Přežít (1993)

Kdysi dávno (ve věku, kdy jsem to ještě vidět neměla) jsem to zhlédla v televizi. Dodnes si pamatuju scény pojídání masa, které ve mně zanechaly nesmazatelnou stopu. O to víc mě překvapilo, že při opětovném dívání se jsem si říkala, jak je vtipné porcování pečeného kuřete. Ale tak to je jen taková perlička, jinak je to skvělý film... a představa, že bych tam s nima byla, je příšerná.

Ledové ostří (1992)

Z nostalgie za tři hvězdičky:-) Jinak by to bylo o dost horší.

Simpsonovi (1989) (seriál)

no comment:)

Valmont (1989)

I když Colinovi toho svůdníka tolik nepapám, stejně jsem byla nadšená!;-)

Nebezpečné známosti (1988)

čtyři a půl - musím to nějak rozlišit s Valmontem, který se mi líbil o něco méně. Colinu Firthovi totiž naprosto chybí ten správný šmrnc, aby jeho Valmont byl jako ten Malkovichův. Tomu to prostě hned kouká z očí.:-) Naopak se mi asi víc líbila de Merteuil Anette Bening. I když Glenn Close ji možná dokázala podat lépe... no, však víte, jak to myslím:-)

Hříšný tanec (1987)

Je to plné klišé, ale vždycky se k tomu ráda vrátím... čas od času prostě každý potřebuje ten svůj oddech.:-)

Vesničko má středisková (1985)

Mám stavy, kdy ten film nemám (a tím myslím, že NEMÁM) ráda... Hrušínský je zde na druhou stranu nezapomenutelný... P.S. Líbil se mi Ramiho komentář...

Vlak dětství a naděje (1985) (seriál)

Na to jsme koukali povinně už na základce... a jak jsem za to zpětně ráda!