Absolvent (1967)

Vynikajúci film! Fakt super komédia, ktorá prináša veľmi zaujímavý pohľad do mysle mladého človeka, ktorý najprv má sex so staršou ženou bez akýchkoľvek emócií a potom sa zamiluje do jej dcéry, ktorá ho ale keď zistí, čo urobil odmieta až... Dustin Hoffman tu exceluje už ako mladý herec a ostatné je všetko super od hudby cez kameru, strih, réžiu a scenár. Je to lahôdka ako sa patrí!!!

Absurdistán (2006)

Vtipná oddychovka, ktorá mi veľmi vylepšia sobotné dopoludnie. Veľmi originálna myšlienka, ktorá dúfam, že navždy ostane len sci-fi. Páčilo sa mi, že to nebolo príliš vulgárne a mnohé vtipy mi prišli veľmi originálne. "Aké je vaše meno?" "Neviem presne." "Dobre, voláte sa Neviem Presne." Tak pri tomto som sa šúľal od smiechu. A úvodné vysvetlenie našej budúcnosti nemalo chybu. Vďaka celému čudesnému zobrazeniu budúcnosti dávam 4 hviezdy.

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Ďalšia z mojich obľúbených českých paródií Pána režiséra Lipského. Dočolomanský exceluje a nezabudnite - "Vždy ve střehu". Výborný bol aj Hrušínský a Kopecký. Perfektný liek na zlú náladu.

Afričan (1983)

Stará dobrá komédia, ktorá vždy poteší.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Prečítal som si niektoré komentáre a súhlasím s mnohými, ktorí píšu, že tento film musí dozrieť. Keď som ho videl prvýkrát asi v roku 2002 tak som ho považoval za nejakú nudnú fantastickú sci-fi rozprávku. Potom som ho videl znovu a už sa mi páčil viac a dnes, keď som ho videl asi piaty krát, tak ho považujem za jedno z najkrajších diel Stevena Spielberga a vôbec sci-fi fantasy rozprávkového žánru. Krásny príbeh, pri ktorom cítite emócie naplno a uvedomenie si podstaty našej ľudskosti sú nosnou myšlienkou. Fakt úžasné a keby neexistoval Pán prsteňov, je to moje najobľúbenejšia "fantasy rozprávka".

Akce nemluvně (2006)

Jackie, Jackie. Čím ďalej starneš, tým zvláštnejšie (nechcem napísať hlúpejšie) filmy robíš. Ale bavil som sa celkom dobre. Naviac scény s nemluvňaťom nemajú chybu!

Akira (1988)

Moje prvé a asi jediné anime, ktoré som videl ako dieťa. Úžasný futuristický svet, ktorý mi síce vtedy ako dieťaťu nepriniesol nič pozitívne, myslím, že sa mi o tých explóziách aj snívalo, ale nikdy som naňho nezabudol. Dnes, keď som si ho zohnal a pozrel, som bol užasnutý. Jednak samotným filmom a tým, ako je krásne spracovaný a aj nostalgickým slzám v očiach...

Alexander Veliký (2004)

Celkom pekný historický film, príjemne sentimentálny na konci, čo mi pomohlo vynoriť slzičku, inak veľmi dlhý, s čím väčšinou nemám problém. ale pri tomto som sa fakt často nudil. A ten pridaný homosexuálny vzťah bol veľmi zvláštny. Angelina sa mi samozrejme páčila, ako vždy :-), ale to nestačí. Myslím, že už nebudem mať potrebu vidieť znovu tento veľkofilm. Škoda...

Alf (1986) (seriál)

Úžasný mimozemšťan, ktorý si vás získa svojim neopakovateľným humorom a vždy dobrým apetítom. Darmo, keď niekto má deväť žalúdkov, to nie je len tak. Fakt jeden z mojich najobľúbenejších seriálov detstva, ktoré aj pri x-tej repríze nikdy nenudí a vždy zabaví. A pokiaľ k tomu pridáte geniálny slovenský dabing Stana Dančiaka, tak to nemá chybu :)

Amazonia vertical (2004)

Kiež mať takú odvahu ako oni... Nad týmto sa mi vždy zastavuje dych. To dievča Danka si tam toho teda vytrpela najviac a predsa bola najčistejšia, darmo, je to žena, tak prala pri každej príležitosti :)