) Catherine se jim povedla, přesně tak jsem si ji při čtení představovala

• 24.1.2011  00:02
    Slečna Emma (TV seriál) (2009)

Ať jste četli předlohu, nebo ne, určitě se vám tato adaptace bude líbit. Všechny postavy mě uchvátily a myslím, že z Jonny Lee Millera bude můj oblíbený Kingsley. Navíc bych řekla, že ústřední dvojice byla perfektní a skvěle si padli, to jiskření tam fakt bylo. Samozřejmě, že to má své chybičky - Romola je na Emmu příliš emotivní (už z knížky si ji představuji jako dívku, která se umí udržet) a některé scény nejsou zrovna dobové, ale to minisérii neubírá na kráse (prostě těch pět dát musím, i když bych řekla, že nejsou stoprocentí... to možná po druhém zhlédnutí). Zkrátka a dobře pokud máte příběhy Jane Austenové rádi alespoň z pětiny jako já, tak se vám to určitě bude líbit. Tak a teď by bbc mohla natočit třeba minisérii Mansfieldského panství (a tím myslím znovu:-)))

• 9.1.2011  21:05
    Dr. House (TV seriál) (2004)

stává se z toho můj oblíbený seriál, i když jsem prvních šest sérií musela překousnout v češtině:))

• 5.12.2010  10:15
    Agora (2009)

Naprostý souhlas s Galadriel! Jinak mi v mysli po zhlédnutí vytanuly pouze dvě myšlenky: jakékoliv náboženství je ****. A křesťané byli prostě ****. Na druhou stranu by stálo za zmínění, že oni byli prostě jen hloupé ovečky v davu, co se nechaly vést jedním chytrým, po moci dychtícím a všechno za náboženství schovávajícím člověkem...

• 27.10.2010  22:51
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

no comment:)

• 6.1.2010  00:02
    Avatar (2009)

Do kina jsem šla s tím, že to bude přeceněné... a ono nebylo! Bylo to audiovizuální blaho, u kterého jsem zažívala duševní orgasmus.:-) To celoroční těšení se vyplatilo;-) ADD: S odstupem času bych ráda poznamenala, že ten happyend mě na tom filmu sere čím dál tím víc. Už při první projekci jsem doufala, že to pro 'domorodce' neskončí moc dobře... ale né, Američani by to zřejmě nezkousli. Těch pět hvězdiček z tohohle hlediska tedy není tak úplně stoprocentních.

• 6.6.2009  00:28

geniální.:-) Jen já bych to prostě nepodstoupila... (i když jsem to téměř zkusila... stačil mi občasný toast a mcflurry, když jsem byla na měsíční brigádě u 'meka' a váha pak pode mnou praskala:-))

• 9.2.2009  12:23
    Firefly (TV seriál) (2002)

Perfektní stylizace ala western z tohoto sci-fi seriálu udělala skvost a odvážím se říct, že už i legendu. Zamilovala jsem se hned po prvním dílu. Možná to bude i tím, že už jsem kdysi viděla Serenity - film, který na seriál navazuje. Ovšem nedokážu pochopit, že si seriál v televizi nezískal své fanoušky a musel být po čtrnáctém dílu zrušen. Celkově je totiž vyvážený, má od všeho trochu - dobrodružství, napětí, humor i love story ve správných dávkách, tudíž by měl uspokojit snad každého. S hlavními hrdiny jsem to měla ze začátku trochu složité - třeba Ginu Torres jsem znala jako záporačku a Jewel Staite mi vyloženě vadila v Atlantis... ale musím říct, že jsem začala tát už asi ve druhém díle a všechny hlavní hrdiny jsem si oblíbila. Prostě nemám co vytknout... snad jen, že to má tak zatraceně málo dílů! A já teď nedokážu rozhodnout, který seriál to nahradí v mé top ten.

• 26.1.2009  20:23

Už při titulcích jsem zoufala, proč to jen nemělo delší stopáž! Úžasný film s ještě úžasnějšími herci. Říkala jsem si, že ty ódy na Heatha snad ani nemohou být pravdivé... ale ony byly! Seděla jsem celou dobu přikovaná a pokaždé když se Joker objevil na scéně, hltala jsem ho... sakra, asi si to půjdu pustit znovu!

• 5.1.2009  13:16
    Constantine (2005)

Charismatický Constantine, co cigaretu z pusy nevytáhne, božský Satan, co se na něj neskutečně těší.... opepřeno bezpohlavním Gabrielem (Gabrielou?:-)). Prostě skvělá podívaná se skvělými triky. Co víc si od takového žánru přát?:-)

• 4.1.2009  17:16

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek... Perfektní Vondráčková s Neckářem. "A nohy? Ty nejsou vidět... Hm, mám pro ně jen jedno slovo Óóóó." Králové jsou dokonalí... a co teprve ti rádci?!:-) Pohádka, na kterou se dívám pokaždé, když ji v televizi zmerčím;-)

• 4.1.2009  16:16

Klasika... Skvělá ztřeštěnost, která sedí Gollové i Novému jako nové šaty. 'Jdeme louuupit, pssssst!!' Nezapomenutelné;-)

• 4.1.2009  15:37
    Kundun (1997)

Mnohem povedenější bratr Sedmi let v Tibetu

• 3.12.2008  13:27
    Sluha dvou pánů (divadelní záznam) (2000)

Vždycky, ano VŽDYCKY se prostě musím smát od začátku do konce... Je libo chleba?:-)

• 10.11.2008  18:17
    Hry bez hranic (TV pořad) (1965)

Ten první rok, co je přestali dávat jsem ještě jako vcelku malé děvče nechápala, jak něco tak skvělého mohlo skončit! Koukala jsem na to každý rok, vždycky u babičky. Tudíž to pro mě má ještě o to znásobenou roušku nostalgie. Pamatuji si, že jedno léto je dokonce opakovali... nemohla jsem se nedívat;-)

• 10.11.2008  17:34
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

To bude legen- wait for it - DARY! Seriál, co mě dostal. Navazuje na skvělé Přátele jak vtipem, tak sympatičností hlavních postav. Jen mi řekněte - kdo je vlastně ta matka?:-)) P.S. Barney je nejlepší;-)

• 10.11.2008  17:27
    Dexter (TV seriál) (2006)

Když mi o něm kamarád řekl poprvé, tak jsem nechápala... Jak se může koukat na seriál, kde je hlavní hrdina vrah a ke všemu mu fandit?! Teď už to chápu. Velice dobře.:-) Zamilovala jsem si Dextrův cynismus a sprostou Deb... A mé nadšení stále stoupá - díky bohu za třetí sérii!

• 17.8.2008  00:27

Moje oblíbená Audrey tu jen září... a vždycky mě rozněžní ten konec.

• 15.8.2008  22:49

Nejkrásnější pohádka, jakou jsem kdy viděla. Nedovedu si bez ní představit Vánoce. (dřív ji dávávali 29., na mé narozeniny:-))

• 18.3.2018  22:41

Jen teda... O osm let pozdeji? WTF?

• 11.3.2018  20:25

Byla to prca. 😀

• 25.1.2017  18:43
    Útěk z vězení (TV seriál) (2005)

S přibližně dvanáctiletým zpožděním jsem začala sledovat Prison Break s mužem, který to už kdysi (prý - nic si nepamatuje) sledoval. Hm. Některé postavy bych zastřelila za jejich chování, (Mluvím o tobě, T. J.), jiné nelze nemilovat. Jsem zvědavá na další série, i když jsem slyšela, že to pak jde docela kvalitativně dolů... Snad to stihneme zkouknout před avizovanou pátou. :)

• 15.1.2017  18:13
    8 MM (1999)

Fuj jako.

• 12.12.2016  18:42

Jak si myslím, že pohádky by neměly mít pokračování, tak tady je to velká výjimka. :-)

• 16.5.2016  08:06
    The 100 (TV seriál) (2014)

Musim zvysit hodnoceni. Strasne mi to prirostlo k srdci. :-)